Megoldásra vár

Békásmegyer fái

Tisztelt kerületi Önkormányzat,

A Békásmegyeri lakótelepet 1971-ben kezdték el építeni a Duna felőli oldalán, 1978-tól a hegy felőli oldalon is, majd 1983-ra készült ez az utolsó épület is. A teljes lakótelepet beültették fákkal és cserjékkel, majd ezeket tovább sűrítették az évek során és szép számban maradtak meg magról kinőtt, vagy cserjeként ültetett fák is. Elmondható, hogy a panelházak közötti területek fáinak többsége viszont 40 év körüli. Tekintettel arra, hogy a városi fáknak nem kedvez a városi élet és gondozottságuk sem olyan nagy fokú, ezek a fák lassan elérik azt a kort amikor elöregszenek, megbetegednek, vagy súlyosabb viharkárok érik pusztán a méretük miatt is.

Tisztelettel szeretnék érdeklődni, hogy a klímabarát és zöld programokat támogató önkormányzat milyen hosszútávú programot indított, vagy fog indítani a közeljövőben, hogy a Békásmegyeri lakótelep fáinak pótlását és megfelelő megújítását megtehesse és, hogy erre milyen pénzügyi forrást különítenek el.

Pár éven belül ez a most budapesti léptékben is kiemelkedően zöld lakótelep rohamosan fog veszíteni fáinak számából és minőségéből, így ha nem kezdünk el komplex programot, a most zöld lakótelep egy ritkás, beteg fákkal küzdő igencsak lepusztult parkos lakótelep lesz.

Kérem, hogy fontolják meg az alábbiakat Békásmegyer esetében:
- végezzenek alapos favizsgálatokat minden korosabb fánál és mérjék fel állapotukat
- készítsenek a felmérés alapján tervet, hogy mely fák azok, mely bevatkozást igényelnek
- jelöljék ki azokat a helyket, ahol új fák ültetésére van szükség, hogy ha a régi fák kivágásra kerülnek legyen helyette már a környezetében másik
- különítsenek el pénzügyi keretet a költségvetésben a programra és az új fák gondozására
- szervezzenek lakossági locsolási programokat
- ha lehet, igényeljenek támogtást a programokra
- indítsanak érzékenyítési programot a lakosság körében
- szervezzenek ültetéseket akár cégek bevonásával - támogatásával
- tájékoztassák a lakosságot, hogy a fák pótlására szükség van és, hogy milyen módokon oldják ezt meg!

Köszönjük!
Tisztelettel - egy Békásmegyeri lakó

Probléma helyszíne
Budapest III. kerület, Óbuda-Békásmegyer, Gyűrű u. 11

Hozzászólások

  • Járókelő Star hozzászólt a bejelentéshez.

    Hát szerintem ez erősen megoldatlan. Megint nincs pénze a kerületnek :D
  • Járókelő László megváltoztatta a bejelentés állapotát "Válaszra vár"-ról "Megoldásra vár"-ra.

  • Anonim Járókelő hozzászólt a bejelentéshez.

    Megint covid van az önkormányzatnál, hogy még válaszolni sem tudnak?
  • Az illetékes válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Státusz: Lezárt, megoldott
    Tisztelt Járókelő! Köszönjük bejelentését, jelzését igénylistában rögzítettük. Jelenleg kizárólag az élet-és balesetveszélyes esetekben áll módunkban eljárni.
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 4. Mi ez?

  • Járókelő Star hozzászólt a bejelentéshez.

    Érdekes bejelentés és abszolút helyénvaló.
  • R eni elküldte az ügyet az illetékesnek: III. kerület ÓBKF Óbuda-Békásmegyer Közterület-felügyelet

  • Anonim Járókelő hozzászólt a bejelentéshez.

    Ez a két nyárfa se mai. Mára az a két cserje kb 4-5 emelet magas fa lett.
  • Anonim Járókelő hozzászólt a bejelentéshez.

    Hatvany Lajos utca. Jól láthatók a cserjék. Mára ezek a fák közel 50 évesek.
  • Anonim Járókelő hozzászólt a bejelentéshez.

    A fák 1978-ban ekkorák voltak. Meg van még néhány és most 45 évesek.
  • Anonim Járókelő bejelentette az ügyet.

Hasonló bejelentések

  • Válaszra vár
    0
    Válaszra vár
    0

    Kivágott fa pótlása

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Járókelő Star
    Illetékes: III. kerület ÓBKF Óbuda-Békásmegyer Közterület-felügyelet
    Kelta utca (III. kerület, Óbuda-Békásmegyer)
  • Válaszra vár
    0
    Válaszra vár
    0

    Megrongált fitnesz park

    Beküldés ideje:
    Beküldte: O J
    Illetékes: III. kerület ÓBKF Óbuda-Békásmegyer Közterület-felügyelet
    Kaszásdülő (III. kerület, Óbuda-Békásmegyer)
  • Válaszra vár
    0
    Válaszra vár
    0

    Faápolás szükséges

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Anonim Járókelő
    Illetékes: III. kerület ÓBKF Óbuda-Békásmegyer Közterület-felügyelet
    Gladiátor utca (III. kerület, Óbuda-Békásmegyer)
  Vissza az oldal tetejére