Megoldott

Gyér közvilágítás, ahol több tucat úthiba

FRISSÍTÉS 2024. 02. 29.

Bejelentő visszajelzése:

Az illetékes válaszától függően, de készültem:

Idézem, „A bejelentéséhez mellékelt fotókon is jól látszik, hogy a fasori karbantartást - a 2023. szeptember 07-én küldött tájékoztatásunknak megfelelően - elvégeztük“.

Pont nem ez látszik, igyekszem szemléltetni is!

Mellékeltem két szürkületkor készült képet, amellyel megpróbálom szemléltetni a problémát.

Értem, hogy a munkát elvégezték, de a probléma lényegén nem változtat, esetleg időszakosan árnyalja azt.

Mért? Mert pont ott gyér a közvilágítás, ahol több tucat úthiba torlódik egymáson. Láthatóan a karbantartási munkálatok után máris kirajzolódik (mellékelt képek) az a rész, amely problémás és a bejelentés alapja.

Mivel a probléma pont ugyanígy folyton vissza-vissza tér, ezért kértem érdemi intézkedésüket!

Ügykezelő hozzászólása:
A két kép a bejelentéshez lett csatolva.

-----

FRISSÍTÉS: 2024. 02. 23.

A bejelentő visszajelzése:
,,Szíves tájékoztatásul:
346/2008. (XII. 30.) Korm. rendelet a fás szárú növények védelméről"

(a melléklet tartalmazza: ,,Ha a pótlás az 1. mellékletben szereplő inváziós fás szárú növény kivételként meghatározott kertészeti változataival történik, az ingatlan tulajdonosa, vagyonkezelője, vagy az ingatlanon lévő fás szárú növényekkel bármely jogviszony alapján rendelkezni jogosult használója (a továbbiakban együtt: használó) köteles gondoskodni a fás szárú növény továbbterjedésének megakadályozása érdekében az újulat eltávolításáról)

-----

Csak ott gyér a közvilágítás, ahol több tucat úthiba torlódik egymáson. Mivel a probléma vissza-vissza tér, kérem, hogy a jövőben önállóan ütemezzék be A METSZÉST!
Ráadásul mindegyik invazív növény, nem is lehetett volna hagyni így megnőni!
Az érintett út XI. kerületi szakaszát nem érinti! Ha mégis, keressék egymást saját fórumaikon!
Ha jól gondplom, ez nem BDK és nem a Budapest Közút kompetenciája, hanem az önkormányzaté!

Munkájukat köszönöm szépen!

Előzmény:
https://jarokelo.hu/129215/

Probléma helyszíne
Budapest XXII. kerület, Budafok-Tétény, Kővirág sor 8

Hozzászólások

  • Garami Marika lezárta a bejelentést Megoldott eredménnyel.

  • Sleepy Claus hozzászólt a bejelentéshez.

    Ha a „használó“ köteles gondoskodni a fás szárú növény továbbterjedésének megakadályozása érdekében az újulatok eltávolításáról és ezt betartatnák, most nem lennének itt invazív fák, de lehetnének egy...
  • Az illetékes válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Járókelő!

    A fák karbanatartását elvégeztettük, azok a közvilágítás hatékonyságát jelenleg nem akadályozzák.

    A bejelentő által hivatkozott rendelet arra vonatkozik, idézzük: „ha a pótlás az
    ...
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 1. Mi ez?

  • Gál Miklós megváltoztatta a bejelentés leírását "FRISSÍTÉS: 2024.02.23 A bejelentő visszajelzése: ,,Szíves tájékoztatásul: 346/2008. (XII. 30.) Korm. rendelet a fás szárú növények védelméről" (a melléklet tartalmazza: ,,Ha a pótlás az 1. mellékletben szereplő inváziós fás szárú növény kivételként meghatározott kertészeti változataival történik, az ingat...

  • Sleepy Claus hozzászólt a bejelentéshez.

    Az illetékes válaszától függően, de készültem:

    Idézem, „A bejelentéséhez mellékelt fotókon is jól látszik, hogy a fasori karbantartást - a 2023. szeptember 07-én küldött tájékoztatásunknak megfelelőe
    ...
  • Tar Julcsi elküldte az ügyet az illetékesnek: XXII. kerület Budafok-Tétény Önkormányzata

  • Tar Julcsi megváltoztatta a bejelentés leírását "Csak ott gyér a közvilágítás, ahol több tucat úthiba torlódik egymáson. Mivel a probléma vissza-vissza tér, kérem, hogy a jövőben önállóan ütemezzék be A METSZÉST! Ráadásul mindegyik invazív növény, nem is lehetett volna hagyni így megnőni! Az érintett út XI. kerületi szakaszát nem érinti! Ha mégis, keressék eg...

  • Sleepy Claus hozzászólt a bejelentéshez.

    Szíves tájékoztatásul:
    346/2008. (XII. 30.) Korm. rendelet a fás szárú növények védelméről
  • Az illetékes válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Bejelentő!

    A bejelentéséhez mellékelt fotókon is jól látszik, hogy a fasori karbantartást - a 2023. szeptember 07-én küldött tájékoztatásunknak megfelelően - elvégeztük, a fák jelenleg a köz
    ...
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 4. Mi ez?

  • Gál Miklós elküldte az ügyet az illetékesnek: XXII. kerület Budafok-Tétény Önkormányzata

  • Sleepy Claus bejelentette az ügyet.

Hasonló bejelentések

  • Megoldatlan
    3
    Megoldatlan
    3

    illegális közterület burkolás

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Anonim Járókelő
    Illetékes: XXII. kerület Budafok-Tétény Önkormányzata
    Dózsa György út (XXII. kerület, Budafok-Tétény)
  • Válaszra vár
    0
    Válaszra vár
    0

    Hiányzó fák

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Sleepy Claus
    Illetékes: BKM Budapesti Közművek FŐKERT
    Mária Terézia utca (XXII. kerület, Budafok-Tétény)
  Vissza az oldal tetejére