Megoldatlan

Kiömlött a beton

FRISSÍTÉS 2024. 09. 27.

Budapesti Közművek FKF Köztisztasági Divízió válasza:

Tájékoztatjuk, hogy Társaságunknak nincs illetékessége és technológiája a megkötött beton úttestről való felmarására.
Budapest Főváros Közgyűlésének a főváros köztisztaságáról szóló, 48/1994. (VIII. 1.) sz. önkormányzati rendelete az alábbiak szerint fogalmaz:

5. § (1) Az építést végző az építkezési területet és az építési munkálatokkal beszennyezett környéket köteles tisztán tartani.
(2) Építésnél, bontásnál vagy tatarozásnál a munkálatokat úgy kell végezni, az építési, bontási anyagokat, továbbá a kiásott földet úgy kell tárolni, hogy szálló por és egyéb szennyeződés ne képződjék.
(3) A közterület-használati engedély (hozzájárulás) lejártáig az építést végző köteles a közterületet megtisztítani.

A fentiek szerint a közterület-szennyezéssel járó kivitelezési munkálatot ellátónak kellene a keletkezett viszonyok felszámolásáról gondoskodnia. A probléma megoldása érdekében felvettük a kapcsolatot a hatósági jogkörrel rendelkező illetékessel.

-----

FRISSÍTÉS 2023. 09. 27.

XI. kerület Újbuda Önkormányzat válasza:

Hivatalunk köztisztasági feladatokat nem lát el, arra a Fővárosi Önkormányzat által üzemeltett FKF Köztisztasági Divízió hivatott, mely Budapest területén kizárólagos felelősséggel tartozik a közutak köztisztaságáért. Szíveskedjenek problémájukkal hozzájuk fordulni.

_____________________

Kiömlött a beton, de csak részben lett felszedve.
Kérem, távolítsák el a betont az aszfaltról. Köszönöm!

Probléma helyszíne
Budapest XXII. kerület, Budafok-Tétény, Hajó u. 3

Hozzászólások

  • Az adminisztrátor lezárta a bejelentést Megoldatlan eredménnyel. Oka: Nem érkezett válasz az illetékestől.

  • Gál Miklós elküldte az ügyet az illetékesnek: XI. kerület Újbuda Közterület-felügyelet

  • Gál Miklós megváltoztatta a bejelentés leírását "FRISSÍTÉS 2023. 09. 27. XI. kerület Újbuda Önkormányzat válasza: Hivatalunk köztisztasági feladatokat nem lát el, arra a Fővárosi Önkormányzat által üzemeltett FKF Köztisztasági Divízió hivatott, mely Budapest területén kizárólagos felelősséggel tartozik a közutak köztisztaságáért. Szíveskedjenek problémáju...

  • Gál Miklós megváltoztatta a bejelentés illetékesét "BKM Budapesti Közművek FKF"-ról "XI. kerület Újbuda Közterület-felügyelet"-ra.

  • Az illetékes válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Bejelentő!
    Köszönjük megkeresését.
    Tájékoztatjuk, hogy Társaságunknak nincs illetékessége és technológiája a megkötött beton úttestről való felmarására.
    Budapest Főváros Közgyűlésének a fővár
    ...
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 2. Mi ez?

  • Gál Miklós elküldte az ügyet az illetékesnek: BKM Budapesti Közművek FKF

  • Gál Miklós megváltoztatta a bejelentés leírását "Kiömlött a beton, de csak részben lett felszedve. Kérem, távolítsák el a betont az aszfaltról. Köszönöm!"-ról "FRISSÍTÉS 2023. 09. 27. XI. kerület Újbuda Önkormányzat válasza: Hivatalunk köztisztasági feladatokat nem lát el, arra a Fővárosi Önkormányzat által üzemeltett FKF Köztisztasági Divízió hivatott, me...

  • Gál Miklós megváltoztatta a bejelentés illetékesét "XI. kerület Újbuda Önkormányzata"-ról "BKM Budapesti Közművek FKF"-ra.

  • Az illetékes válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    ________________________________
    Feladó: admins@smart11.ujbuda.hu
    Elküldve: 2023. szeptember 27., szerda 11:21
    Címzett: KozlekedesiO
    Tárgy: Message from Varosuz5
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 1. Mi ez?

  • Gál Miklós elküldte az ügyet az illetékesnek: XI. kerület Újbuda Önkormányzata

  • Sleepy Claus bejelentette az ügyet.

Hasonló bejelentések

  • Válaszra vár
    0
    Válaszra vár
    0

    Kiömlött a beton

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Anonim Járókelő
    Illetékes: XI. kerület Újbuda Közterület-felügyelet
    Hajó utca (XXII. kerület, Budafok-Tétény)
  • Válaszra vár
    2
    Válaszra vár
    2

    4-es út vasúti átjáró útállapot

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Anonim Járókelő
    Illetékes: Budapest Közút
    Üllői út (XXII. kerület, Budafok-Tétény)
  • Válaszra vár
    0
    Válaszra vár
    0

    Elképesztő úthibák

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Anonim Járókelő
    Illetékes: Budapest Közút
    Kővirág sor (XXII. kerület, Budafok-Tétény)
  Vissza az oldal tetejére