Megoldott

V. kerület járdafelújítás - közvilágítás

Tisztelt Varosjaro!

Az V. kerület Bihari J utca környezetében egyszerre vagy 6 utca teljes átépítésének láttak neki. Az egy dolog, hogy eszetlenül a parkolás nincs megoldva, és a gyalogosok is veszélynek vannak kitével, mert teljesen szabálytalan az, hogy a Bihari J utca - Stollár B. utca kereszteződésénél egy építkezés miatt a járda egyik oldala teljesen lezárásra került, a vele szemközti oldalon meg díszburkolat építését végzik, így a gyalogosok az 1 nyomsávú útpályán a kocsik között közlekedve tudnak csak haladni.

De a legfőbb problémám az, hogy az V. kerület nagy részén 6-8 évvel ezelőtt közvilágítást korszerűsítettek, új közvilágítási lámpákat szereltek fel szinte minden utcában.

Mivel a régi, közvilágítási föld alatti kábelek- információm szerint - elavult volt így hosszanti irányban, felszíni átfeszítéssel kötötték össze a közvilágítási lámpákat (lásd képen)
( Nem csak a Bihari utcában, a legtöbb utca ilyen a Belvárosban)
Ez esztétikailag hagy némi kívánnivalót maga után, és az utcakép sem a legszebb így.

Reméltük, hogy a mostani felújítással felújítják a közvill. földkábelét, és nem a házak között hosszában fog tekeregni a villanyvezeték, de az utcát sok helyen már vissza-aszfaltozták, gondolom erre utólag már nincs lehetőség.

Érdeklődnék, mi a terve ezzel az Önkormányzatnak / BDK-nak?
Ha már úgyis feltúrták az utát, miért nem lehet a kábelt a föld alá süllyesztve berakni (mint régen) miért kell ilyen igénytelen módon légkábellel vezeni?

Üdv: Zoli

Probléma helyszíne
Budapest V. kerület, Belváros-Lipótváros, V. kerület

Hozzászólások

  • Torma Dániel hozzászólt a bejelentéshez.

    Mi ezzel a baj? Bécsben is így van, Koppenhágában is, bár ugyan kicsit esztétikusabban, meztelen kábelekkel.
    Olcsóbb karbantartani, sokkal jobban néz ki, mint teletömni sohanemvolt kandeláberekkel az
    ...
  • Zoltán K. hozzászólt a bejelentéshez.

    Azért számos más helyen nem légkábellel vannak összekötve a kandeláberek. Ezt a megoldást a BDK azért alkalmazza, mert a földkábele elöregedett, felújítani lényegesen többe kerülne, mint légkábelen ki...
  • Az illetékes válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt jarokelo.hu!

    A Bihari János utca hivatkozott szakasza az Eiffel Palace beruházásához tartozik, de jeleztük a problémát a szintén a környéken zajló, saját projektünk kivitelezőjének, aki eddi
    ...
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 3. Mi ez?

  • Járókelő Adminisztrátor elküldte az ügyet az illetékesnek: V. kerület Belváros-Lipótváros Városüzemeltető

  • Járókelő Adminisztrátor elküldte az ügyet az illetékesnek: BDK Budapesti Dísz-és Közvilágítási Kft.

  • Zoltán K. bejelentette az ügyet.

Hasonló bejelentések

  Vissza az oldal tetejére