Megoldásra vár

Parkoló autók akadàly

FRISSÍTÉS: 2022.09.26
A Budapest Közút válasza:

,,(....) Az Óvár utca burkolatának szélessége 3,0 – 4,2 méter közötti, tehát csak olyan helyen szabad szabályosan megállni (részlegesen a padkán), ahol a padka szélessége lehetővé teszi azt, hogy a padkára húzódva megálló autó mellett 3m széles útpálya megmarad. A szabálytalanul várakozókat a rendőrség, vagy a közterület-felügyelet tudja ellenőrizni. Az utca hálózati szerepe és forgalma nem jelentős, így a KRESZ jelzett előírásán kívül egyéb várakozást tiltó intézkedést nem tartunk indokoltnak.
Az utca esetleges szélesítésével kapcsolatban javasoljuk, keresse a közútkezelő III. kerületi Önkormányzatot közvetlenül."

-----

3 kerület Óvár utcában az Aranyvölgyi vasútàllomàsnàl napi szinten parkoló autók akadályozzák a forgalmat az egyébként is keskeny úton ahol balesetveszélyessé teszik ezzel a kikanyarodàst. Gyalogosan és babakocsival különösen veszélyes az emelkedő úton közlekedni.
Kérjük hogy vizsgálják meg egy megállni tilos tábla elhelyezésének lehetőségét. Az autók egész nap ott parkolnak mert a vezetőik vonattal közlekednek tovább.

Probléma helyszíne
Budapest III. kerület, Óbuda-Békásmegyer, Óvár u. 2

Hozzászólások

  • Garami Marika megváltoztatta a bejelentés állapotát "Válaszra vár"-ról "Megoldásra vár"-ra.

  • III. kerület Óbuda-Békásmegyer Városfejlesztő NKft. válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Bejelentő!

    Szeretnénk megköszönni, hogy az Óvár utca viszonyaival kapcsolatban hozzánk fordult.

    Az Óvár utca környékének elsődleges fejlesztési célkitűzése a megfelelő csapadékvíz-elvezetés
    ...
  • T Julcsi elküldte az ügyet az illetékesnek: III. kerület Óbuda-Békásmegyer Városfejlesztő NKft.

  • T Julcsi megváltoztatta a bejelentés leírását "3 kerület Óvár utcában az Aranyvölgyi vasútàllomàsnàl napi szinten parkoló autók akadályozzák a forgalmat az egyébként is keskeny úton ahol balesetveszélyessé teszik ezzel a kikanyarodàst. Gyalogosan és babakocsival különösen veszélyes az emelkedő úton közlekedni. Kérjük hogy vizsgálják meg egy megállni tilos tábl...

  • T Julcsi megváltoztatta a bejelentés illetékesét "Budapest Közút"-ról "III. kerület Óbuda-Békásmegyer Városfejlesztő NKft."-ra.

  • Az illetékes válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Adminisztrátor!

    Hivatkozva a 109005-ös számú bejelentésre, a következő választ adjuk:

    A hatályban lévő, közúti közlekedés szabályairól szóló 1/1975. (II.5.) KPM-BM együttes rendelet (KRESZ)
    ...
  • Molnár Melinda hozzászólt a bejelentéshez.

    Várom szíves válaszukat a leírtakra. Sajnos minden napos problémává vált, hogy az Óvár utcánál parkolnak az autók, úgy hogy nem teszik lehetővé a kétsávos közlekédest, valamit a 3 méter távolság sincs...
  • S Dominik elküldte az ügyet az illetékesnek: Budapest Közút

  • Molnár Melinda bejelentette az ügyet.

Hasonló bejelentések

  Vissza az oldal tetejére