Jobbkéz-szabály helyett táblák
FRISSÍTÉS: 2026.06.10.
XXII. kerület Budafok-Tétény Önkormányzata válasza:
„Budapest területén a forgalomtechnikai kezelői és üzemeltetői feladatokat a Budapest Közút Zrt. látja el, így a forgalomtechnikai táblák kihelyezésében ők illetékesek, mindennemű forgalomtechnikai beavatkozáshoz az ő engedélyük szükséges.
Ezért javasoljuk, hogy a bejelentéshez a Budapest Közút Zrt-től kérjék be az állásfoglalásukat.”
-----
A XXII. Kerület Árpád utcai részen, nem beláthatóak a jobb kéz szabály esetén figyelendő utcák. Nagyon sok helyzetben nem veszik észre a jobbról érkező járműveket, többször voltam szemtanúja éppenhogy nem bekövetekezett balesetnek. Javaslom, hogy elsőbbség megadása kötelező táblák kihelyezését az Árpád utcára nyíló utcák sarkára.
Hozzászólások
A 158-as autóbusz útvonal módosítását megelőzően az egyeztetéseken felmerült az útszakasz védett úttá alakítása a buszközlekedés segítése érdekében. Azonban egy ilyen jellegű vált...
Budapest területén a forgalomtechnikai kezelői és üzemeltetői feladatokat a Budapest Közút Zrt. látja el, így a forgalomtechnikai táblák kihelyezésében ők illetékesek, mindennemű f...