Megerősítésre vár

Behajtás autóval zöldterületre

FRISSÍTÉS: 2023.02.09.
A Bp. Közút válasza:
"A hivatkozott burkolt felület egyértelműen gyalogút, ez a szélességéből is következik. Az ilyen jellegű szakaszokhoz – mivel nem közút – jellemzően nem szoktunk kihelyezni mindkét irányból behajtani tilos táblákat. Amennyiben mindezek ellenére a III. kerületi Önkormányzat, közterület tulajdonosként mégis kezdeményezné a tábla kihelyezését valamilyen fontos egyedi indok miatt, akkor azt megfontoljuk, de eddig még nem kaptunk ilyen megkeresést."

---

Budapest, III. kerület Szérűskert utcáról rendszeresen behajtanak autóval a Bud Spencer parkba. A szóban forgó területen, pont van egy játszótér, ahol rengeteg gyerek van, nem csak a játszótéren, hanem mellette is az úton rajzolnak az aszfaltra, labdáznak, bicikliznek, szaladgálnak stb. Az út pont kanyarodik végig a játszótér mentén, tehát még ilyenkor télen is nehezen veszi észre az ember az autót (főleg, hogy nem is számít rá, hisz semmi keresnivalója nincs ott), de nyáron szinte lehetetlen, hiszen a játszóter kerítése mentén a sövény olyankor szép zöld, nem lehet átlátni rajta, tehát esélye sincs az arra sétálónak, bicikliző gyereknek észrevennie a közeledő járművet.
Szerintem indokolt lenne egy bója kihelyezése, vagy legalább egy behajtást tiltó tábláé, mert rendszeresen előfordul, hogy autóval hajtanak végig, egészen a Búza utcai kutyafuttatóig (ott tudnak legközelebb kimenni az útra). Ez nagyon-nagyon veszélyes. Véleményem szerint a bója (régen volt is) volna a célravezető, mert sajnos az a tapasztalat, hogy van, aki szándékosan ott rövidít (van egy autós, akire már több alkalommal szóltak az arra járók, de újra és újra felbukkan, végig hajt a parkon egészen a Köles utcáig, tehát nagyon is feltételezhető, hogy nem csak elnézte, hanem szándékosan hajt be).
Remélem mielőbb lesz erre a helyzetre megoldás.

Probléma helyszíne
Budapest III. kerület, Óbuda-Békásmegyer, Szérűskert u. 11

Hozzászólások

  • Anonim Járókelő visszajelzésére vár.

  • S Dominik megváltoztatta a bejelentés állapotát "Válaszra vár"-ról "Megoldásra vár"-ra.

  • Az illetékes válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Járókelő.hu!

    Mellékelten megküldjük Intézményünkhöz érkezett beadványára válaszlevelünket.

    Tisztelettel

    Óbuda-Békásmegyer
    Közterület-felügyelet

    [cid:image001.png@01D95D81.C75A2B80]
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 1. Mi ez?

  • Nagy Máté hozzászólt a bejelentéshez.

    Szerintem se jó ötlet a behajtani tilos, Azzal azt sugallnák, hogy ez egy út nem pedig járda. Inkább valami fizikai akadály kellene.
  • W Kriszta elküldte az ügyet az illetékesnek: III. kerület ÓBKF Óbuda-Békásmegyer Közterület-felügyelet

  • W Kriszta megváltoztatta a bejelentés illetékesét "Budapest Közút"-ról "III. kerület ÓBKF Óbuda-Békásmegyer Közterület-felügyelet"-ra.

  • W Kriszta megváltoztatta a bejelentés leírását "Budapest, III. kerület Szérűskert utcáról rendszeresen behajtanak autóval a Bud Spencer parkba. A szóban forgó területen, pont van egy játszótér, ahol rengeteg gyerek van, nem csak a játszótéren, hanem mellette is az úton rajzolnak az aszfaltra, labdáznak, bicikliznek, szaladgálnak stb. Az út pont kanyarodik végig a játszót...

  • Az illetékes válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Adminisztrátor!

    Hivatkozva a 116120-as számú bejelentésre, a következő választ adjuk:

    A hivatkozott burkolt felület egyértelműen gyalogút, ez a szélességéből is következik. Az ilyen jellegű
    ...
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 3. Mi ez?

  • R eni elküldte az ügyet az illetékesnek: Budapest Közút

  • Anonim Járókelő bejelentette az ügyet.

Hasonló bejelentések

  • Válaszra vár
    1
    Válaszra vár
    1

    Hiányzik az összes poller

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Járókelő Star
    Illetékes: III. kerület ÓBKF Óbuda-Békásmegyer Közterület-felügyelet
    Békásmegyer H (III. kerület, Óbuda-Békásmegyer)
  • Válaszra vár
    2
    Válaszra vár
    2

    Értelmetlen zsákutca tábla

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Járókelő Star
    Illetékes: III. kerület ÓBKF Óbuda-Békásmegyer Közterület-felügyelet
    Bálint György utca (III. kerület, Óbuda-Békásmegyer)
  Vissza az oldal tetejére