Megoldásra vár

Zebrás átkelőt kellene felfesteni egy iskola közelében XV. Legénybíró utca.

Anonim Járókelő

Tisztelt Hölgyem /Uram!

Örömmel olvastam, hogy Önök segítséget nyújtanak közlekedési "gondok" esetén.

Azért fordulok most Önökhöz, mert a XV. kerületben a fiam a László Gyula Gimnáziumba jár, ha jól sejtem kb 700 társával együtt. Az iskolába menet át kell kelnie a Legénybíró utcán (A Főtéri parkon keresztel, a Prima élelmiszer előtt elhaladva kel át a Legénybíró utcán és a Nyírpalota utcai emeletes ház mögötti járdán jut el az iskolába). Az átkelés helyén a két járdára való fel és lejutáshoz a szegélykő is alacsonyabb. (Elnézést, hogy kicsit pontosabban leírtam az átkelés helyét.)
Az úton folyamatos az autó forgalom, ugyanis ez egy 10 emeletes lakóövezet közepén található. Az út iskola felőli oldalán folyamatosan autók parkolnak. A gyalogos átkelés nagy fokú körültekintést igényel, mivel a parkoló autóktól nem lehet rendesen látni, és a kétirányú forgalom nagyon jelentős, főleg a reggeli órákban amikor mindenki a munkába indul, vagy épp az iskolába hozza a gyerekeket.
Ide javasolnék én egy zebrás átkelőt, akár magasítottan, mint egy fekvőrendőr, de már a zebra is sokat segítene önmagában.

Nagyon köszönöm.

Probléma helyszíne
Budapest XV. kerület, Nyírpalota út 35

Hozzászólások

  • Rózsa Ábel megváltoztatta a bejelentés állapotát "Válaszra vár"-ról "Megoldásra vár"-ra.

  • XV. kerület Újpalota Önkormányzata válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.


    Városgazdálkodási Főosztály
    Budapest Főváros XV. kerületi Polgármesteri Hivatal
    H-1153 BUDAPEST, Bocskai utca 1-3.
    E-mail: varosgazdalkodas@bpxv.hu
    Telefon: +36 1 305 3193

    ------------------------...
  • g g elküldte az ügyet az illetékesnek: XV. kerület Újpalota Önkormányzata

  • Anonim Járókelő bejelentette az ügyet.

Hasonló bejelentések

  Vissza az oldal tetejére