Megoldott

Hatalmas fenyőfák feszegetik a villámos légvezetéket

Anonim Járókelő

--------------------------------------
FRISSÍTÉS: 2023.03.07.
E.ON válasza:
"Tisztelt Ügyfelünk!

Ügyszám: 6301700/DSOHCSOMU/111002/2023/H
Ügyfélkapcsolat száma: 100061042603

Köszönettel vettük a tájékoztatást, mely alapján az alábbi tájékoztatást adjuk.

Egy növényzet tulajdonosa a növényzet, mint alkotórész elhelyezkedését biztosító ingatlan tulajdonosa, akinek rendelkezési körébe tartozik a növényzet telepítése, karbantartása, megszüntetése. Amennyiben szükséges, a munkálatok elvégzésére a tulajdonos szakvállalkozót vehet igénybe. Társaságunk tevékenységi körébe nem tartozik kertészeti tevékenység végzése.

Az idevonatkozó szabályozás alapján, a külön jogszabályban foglaltak figyelembevételével az elektromos elosztóhálózat biztonsági övezetének környezetében levő fák, bokrok ágait az ingatlan tulajdonosa (kezelője) köteles rendszeresen eltávolítani, ha azok a szabadvezeték biztonsági övezet határát elérik. A szabályozás értelmében a közterületen lévő növényzet eltávolítása az önkormányzat, a magánterületen lévő növényzet eltávolítása pedig az egyes telektulajdonosok feladata.

Abban az esetben, ha a tájékoztatás célja a közérdek szolgálata, javasoljuk ezt és az ehhez hasonló észrevételeket elsősorban az érintett tulajdonosoknak megküldeni."
--------------------------
FRISSÍTÉS: 2023. 02.21.
Önkormányzat válasza:
"Tisztelt Bejelentő!

A bejelentő szerint feltételezett „közvetett élet- és balesetveszély” nem ad okot hivatalból történő eljárás indítására, emellett az önkormányzatnak változatlanul nincs illetékessége és hatásköre az adott ügyben.
Javasoljuk az ELMŰ bevonását, akik egyedi eljárás keretein belül meg tudják állapítani akár fotó alapján is, ha a feltételezett kockázat valós és megoldást javasolhatnak a tulajdonosnak az érintett növények karbantartásáról."
-----------------
Recsegve hajlonganak a kb 10 m magas fák a szélben és feszegetik az utcát ellátó villamos légvezetéket és a kerítést is, amely tövében állnak.
Veszélyes lehet az áramellátásra és a lakóházakra is , ha letörik az ág ,esetleg kidől az egyik fa.

Probléma helyszíne
Budapest XVII. kerület, Rákosmente, Kendő u. 22

Hozzászólások

  • Anonim Járókelő hozzászólt a bejelentéshez.

    Köszönöm a közreműködést! Sokat segített !
  • Garami Marika lezárta a bejelentést Megoldott eredménnyel.

    Köszönjük a visszajelzést!
  • Anonim Járókelő hozzászólt a bejelentéshez.

    Megoldódott! Kivagtak8a 3 fát. Sajnálom, hogy ki kellett őket vágni, de életveszélyesek voltak.
  • Az adminisztrátor lezárta a bejelentést Megoldatlan eredménnyel. Oka: Nem érkezett válasz az illetékestől.

  • Anonim Járókelő hozzászólt a bejelentéshez.

    A 18/B és a 22. között van a 24-es szám?
  • Anonim Járókelő hozzászólt a bejelentéshez.

    A helyes cím ,ahol a fák állnak Kendő utca 24.!
  • Járókelő Ügykezelőverified-profile hozzászólt a bejelentéshez.

    A bejelentést megküldtem a Japán Kert Kft. részére a zoldesi@gmail.com címre.
  • H. Annamária elküldte az ügyet az illetékesnek: Japán Kert Kft.

  • H. Annamária megváltoztatta a bejelentés illetékesét "E.ON"-ról "Egyéb szervezet"-ra.

  • Anonim Járókelő hozzászólt a bejelentéshez.

    Segítek:
  • Garami Marika megváltoztatta a bejelentés leírását "-------------------------------------- FRISSÍTÉS: 2023.03.07. E.ON válasza: "Tisztelt Ügyfelünk! Ügyszám: 6301700/DSOHCSOMU/111002/2023/H Ügyfélkapcsolat száma: 100061042603 Köszönettel vettük a tájékoztatást, mely alapján az alábbi tájékoztatást adjuk. Egy növényzet tulajdonosa a növényzet, mint alkotórész elhe...

  • Garami Marika megváltoztatta a bejelentés leírását "Recsegve hajlonganak a kb 10 m magas fák a szélben és feszegetik az utcát ellátó villamos légvezetéket és a kerítést is, amely tövében állnak. Veszélyes lehet az áramellátásra és a lakóházakra is , ha letörik az ág ,esetleg kidől az egyik fa."-ról "-------------------------------------- FRISSÍTÉS: 2023.03.07. E...

  • Anonim Járókelő hozzászólt a bejelentéshez.

    Az E-on azt mondja,amit az Önkormányzat. A tulaj feladata ,hogy rendbe tegye a fáit ,hogy azok ne veszélyeztessék a vezetéket, ezért velük beszéljek. Ennyi a lényege az E-on levélnek.
    Pedig érdekü...
  • Anonim Járókelő hozzászólt a bejelentéshez.

    Heee???
    Aki érti, magyarázza már el az E.ON válaszát, köszi!
  • Az illetékes válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Ügyfelünk!

    Ügyszám: 6301700/DSOHCSOMU/111002/2023/H
    Ügyfélkapcsolat száma: 100061042603

    Köszönettel vettük a tájékoztatást, mely alapján az alábbi tájékoztatást adjuk.

    Egy növényzet tulajd
    ...
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 3. Mi ez?

  • Az illetékes válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Ügyfelünk!

    Ezúton értesítjük, hogy a info@aram.eon.hu címre küldött elektronikus levele sikeresen megérkezett.
    Tájékoztatjuk, hogy az írásbeli megkeresések feldolgozása folyamatos. Mindent m...
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 3. Mi ez?

  • Járókelő Adminisztrátor elküldte az ügyet az illetékesnek: E.ON

  • Anonim Járókelő hozzászólt a bejelentéshez.

  • Anonim Járókelő hozzászólt a bejelentéshez.

    IRTAM AZ ELEMŰNEK IS, ARRA AZVE-MAIL CÍMRE,AMIT A RAKOSMENTI ÖNKORMÁNYZAT ITT A VÁLASZÁBAN MEGADOTT. REMÉLEM ŐKET ÉRDEKLI A DOLOG.
  • Anonim Járókelő hozzászólt a bejelentéshez.

    Nem látom feljegyezve, hogy továbbítva lenne az aktuálisan megjelölt illetékesnek a bejelentés. Amúgy az E.ON általában automatikus választ szokott küldeni és az is hiányzik. Fontos, hogy megkapja az...
  • Lukács Máté megváltoztatta a bejelentés illetékesét "XVII. kerület Rákosmente Önkormányzata"-ról "E.ON"-ra.

  • Lukács Máté megváltoztatta a bejelentés kategóriáját "Közművek"-ról "Parkok és zöldterületek"-ra.

  • Lukács Máté megváltoztatta a bejelentés nevét "Hatalmas fenyőfák feszegetik a villámos légvezetéket."-ról "Hatalmas fenyőfák feszegetik a villámos légvezetéket"-ra.

  • Anonim Járókelő hozzászólt a bejelentéshez.

    Szerintem a közterület-felügyelet munkatársai számára nem okozna túl nagy nehézséget egy ütemterv szerint minden nap gépkocsival végiggurulni néhány utcán és eközben ellenőrizni néhány dolgot, a tapas...
  • Anonim Járókelő hozzászólt a bejelentéshez.

    Életvédelmi és üzembiztonsági okokból a villamos vezetékek környezetében szükség van a növényzet rendszeres gondozására, a gallyazás évenkénti elvégzésére. A közterületen lévő faágak,növényrészek gall...
  • XVII. kerületi Önkormányzat Sajtó és kommunikációverified-profile hozzászólt a bejelentéshez.

    Tisztelt Bejelentő!

    A bejelentő szerint feltételezett „közvetett élet- és balesetveszély” nem ad okot hivatalból történő eljárás indítására, emellett az önkormányzatnak változatlanul nincs illetékess
    ...
  • Garami Marika elküldte az ügyet az illetékesnek: XVII. kerület Rákosmente Önkormányzata

  • Garami Marika megváltoztatta a bejelentés illetékesét "Egyéb szervezet"-ról "XVII. kerület Rákosmente Önkormányzata"-ra.

  • Garami Marika megváltoztatta a bejelentés leírását "Recsegve hajlonganak a kb 10 m magas fák a szélben és feszegetik az utcát ellátó villamos légvezetéket és a kerítést is, amely tövében állnak. Veszélyes lehet az áramellátásra és a lakóházakra is , ha letörik az ág ,esetleg kidől az egyik fa."-ról "FRISSÍTÉS: 2023.02.20. Bejelentő kérése: "Tisztelt Önkormá...

  • Anonim Járókelő hozzászólt a bejelentéshez.

    Tisztelt Önkormányzat!

    A jelzett tűlevelű növények valóban magánterületen találhatók, ugyanakkor ahogyan a képen is látható, az ágai kilógnak az utcára és közterületen veszélyeztetik az élet- és vagy
    ...
  • Gál Miklós lezárta a bejelentést Megoldatlan eredménnyel. Oka: Megoldhatatlan.

  • Gál Miklós megváltoztatta a bejelentés illetékesét "XVII. kerület Rákosmente Önkormányzata"-ról "Egyéb szervezet"-ra.

  • XVII. kerületi Önkormányzat Sajtó és kommunikációverified-profile hozzászólt a bejelentéshez.

    Tisztelt Bejelentő!

    A jelzett tűlevelű növények magánterületen nőnek, így az ügyben nem illetékes az önkormányzat.

    Üdvözlettel
    Sajtó és Kommunikáció
    Rákosmente Önkormányzata
  • Járókelő Ügykezelőverified-profile hozzászólt a bejelentéshez.

    Szia!
    Technikai hiba folytán a bejelentéshez csatolt képed megsérült, emiatt nem lehet azt megjeleníteni. Kérjük, hogy kommentben (.jpg vagy .png formátumban) vagy a kerdes@jarokelo.hu címre küldött...
  • Járókelő Adminisztrátor megváltoztatta a bejelentés illetékesét "Az illetékes"-ról "XVII. kerület Rákosmente Önkormányzata"-ra.

  • Járókelő Adminisztrátor megváltoztatta a bejelentés állapotát "Feldolgozás alatt"-ról "Kiegészítésre vár"-ra.

  • Anonim Járókelő bejelentette az ügyet.

Hasonló bejelentések

  • Válaszra vár
    1
    Válaszra vár
    1

    Balesetveszélyes gödör az ösvényen

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Anonim Járókelő
    Illetékes: Egyéb szervezet
    Kén utca H (Illatos út) (IX. kerület, Ferencváros)
  • Megoldatlan
    4
    Megoldatlan
    4

    szétmálló beton növényládák

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Anonim Járókelő
    Illetékes: Egyéb szervezet
    Óceánárok utca (IV. kerület, Újpest)
  Vissza az oldal tetejére