Forgalomtechnikai kérdés
A Bajcsy-Zsilinszky úti felüljáróról a belváros felé érkezve betonépítményekkel zárták el pár éve az egyetlen sávot a jobb oldali sávtól, nehogy ki tudjanak az autók sorolni, ezzel nagyban akadályozva a felüljáró egész hosszában feltorlódó kocsisor haladását. Érthetetlen, hogy amikor üresen áll a jobb oldali sáv, miért ne lehetne kisorolni, hogy több autó haladhasson át az Alkotmány utcai kereszteződésen, ami így 4-5 autót enged át egy zöld jelzés alatt.
Természetesen a busz közlekedését nem zavarná ez a sávok közötti felszabadítás, még mielőtt erre hivatkoznának, hiszen nyilván a külsőbb sávba sorolás csak akkor lenne kivitelezhető, amikor nem állnak ott autóbuszok.
Probléma helyszíne
Budapest VI. kerület, Terézváros, Bajcsy-Zsilinszky út 53
Hozzászólások