Megoldott

Csőtörés?!?

A környéken korábban is volt ilyen jellegű probléma, amit hosszú hónapok után orvosoltak az illetékesek (?!?) (addig viszont több ezer köbméter ivóvíz folyhatott el, szerény becsléseim szerint).

Az elmúlt néhány hónapban a kérdéses szakaszon semmilyen vízfolyás nem volt ennek köszönhetően, viszont kb. három hete ismét megjelent itt egy viszonylag nagy vízhozamú "patak", ami szerintem egy csőtörés eredménye lehet (van a környéken néhány új építkezés, hatalmas földmunkák). A Fővárosi Vízműveknek jeleztem ezt a problémát telefonon, de nem igazán látom az honlapjukon, hogy foglalkoznának a problémával (http://vizmuvek.hu/hu/fovarosi-vizmuvek/tarsasagi-informaciok/munkaterkep#map0).

A környéken nem volt akkora esőzés az elmúlt hetekben/hónapokban, hogy indokolttá tegye azt, hogy ennyi víz folyamatosan ömöljön több héten keresztül. Véleményem szerint itt jelenleg naponta több száz köbméter ivóvíz folyhat el (valahol meg nincs mit inni az embereknek) a nemtörődömség miatt...

Probléma helyszíne
Budapest XI. kerület, Újbuda, XI. kerület

Hozzászólások

  • Sági Katalin lezárta a bejelentést Megoldott eredménnyel.

    A visszajelzés alapján megoldottként zártam.
  • eltávozott/lelépett felhasználó hozzászólt a bejelentéshez.

    A hibát augusztus végén elhárították, a bejelentés megoldottnak tekinthető!
  • Györkös Attila hozzászólt a bejelentéshez.

    Ez azért több, mint megdöbbentő, hogy hetek, hónapok telnek el a csővezeték kijavítása nélkül. Közben meg száz és ezer m3 számra megy pocsékba a fogyasztók számára méregdrága ivóvíz!
  • eltávozott/lelépett felhasználó hozzászólt a bejelentéshez.

    Mellékelem a másik kijavított csőről is a képet (a mobil alkalmazás korábban valami miatt nem csatolta).
    A két kép (és a kijavított szakaszok) egymástól nagyjából 10 méternyi távolságban találhatóak!
  • eltávozott/lelépett felhasználó hozzászólt a bejelentéshez.

    Krisi, Attila: az elmúlt 12 évben többé-kevésbé rendszeresen jártam/járok a kérdéses szakaszon (gyalog, autóval, kerékpárral).

    A kérdéses szakaszon korábban csak a következő esetekben láttam itt szi
    ...
  • Anonim Járókelő hozzászólt a bejelentéshez.

    Attila!
    Nem feltételeznék ilyet az önkormányzatról. Tisztességes, rendes emberek dolgoznak ott... De ahogy írtam, az U-alakú, kiépített vályú több éve ott van, és nem hinném, hogy ők nem néztek volna...
  • Györkös Attila hozzászólt a bejelentéshez.

    Krisi! Ezek szerint ezzel a szöveggel akartak levakarni. Valószínűleg ebben az esetben nem győződtek meg róla személyesen a helyszínen, hogy mi is az ábra.
  • Anonim Járókelő hozzászólt a bejelentéshez.

    Az infót, miszerint ez természetes vízfolyás, a kerületi önkormányzattól kaptam. A Törökbálinti úton átlósan kiépített folyóka is arra utalt, hogy a víz természetes jelenség és így kívánták "természet...
  • Györkös Attila hozzászólt a bejelentéshez.

    Ez érdekes téma volt! Tanulni is lehetett belőle.
  • eltávozott/lelépett felhasználó hozzászólt a bejelentéshez.

    Krisi: a kép alapján ahogy látom csőtörés volt, nem is kicsi, kettő is közel egymáshoz... A csövek átmérője ~50 cm lehet. A képeket ma reggel csináltam.
  • Anonim Járókelő hozzászólt a bejelentéshez.

    Az nem csőtörés, hanem egy természetes vízfolyás, ún. ér, patak. A kerületi önkormányzattól kapott info szerint a környéken beindult építkezések miatt a föld felszín alatti természetes vízfolyások új...
  • eltávozott/lelépett felhasználó hozzászólt a bejelentéshez.

    Valakik dolgozhatnak a problémán (lásd: mellékelt videók), de a hibának nyoma sincs a fővárosi vízművek munkatérképén:

    http://vizmuvek.hu/hu/fovarosi-vizmuvek/tarsasagi-informaciok/munkaterkep#map0...
  • Járókelő Adminisztrátor elküldte az ügyet az illetékesnek: Fővárosi Vízművek

  • eltávozott/lelépett felhasználó bejelentette az ügyet.

Hasonló bejelentések

  • Megoldott
    2
    Megoldott
    2

    Tűzcsap

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Anonim Járókelő
    Illetékes: Fővárosi Vízművek
    Repülőtéri út (XI. kerület, Újbuda)
  • Válaszra vár
    2
    Válaszra vár
    2

    Hiányzó fedél és tábla

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Anonim Járókelő
    Illetékes: Fővárosi Vízművek
    Bocskai út (XI. kerület, Újbuda)
  • Megoldott
    1
    Megoldott
    1

    Törött vízközmű fedél

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Anonim Járókelő
    Illetékes: Fővárosi Vízművek
    Karinthy Frigyes út (XI. kerület, Újbuda)
  Vissza az oldal tetejére