Megoldásra vár

Illegális, járdán parkolás

FRISSÍTÉS 2023.12.04.

Visszajelzés:
“Tisztelt Önkormányzat!
A válaszukkal ellentétben a szakaszon útburkolati jelzés nem található, így az nem engedélyezi a (részbeni) járdán való parkolást. Az önök által csatolt Google kép félrevezető, mivel az egy közel 10 éves állapotot mutat. 2014 óta az utcában minimális szinten sem látható felfestés a járdán, (ez a Google felvételeken is ellenőrizhető) az utca elején jelzőtábla sem található a parkolással kapcsolatban. Kérem ennek tudatában intézkedjenek!
Köszönöm”

——————

Tisztelt Illetékes!

A Fényes Elek utca páratlan oldalán egyáltalán nem engedélyezett a járdán parkolás, ennek ellenére évek óta minden nap tucatnyi autó parkol szabálytalanul a járdára.

Kérem, végezzenek napi szintű ellenőrzést a helyszínen, és büntessék a szabálytalanul járdára parkolókat. Köszönöm!

Probléma helyszíne
Budapest II. kerület, Fényes Elek u. 13

Hozzászólások

  • Gál Miklós megváltoztatta a bejelentés állapotát "Válaszra vár"-ról "Megoldásra vár"-ra.

  • II. kerületi Önkormányzatverified-profile hozzászólt a bejelentéshez.

    Tisztelt Admin/Bejelentő!

    Köszönjük a jelzést, ahogy az időjárás engedi megerősítjük a festést, hogy ne okozzon senkinek problémát.

    Közmű fektetés és helyreállítás során a közműcég kivitelezője nem...
  • II. Kerületi Városfejlesztő Zrt.verified-profile hozzászólt a bejelentéshez.

    Tisztelt Bejelentő! Köszönjük észrevételét. Bejelentését ismételten rögzítettük és továbbítottuk.
  • E. Mátyás elküldte az ügyet az illetékesnek: II. kerület Közterület-felügyeleti Csoport

  • E. Mátyás megváltoztatta a bejelentés leírását "Tisztelt Illetékes! A Fényes Elek utca páratlan oldalán egyáltalán nem engedélyezett a járdán parkolás, ennek ellenére évek óta minden nap tucatnyi autó parkol szabálytalanul a járdára. Kérem, végezzenek napi szintű ellenőrzést a helyszínen, és büntessék a szabálytalanul járdára parkolókat. Köszönöm!"-ról "F...

  • E. M. hozzászólt a bejelentéshez.

    Tisztelt Önkormányzat!
    A válaszukkal ellentétben a szakaszon útburkolati jelzés nem található, így az nem engedélyezi a (részbeni) járdán való parkolást. Az önök által csatolt Google kép félrevezető,...
  • E. Mátyás lezárta a bejelentést Megoldott eredménnyel.

    Az illetékes indoklása alapján
  • II. kerületi Önkormányzatverified-profile hozzászólt a bejelentéshez.

    Tisztelt Bejelentő/Admin!

    A hatályos KRESZ alapján:
    40. § (8) * A járdán – részben vagy teljes terjedelemben – csak akkor szabad megállni, ha
    a) azt jelzőtábla vagy útburkolati jel megengedi,

    A jel
    ...
  • Sleepy Claus hozzászólt a bejelentéshez.

    Ádám, írd már le kérlek, hogy mi a bajod a gyalogosokkal és a járdákkal!
    Te sosem vagy az? Tudsz repülni?
    Mindenki gyalogos!
  • Jakab Imola megváltoztatta a bejelentés nevét "Illegális járdán parkolás"-ról "Illegális, járdán parkolás"-ra.

  • Draskóczi Ádám hozzászólt a bejelentéshez.

    Ha illegális a járda, miért nem szüntetik meg?
  • Dániel Zoltán hozzászólt a bejelentéshez.

    Hallgatólagosan beleegyeztek, ennyi.
  • II. Kerületi Városfejlesztő Zrt.verified-profile hozzászólt a bejelentéshez.

    Tisztelt Bejelentő!
    Köszönjük észrevételét. Bejelentését rögzítettük és továbbítottuk. A bejelentésben foglalt probléma érdemi megoldásáig kérjük szíves türelmét.
  • Járókelő Csilla elküldte az ügyet az illetékesnek: II. kerület Közterület-felügyeleti Csoport

  • Élhetőbb Városért bejelentette az ügyet.

Hasonló bejelentések

  Vissza az oldal tetejére