Megoldatlan

balesetveszélyes sávfelfestés

A Váci út és a Lehel utca találkozásánál a Váci úton kialakított kerékpársávból a Lehel utca felé történő továbbhaladás balesetveszélyes a kerékpárosok számára.
Jelenleg a Lehel utca 4 sávval kezdődik. A bal szélső az a sáv egy parkoló sáv, a következő az a sáv, amin az autóvezetők szabályosan haladhatnak, ha a Váci útról jönnek, a következő sáv lenne az, amelyikre a kerékpárosok szabályosan ráhajthatnak a kerékpársávból. A tőle jobbra lévő (az elején záróvonallal elválasztott) sáv pedig a Ferdinánd híd melletti parkolóból való kihajtást szolgálja jelenleg.
A Váci út felől jövő autók rendszeresen index nélkül váltanak sávot, még akkor is ha kerékpáros közlekedik rajta gyakorlatilag leszorítva őket a záróvonallal elválasztott kikanyarodó sávra.

Megoldás a sávok átfestése lehetne a jobb szélső kikanyarodó sáv megszüntetésével. Ez mind a kerékpárosok, mind az autóvezetők számára logikusabb, és biztonságosabb lenne. A kikanyarodó sáv forgalma viszont elenyésző.

Probléma helyszíne
Budapest VI. kerület, Terézváros, Lehel u 1a

Hozzászólások

  • Az adminisztrátor lezárta a bejelentést Megoldatlan eredménnyel. Oka: Nem érkezett válasz az illetékestől.

  • W Kriszta elküldte az ügyet az illetékesnek: Budapest Közút

  • W Kriszta megváltoztatta a bejelentés illetékesét "Az illetékes"-ról "Budapest Közút"-ra.

  • Medgyessy Zsolt bejelentette az ügyet.

Hasonló bejelentések

  • Megoldásra vár
    1
    Megoldásra vár
    1

    Kitört terelők

    Beküldés ideje:
    Beküldte: VII Gábor
    Illetékes: Budapest Közút
    Andrássy út (VI. kerület, Terézváros)
  • Válaszra vár
    0
    Válaszra vár
    0

    Király/Izabella sarok

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Anonim Járókelő
    Illetékes: Budapest Közút
    Terézváros (VI. kerület, Terézváros)
  Vissza az oldal tetejére