Megoldott

Fa pótlását kérem

2022. nyarán kértem: "A Podmaniczky úton az Eötvös utca végén, a kereszteződésben nagyon jól jönne az árnyék a gyalogosoknak, miközben hosszan várakoznak a zöld jelzésre. Itt egy kiszáradt fa áll, és a mellette lévő fa is kiszáradt. Kérem, hogy ültessenek a helyükre újakat és locsolják is, hogy meg tudjanak erősödni." 2022 novemberére ígérte a Főkert a pótlást, azóta sajnos egyáltalán nem érkezik válasz. Érdeklődöm, hogy pótolják-e idén a kiszáradt fákat. Az előzményeket is csatoltam:

https://jarokelo.hu/bejelentesek/budapest/105630/kiszaradt-fak
https://jarokelo.hu/bejelentesek/budapest/132389/kiszaradt-fak

ELŐZMÉNYEK:
2022.11.22.:

A BKM FŐKERT válasza:
"Tájékoztatjuk, hogy a kiszáradt fák kiszedését beütemezték munkatársaink, várhatóan november végéig elvégzik. Új fák telepítésére a kiszedést követő egy éven belül sor kerül.

Jogszabályi kötelezettségünknek eleget téve, minden kivágott fa helyére új, fiatal fát ültetünk. Idén, csak a tavaszi ültetési szezonban - a pótlások és fejlesztések során - összesen 117 darab parkfát és 839 darab sorfát ültetünk a fenntartásunkban lévő fővárosi zöldfelületeken. Ezenkívül erdősítünk is, a III. kerületi Aquincumi-erdő 1 000 darab facsemetével, a Nagylegelő-erdő 2 000 darab facsemetével lett idén gazdagabb.

A faültetéseket a fenntarthatósági szempontokat figyelembe véve, az időjárási viszonyokhoz alkalmazkodva végezzük, ami azt jelenti, hogy az egész évre betervezett faültetéseket a kora tavaszi és a késő őszi időszakban tudjuk elvégezni. A munkálat elvégzéséig szíves türelmét kérjük."

Probléma helyszíne
Budapest VI. kerület, Terézváros, Podmaniczky u. 33

Hozzászólások

  • Csanádi György lezárta a bejelentést Megoldott eredménnyel.

  • Molnar Zsuzska hozzászólt a bejelentéshez.

    Köszönöm! ❤
  • Urbán Alexandra elküldte az ügyet az illetékesnek: BKM Budapesti Közművek FŐKERT

  • Molnar Zsuzska bejelentette az ügyet.

Hasonló bejelentések

  • Válaszra vár
    1
    Válaszra vár
    1

    Kiszáradt fa

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Anonim Járókelő
    Illetékes: BKM Budapesti Közművek FŐKERT
    Dessewffy utca (VI. kerület, Terézváros)
  • Válaszra vár
    1
    Válaszra vár
    1

    Kiszáradt fa az ovinál

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Anonim Járókelő
    Illetékes: BKM Budapesti Közművek FŐKERT
    Munkácsy Mihály utca (VI. kerület, Terézváros)
  Vissza az oldal tetejére