Ambrózia utca felső szakaszának jogosulatlan lezárása
FRISSÍTÉS: 2026.02.23.
III. kerület Óbuda-Békásmegyer Városfejlesztő NKft. válasza:
„A jelzett területen korábban helyszíni bejárást tartottunk, amelynek során megállapítottuk, hogy a közterületen elhelyezett kerítés és egyéb akadályok jogellenesen kerültek kihelyezésre.
A lépcső helyreállításának tervezését mindaddig nem tudjuk megkezdeni, amíg a közterület nem kerül szabaddá tételre, mivel ennek hiányában a szükséges jogi és műszaki feltételek nem biztosítottak.
Az ügyben korábban már megkerestük Óbuda-Békásmegyer Önkormányzat Igazgatási Főosztálya illetékes szervezeti egységét, és a problémát ismételten jelezzük feléjük a szükséges intézkedések megtétele érdekében.”
-----
Tudomásunk szerint az Ambrózia utca felső szakasza korábban átjárható volt és közterületként funkcionált. Az utóbbi időben a területre szeméttároló és más akadályok kerültek, melyek gyanúnk szerint jogosulatlanul lettek odahelyezve, ezáltal megakadályozva az átjutást egy kb. 15 méteres szakaszon.
Ha ezen a részen újra kialakításra kerülne egy lépcsőrendszer vagy gyalogos átjáró, az jelentősen javítaná a helyi közlekedési lehetőségeket. A forgalmas Nyereg útról, amelynek alsó szakaszán gyakorlatilag egyáltalán nincs gyalogjárda, biztonságosabban és gyorsabban lehetne eljutni a környékbeli iskolák, óvodák irányába. Fontos megjegyezni, hogy a lépcső más részei (a Nyereg út és a Remete köz között, valamint az Ambrózia utca alsó szakaszán a Remete köz irányába) már korábban kiépültek, így csak a jelenlegi hiányzó szakaszt kellene pótolni.
Bízunk benne, hogy mihamarabb kivizsgálják az ügyet, és megoldást találnak a régóta fennálló problémára.
Hozzászólások
Köszönjük megkeresését.
A jelzett területen korábban helyszíni bejárást tartottunk, amelynek során megállapítottuk, hogy a közterületen elhelyezett kerítés és egyéb akadályok jogel...