Megoldott

Lezárt, magánosított lépcső

Kedves Járókelő!

Az alábbi problémával kapcsolatban szeretnék segítséget kérni.
Van egy lépcső, ami a Villányi utat és a Molnár C. Pál lejtőt köti össze, közvetlenül a Budai Ciszterci Szent Imre templom mellett haladva. A lépcső éveken keresztül közlépcsőként funkcionált, számos környékbeli lakos és én is napi szinten használtam. A lépcsőt aztán a templom 2019. második felében kezdődött felújítása alatt lezárták. A templom felújítása 2020. nyarán befejeződött, és nem sokkal ezután a lépcső újra használható lett.
2021-ben azonban újra le lett zárva a lépcső sárga szalagokkal. A lezárásnak látszólag nem volt értelme, de pár hónappal később kiderült az oka: a lépcsőt elkezdték felújítani. A felújítás mellett a templomkert köré kerítést húztak, így a lépcső is kerítés mögé került. Azt feltételeztem, hogy a felújítás befejezése után a kerítésen lévő kaput megnyitják, és a városlakók újra használatba vehetik az immár felújított lépcsőt, de nem így lett.
A lépcső több mint fél éve elkészült, de a kapu lakat alatt van, sosem nyitják ki. Egy korábban közlépcsőként működő lépcsőt tehát magánosítottak, és érthetetlen okokból lezártak.

Érdeklődnék, hogy mi ennek az oka, miért van több mint fél éve lezárva a lépcső?
Mit lehetne tenni, hogy az egyház kinyissa az újonnan felhúzott kerítés kapuját, és visszaadja a köznek a lépcsőt?

Előre is köszönöm a válasz!
Egy környékbeli lakó (Attila)

Probléma helyszíne
Budapest XI. kerület, Újbuda, Ménesi út 36

Hozzászólások

  • Kácsor Attila hozzászólt a bejelentéshez.

    Köszönöm a választ!

    Rendkívül elszomorítónak tartom, hogy a plébánia és a rendőrség egy olyan dologra áldoz nem kevés energiát, időt és pénzt, aminek az eredménye megnehezíti a környékbeliek életét.
    ...
  • Nagy Daniel hozzászólt a bejelentéshez.

    Micsoda nagyvonalusag a tulajdonos reszerol...
  • Járókelő Zsófia lezárta a bejelentést Megoldott eredménnyel.

  • Az illetékes válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Járókelő!

    Tisztelt Bardócz Csaba!

    Köszönjük megkeresésüket, mellyel kapcsolatban Szkaliczki Örs plébános úr
    nevében a következőkről szeretném tájékoztatni.

    A bejelentő által ismertetett he
    ...
  • Schneider Géza elküldte az ügyet az illetékesnek: Budai Szent Imre Plébánia

  • Kácsor Attila bejelentette az ügyet.

Hasonló bejelentések

  Vissza az oldal tetejére