Megoldatlan

RE: Lépcső létesítése a Vigadó téren a 2-es villamos megállójánál

Anonim Járókelő

Egy 2018.08.01-én kelt bejelentés utókövetéséről van szó, mivel a probléma nem oldódott meg: https://jarokelo.hu/bejelentesek/budapest/33997/lepcso-letesitese-a-vigado-teren-a-2-es-villamos-megallojanal

A 2-es villamos Közvágóhíd H irányú peronjára nem vezet külön lépcső. A Jászai Mari tér felé menő villamosoknak két lépcső is van (peron elején és végénél), onnan kell a megállótáblát nagy nehezen (a vágányzónán át) megkerülve megközelíteni a déli irányba haladó villamosokat.

A cél egy ugyanolyan lépcső létesítése lenne a déli irányú peron végénél. Nyilván műemléki okok miatt bonyolultabb az engedélyeztetés, de műemlékeken is lehetséges beavatkozást végezni (lásd pl. a Várban zajló munkák), így NEM ELFOGADHATÓ az a válasz, hogy azért nem lehetséges, mert műemléket érintene a munka.

A BKK 2018.08-27-én kelt (0038/0025935/2018 ügysz.) válaszában azt írja, hogy egy "olyan megoldás tervezését végezteti, amelynek köszönhetően majd a Vigadó téri villamosmegálló megközelíthetősége is jelentősen javul". Szeretnék érdeklődni, hogy:
- mi is pontosan ez a megoldás?
- mikorra várható a megoldás kivitelezése?
- mi akadályozza a megvalósulást?

Kérem a T. Ügykezelőt, hogy a bejelentést az V. kerületi önkormányzatnak is szíveskedjen megküldeni, kíváncsi lennék az ő álláspontjukra is.

Probléma helyszíne
Budapest V. kerület, Belváros-Lipótváros, Vigadó tér

Hozzászólások

  • H B L lezárta a bejelentést Megoldatlan eredménnyel. Oka: Megoldhatatlan.

  • Az illetékes válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Ügyszám: 0038/0009239-001/2023/0038
    Tárgy: tájékoztatás

    JAROKELO-BUDAPEST-00116809

    Tisztelt Ügyfelünk!

    Köszönjük észrevételét, mellyel kapcsolatban tájékoztatjuk, hogy a Vigadó téren a műemléki kör
    ...
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 1. Mi ez?

  • Lukács Máté elküldte az ügyet az illetékesnek: BKK Budapesti Közlekedési Központ

  • Lukács Máté megváltoztatta a bejelentés illetékesét "Az illetékes"-ról "BKK Budapesti Közlekedési Központ"-ra.

  • Anonim Járókelő bejelentette az ügyet.

Hasonló bejelentések

  • Válaszra vár
    0
    Válaszra vár
    0

    Nem működő klíma

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Anonim Járókelő
    Illetékes: BKK Budapesti Közlekedési Központ
    Erzsébet tér (V. kerület, Belváros-Lipótváros)
  • Megoldott
    2
    Megoldott
    2

    Lejárt menetrend kint maradt

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Anonim Járókelő
    Illetékes: BKK Budapesti Közlekedési Központ
    Ferenciek tere M (V. kerület, Belváros-Lipótváros)
  Vissza az oldal tetejére