Megoldatlan

Gyalogátkelő hiánya

Tisztelt BKK!
Szeretném megkérdezni, hogy mi az oka annak, hogy a Lánchíd pesti hídfőjének szintbeli gyalogos átkelési lehetőségével szemben a budai hídfőnél ezt nem lehetett megoldani? A mellékelt fotókon jól látható, hogy fizikailag - ha nem forgalomtól elzárt területeken festünk az útburkolatra - bőven megoldható lett volna a kialakítás és így nem kényszerülnének a kerekesszékkel vagy babakocsival közlekedők, továbbá az idős emberek 180 méteres kerülőre, hogy szintben keresztezzék a hídról le és felhajtó forgalmat.
Kérem, legyenek szívesek tájékoztatást küldeni, hogy amennyiben a Fővárosi Önkormányzat valóban fontosnak tartja a gyalogos közlekedés feltételeinek javítását, mikor tervezik a fotón megjelölt helyen az átkelőhely kialakítását? Előre bízom benne, hogy nem hivatkoznak műemléki indokokra az átkelőhely telepítése kapcsán.
Válaszukat várva.

Probléma helyszíne
Budapest Clark Ádám tér

Hozzászólások

  • Tar Julcsi lezárta a bejelentést Megoldatlan eredménnyel. Oka: Megoldhatatlan.

  • Lukács Máté hozzászólt a bejelentéshez.

    Tehát most megoldatlan.
  • Járókelő Csilla lezárta a bejelentést Megoldott eredménnyel.

    Külön projekt keretében tervezik megvalósítani.
  • Az illetékes válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.


    Ügyszám: 0038/0044557/2023
    Tárgy: tájékoztatás

    JAROKELO-BUDAPEST-00131056

    Tisztelt Ügyfelünk!

    Nagyon köszönjük megkeresését, mellyel kapcsolatban tájékoztatjuk, hogy a pesti oldallal ellentétben
    ...
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 2. Mi ez?

  • Molinarolo Gabriele hozzászólt a bejelentéshez.

    igen, ez csak egy nagyobb, akkora, mint a négyzet, és teljesen értelmetlen.
  • Lukács Máté hozzászólt a bejelentéshez.

    Miért, a pesti oldalon nem egy körforgalomba torkollik a híd?
  • Molinarolo Gabriele hozzászólt a bejelentéshez.

    a körforgalom nem egyeztethető össze a terület gyalogossá tételének koncepciójával.
  • Molinarolo Gabriele hozzászólt a bejelentéshez.

    Hozzáteszem, monumentális okok itt nem érvényesülhetnek, hiszen 1945 előtt a körforgalom nem is létezett.
  • Lukács Máté elküldte az ügyet az illetékesnek: BKK Budapesti Közlekedési Központ

  • Lukács Máté bejelentette az ügyet.

Hasonló bejelentések

  • Válaszra vár
    1
    Válaszra vár
    1

    Dőlő kerítés

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Németh Zs.
    Illetékes: BKK Budapesti Közlekedési Központ
    Ceglédi út (X. kerület, Kőbánya)
  • Válaszra vár
    0
    Válaszra vár
    0

    Hiányos korlát

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Anonim Járókelő
    Illetékes: BKK Budapesti Közlekedési Központ
    0909-MÜPA-Nemzeti Színház H (IX. kerület, Ferencváros)
  Vissza az oldal tetejére