Válaszra vár

XVII. kerület, Rákoshegyi utcák szakmailag elfogadhatatlan felújítása

Az elmúlt években megkezdődött néhány rákoshegyi utca felújítása, a közterület teljes szélességében. Új járda, új vízelvezető árok, új kapubehajtók, új alépítménnyel és szegéllyel kialakított közút létesült (pl: Kiss János utca, Ady Endre utca). Ezen fejlesztések közel egy éve leálltak, ám a választáshoz közeledve, ismét elkezdődtek az utcák útburkolatának felújítási munkálatai. Az eddigi precíz, teljes közterületi szélességben megújított járda és útburkolatokhoz képest, szakmailag elfogadhatatlan, hiányos és nem állékony felújításba kezdett az önkormányzat. Az utcák jelen burkolatára 5 cm vastagságban aszfalt kopóréteget terítenek, mellyel a korábbi választás során megígért munkákat igyekszenek megvalósítani (pl: Kisfaludy utca, Szilárd utca). Szegély, alépítmény, vízelvezetés, járda és új kapubeállók nélkül 1-2 nap alatt összecsapott munka nem csak pénzkidobás, de a várható gyors rongálódásra való tekintettel ökológiai szempontból is hatalmas hibát jelent.
Rákoshegy lakói a régóta ígért és várt felújítás helyett összecsapott igénytelen munka miatt végtelenül csalódottak. Ez az attitűd kiábrándítja a korábban a jelenlegi képviselőre és polgármesterre szavazott lakosokat is, ezért kérni szeretnénk a már megkezdett igényes munka folytatását a pánikberuházás helyett.
Így elveszik a reményt attól, hogy utcáink a közeljövőben a mai kor igényeinek megfelelő közterületek lehessenek.

Probléma helyszíne
Budapest XVII. kerület, Rákosmente, Baross u. 31

Hozzászólások

  • h d hozzászólt a bejelentéshez.

    Ilyen az, amikor választások előtt nagyhirtelen a látszatát kell kelteni valami gányolásnak.
  • Járókelő Zsófi elküldte az ügyet az illetékesnek: XVII. kerület Rákosmente Önkormányzata

  • Bagdiné Dr. Fekete Orsolya bejelentette az ügyet.

Hasonló bejelentések

  • Válaszra vár
    0
    Válaszra vár
    0

    Fatörzs vs járda

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Anonim Járókelő
    Illetékes: XVII. kerület Rákosmente Önkormányzata
    Szent kereszt tér (XVII. kerület, Rákosmente)
  • Válaszra vár
    0
    Válaszra vár
    0

    Veszélyes járdaszakasz

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Anonim Járókelő
    Illetékes: Budapest Közút
    Ferihegyi út (XVII. kerület, Rákosmente)
  Vissza az oldal tetejére