Megoldott

Dorottya utca kerékpárforgalmát akadályozó virágládák

FRISSÍTÉS 2024.04.18.
V.ker. válasza:A dézsákat ismét beállítottuk a kerékpáros forgalomnak megfelelően, valamint a burkolatban lévő vasdarabot eltávolítottuk.
A szabálytalanul parkolók büntetésében a Városüzemeltető Kft. nem illetékes.

------

Előzmények:

2022.03.29
https://jarokelo.hu/bejelentesek/budapest/98822/gyalogkerekparos-terulet-megkozelitese-veszelyes
A bejelentésre félrehúzták a virágládákat, hogy a kerékpárforgalom elférhessem a gyalogkerékpárúton. Az elparkolás mindeközben folyamatos, visszatérő, az ez ellen felelős nem tudja a feladatát ellátni.

2023.09.27
https://jarokelo.hu/bejelentesek/budapest/131054/kerekparral-athatolhatatlan-torlasz
A képen már látszik, hogy valakik áthúzták a virágládákat, hogy az út közepéről a szélére kényszerüljön a kerékpárforgalom. Az út elparkolása mindeközben folyamatos, visszatérő, az ez ellen felelős nem tudja a feladatát ellátni.

Napjaink állapota:
2024.02.20
A kerékpáros átjutás nem biztonságos, szűk, veszélyes.
Az átjáró elparkolása továbbra is folyamatos, visszatérő, az ez ellen felelős nem tudja a feladatát ellátni.
Kérem az átjáró becsületes kinyitását a gépjárműforgalom és a gyalogkerékpárút között a virágládák 2022-ben már sikerrel átalakított helyzetével.
Kérem továbbá az átjutás elparkolását megakadályozni, ha az illetékes nem tudja ellátni feladatát, kérjen segítséget a rendőrségtől, járókelőktől , bárkitől.
Ha nem látja el a feladatát és nem tud megálljt parancsolni az út elparkolásának, akkor lehet hogy hasonlóképpen kerékpárok parkolásával az utakat kell használhatatlanná tenni, hogy látszódjon, hogy ez rossz?
Vagy egyedi följelentéseket kell tenni a szabálytalan járművek ellen?

Kérem a szabálytalan gépjárművezetők ellen, a gyalogkerékpárút védelmében kitett ládákat ÚGY áthelyezni, hogy az ne éppen a védendő forgalmat akadályozza.

Probléma helyszíne
Budapest V. kerület, Belváros-Lipótváros, Dorottya u. 7

Hozzászólások

  • Gál Miklós lezárta a bejelentést Megoldott eredménnyel.

  • Az illetékes válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Ügyintéző!

    Köszönjük a fenti számú bejelentést. Tájékoztatom, hogy 2024.04.19-től közterület-felügyelőink fokozottan ellenőrzik az érintett területet. A pénteki ellenőrzés során megállapítot
    ...
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 1. Mi ez?

  • Rózsa Géza hozzászólt a bejelentéshez.

    A helyszínen megnéztem és csakugyan szépen ki van véve a vasmicsoda és pótolva a térkő. Köszönjük az illetékesnek és a Járókelő dolgozóinak!
    Az elparkolás is kevesebb mostanában, reméljük ez utóbbi is...
  • H B L megváltoztatta a bejelentés leírását "Előzmények: 2022.03.29 https://jarokelo.hu/bejelentesek/budapest/98822/gyalogkerekparos-terulet-megkozelitese-veszelyes A bejelentésre félrehúzták a virágládákat, hogy a kerékpárforgalom elférhessem a gyalogkerékpárúton. Az elparkolás mindeközben folyamatos, visszatérő, az ez ellen felelős nem tudja a feladatát ellátni. 2023...

  • H B L elküldte az ügyet az illetékesnek: V. kerület Belváros-Lipótváros Közterület-felügyelet

  • H B L megváltoztatta a bejelentés illetékesét "V. kerület Belváros-Lipótváros Városüzemeltető"-ról "V. kerület Belváros-Lipótváros Közterület-felügyelet"-ra.

  • Az illetékes válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Járókelő!

    A dézsákat ismét beállítottuk a kerékpáros forgalomnak megfelelően, valamint a burkolatban lévő vasdarabot eltávolítottuk.
    A szabálytalanul parkolók büntetésében a Városüzemeltető
    ...
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 1. Mi ez?

  • Rózsa Géza hozzászólt a bejelentéshez.

    A baleset-generátor vasmóka még mindig az átjáróban van.
  • Rózsa Géza hozzászólt a bejelentéshez.

    Az átjárás már középtájt kezd elfogadható méretű lenni, de az útburkolaton valamilen kerékpárlyukasztó vas-műtárgy van még, továbbá az átjárást eltorlaszolják helyiek.

    Kérem az átjárót még kicsit...
  • Rózsa Géza hozzászólt a bejelentéshez.

    A ládák még mindig az úton keresztben állnak, amúgy a kerékpáros átjutás napi szinten továbbra is elparkolva.
  • Rózsa Géza hozzászólt a bejelentéshez.

    :- (
    Azt hiszem a följelentés marad. Rendőrségi följelentés. Naponta tucatjával. Kénytelenek leszenek eljárni... és kitalálnak egy működő megoldást helyette akkor majd...
  • Sleepy Claus hozzászólt a bejelentéshez.

    Teljesen egyetértek!
    Egyetlen kerületben sem látni pozitív példát!
  • Rózsa Géza hozzászólt a bejelentéshez.

    Nem, sajnos bizalmatlan vagyok azzal az alkalmatlan felelőssel kapcsolatban, aki magától nem látja az utcán történő dolgokat. Ha csak egyetlen egy ember járőrözne az egész V. kerületben és minden hely...
  • Szűcs-Zágoni Bella hozzászólt a bejelentéshez.

    próbáltad hívni a köztereseket amúgy a helyszínen?
  • R eni elküldte az ügyet az illetékesnek: V. kerület Belváros-Lipótváros Városüzemeltető

  • Rózsa Géza hozzászólt a bejelentéshez.

    Pillanatnyilag is útközepéreparkolásos.
  • Rózsa Géza bejelentette az ügyet.

Hasonló bejelentések

  • Válaszra vár
    1
    Válaszra vár
    1

    Elmozdult táblák

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Anonim Járókelő
    Illetékes: V. kerület Belváros-Lipótváros Közterület-felügyelet
    Széchenyi István tér (V. kerület, Belváros-Lipótváros)
  • Válaszra vár
    2
    Válaszra vár
    2

    Felháborító

    Beküldés ideje:
    Illetékes: V. kerület Belváros-Lipótváros Városüzemeltető
    Magyar utca (V. kerület, Belváros-Lipótváros)
  • Megoldásra vár
    1
    Megoldásra vár
    1

    Lógó tábla

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Anonim Járókelő
    Illetékes: Budapest Közút
    Kossuth Lajos tér M (V. kerület, Belváros-Lipótváros)
  Vissza az oldal tetejére