Megoldatlan

Buszmegálló a házam kapujában

FRISSÍTÉS 2022.10.07.

BKK válasza:
"Nagyon köszönjük megkeresését, mellyel kapcsolatban tájékoztatjuk, hogy 2019-ben került sor a XVII. Bártfai utca felújítására, ennek keretében gyalogátkelőhely létesült a Diadal utcánál. Ehhez kapcsolódóan került sor a lakosságot képviselő kerületi önkormányzat egyetértésével a bejelentésben szereplő megállóhely áthelyezésére, amely az útfelújítás óta a jelenlegi helyén van.
A BKK nem tervezi a megállóhely megszüntetését, mivel ez a megállóhely szolgálja ki megfelelően a Bártfai utcában élőket. Amennyiben megszűntetésre kerül a megállóhely, akkor a terület kiszolgálásra nagymértékben romlik."

---

Nemrég költöztem a 17. kerület Diadal utca 36 ba.
A ház előtt van kialakítva a Bártfai utca megálló amit a közelmúltban kb 50 méterről hoztak hátrébb a gyógyszertár illetve a gyalogátkelőhely miatt.... legalábbis a szomszédok az mondták
Az utcában 3 buszmegálló van egymástól párszáz méterre (Ároktő út, Bártfa utca, Tura utca)

A buszmegálló mindamellett hogy zajos, és büdös, nem beszélve a várakozók dohányzási és szemetelési szokásairól. sajnos a gépjárművem ki és behajtása miatt balesetveszélyes is.
Körülbelul 100 méterre van a háztól egy felnőtt háziorvosi rendelő, illetve egy játszótér oda sokkal jobban kellene a betegek illetve a gyerekesek részére egy biztonságos buszmegálló mint egy magánház előtt.

Sajnos a jogi hátterét nem tudom hogy kapu és gépjármű bejárattól le van e szabályozva a buszmegálló távolsága illetve mi okból került ide a megálló.
Ha megszüntetnék akkor se lenne túl megterhelő a tömegközlekedőknek, hiszen 5 perc sétával elérhető lenne úgy is a vonalon lévő buszmegálló ha a Bártfai utca ki lenne hagyva

Köszönöm

Probléma helyszíne
Budapest XVII. kerület, Rákosmente, Diadal u. 36

Hozzászólások

  • Dr. Péter hozzászólt a bejelentéshez.

    Azért itt van a megálló, mert sok beteg jön a rendelőbe és a patikába. A megoldás a Kiskút utca zsákutcásítása lehetne, aminek köszönhetően az így keletkező beugró alkalmas lenne fedett buszváró létes...
  • Ügykezelő Járókelő lezárta a bejelentést Megoldatlan eredménnyel. Oka: Megoldhatatlan.

    Az illetékes válasza alapján.
    "A BKK nem tervezi a megállóhely megszüntetését, mivel ez a megállóhely szolgálja ki megfelelően a Bártfai utcában élőket."
  • Ügykezelő Járókelő megváltoztatta a bejelentés illetékesét "XVII. kerület Rákosmente Önkormányzata"-ról "BKK Budapesti Közlekedési Központ"-ra.

  • g g elküldte az ügyet az illetékesnek: XVII. kerület Rákosmente Önkormányzata

  • g g megváltoztatta a bejelentés leírását "Nemrég költöztem a 17. kerület Diadal utca 36 ba. A ház előtt van kialakítva a Bártfai utca megálló amit a közelmúltban kb 50 méterről hoztak hátrébb a gyógyszertár illetve a gyalogátkelőhely miatt.... legalábbis a szomszédok az mondták Az utcában 3 buszmegálló van egymástól párszáz méterre (Ároktő út, Bártfa utca, ...

  • g g megváltoztatta a bejelentés illetékesét "BKK Budapesti Közlekedési Központ"-ról "XVII. kerület Rákosmente Önkormányzata"-ra.

  • BKK Budapesti Közlekedési Központ válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Ügyszám: 0038/0046770-001/2022/0038
    Tárgy: tájékoztatás

    JAROKELO-BUDAPEST-00108709

    Tisztelt Ügyfelünk!

    Nagyon köszönjük megkeresését, mellyel kapcsolatban tájékoztatjuk, hogy 2019-ben került sor a
    ...
  • Balogh László hozzászólt a bejelentéshez.

    B Simon: Viszont kívánom önnek és kedves családjának
  • Balogh László hozzászólt a bejelentéshez.

    Még mindig a szabályosság érdekelne, de semmi gond. Amikor megvettem akkor is tudtam hogy itt buszok és autók közlekednek. Kíváncsi vagyok szabályos e.. amit a járókelőktől remélem megtudok. Okos hozz...
  • Bíro Norbert hozzászólt a bejelentéshez.

    Google map-en megnézve: A "Győgyszertár" az ugyanúgy egy lakóház, csak van ott egy gyógyszertár is. Gyanitom előtte már azok is hisztiztek ugyanezért, azért került eggyel odébb.

    A te kapud szempont...
  • Nagy Máté hozzászólt a bejelentéshez.

    Ha nem megterhelő a plusz öt perc séta a sok tömegközlekedőnek, akkor te miért nem parkolsz máshol a kocsiddal, neked sem megterhelő a kocsiért sétálni és nem lesz balesetveszély a gépkocsid ki-be áll...
  • Balogh László hozzászólt a bejelentéshez.

    Otocolobus Manul de feltűnt.
    A szabályosságára vagyok kíváncsi, és arra hogy lehet e változtatni. nem ilyen okos hsz.- ekre.. Köszönöm
  • Otocolobus Manul hozzászólt a bejelentéshez.

    Ne haragudj, tökre megértem, hogy zavar a szemét, stb. De nem tűnt fel a buszmegálló mielőtt beköltöztél?
  • Ügykezelő Járókelő elküldte az ügyet az illetékesnek: BKK Budapesti Közlekedési Központ

  • Balogh László bejelentette az ügyet.

Hasonló bejelentések

  • Megoldásra vár
    3
    Megoldásra vár
    3

    Futár kijelző

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Anonim Járókelő
    Illetékes: BKK Budapesti Közlekedési Központ
    Bakancsos utca (XVII. kerület, Rákosmente)
  • Válaszra vár
    0
    Válaszra vár
    0

    Útban lévő tábla

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Anonim Járókelő
    Illetékes: BKK Budapesti Közlekedési Központ
    Szent János Kórház (XII. kerület, Hegyvidék)
  Vissza az oldal tetejére