Indokolatlan fényszennyezés
FRISSÍTÉS: 2026.06.09.
XIII. kerület Közterület-felügyelet válasza:
„Az építési tevékenységgel okozott lakossági sérelmek megelőzését ill. orvoslását nagymértékben csökkenti, hogy a Kormány az építésügyi hatásköröket 2020. március 1-től a jegyzőtől elvette és a megyei/fővárosi kormányhivatalokhoz centralizálta, ezzel a jogellenes állapotok kialakulása esetén a helyi, a kerületi önkormányzati szervek általi gyors beavatkozás lehetőségét jelentősen szűkítette.
A XIII. kerület a BFKH Építésügyi és Örökségvédelmi Főosztálya Pesti Építésügyi Osztályához tartozik.”
-----
Kérem, hogy 22h után szüntessék be a fényszennyezért, mert kimeríti a szükségtelen zavarás fogalmát.
https://photos.app.goo.gl/jZ23zy1j4GKV3GUF6
Nagyon köszönöm, ha este 22 óra után lekapcsolják a reklámtáblát!
Hozzászólások
Fényszennyezés vonatkozásában a településrendezési és építési követelmények alapszabályzatáról szóló 280/2024. (IX. 30.) Korm. rendelet (TÉKA) alábbi előírásai az irányadók:
5.§...