Megoldásra vár

Szintben megemelt gyalogos átkelőhely hiányos jelzése

Anonim Járókelő

A közelmúltban létesített szintben megemelt, forgalomtechnikai küszöbbel kombinált gyalogos átkelőhely jelzései hiányosak, a kihelyezett veszélyt jelző KRESZ táblák nem láthatók megfelelően a növényzettől.

Az utak forgalomszabályozásáról és a közúti jelzések elhelyezéséről 20/1984. (XII. 21.) KM rendelet 11.4 pontja szerint: A forgalomcsillapítás eszközeinek tervezésére és kiépítésre vonatkozóan a hatályos útügyi műszaki előírásokban foglaltakat be kell tartani.

Ebből adódóan, ahogy az e-UT 03.02.12 Közúti forgalom csillapítása útügyi műszaki előírás elején is szerepel, ezen előírásban szereplő követelmények kötelezően alkalmazandóak lettek volna a kialakítás megtervezésekor, kiépítésekor.

Az előírás 3.4.4 pontja szerint az útburkolati küszöb ferde rámpájára burkolati jel festése szükséges. Ez a figyelemfelhívó burkolati jel hiányzik.

Probléma helyszíne
Budapest XIII. kerület, Radnóti Miklós u. 40

Hozzászólások

  • Tisztelt Bejelentő!

    Köszönjük a bejelentését.
    A tárgyi ügyben jelzett láthatósági problémát, a kitakaró ágak gallyazásával, október közepéig megszünteti a Közszolgáltató Zrt.

    Köszönöm, hogy segíti
    ...
  • H B L megváltoztatta a bejelentés állapotát "Válaszra vár"-ról "Megoldásra vár"-ra.

  • Az illetékes válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Bejelentő!

    Köszönjük a bejelentését.
    A gyalogátkelőhely ügyében egyeztetést kezdeményeztünk az üzemeltető Budapest Közút Zrt.-vel és a szükséges módosításokat el fogja a Közszolgáltató Zrt.
    ...
  • Szalai Krisztina elküldte az ügyet az illetékesnek: XIII. kerületi Polgármesteri Hivatal

  • Anonim Járókelő bejelentette az ügyet.

Hasonló bejelentések

  • Megoldott
    1
    Megoldott
    1

    Otthagyott terelő vasrúd

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Anonim Járókelő
    Illetékes: XIII. kerületi Polgármesteri Hivatal
    Pozsonyi út (XIII. kerület)
  • Válaszra vár
    3
    Válaszra vár
    3

    Sérült oszlop

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Sleepy Claus
    Illetékes: XIII. kerületi Polgármesteri Hivatal
    Kresz Géza utca (XIII. kerület)
  • Megoldásra vár
    2
    Megoldásra vár
    2

    Megrongált jelzőtábla

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Komlós András
    Illetékes: XIII. kerületi Polgármesteri Hivatal
    Hollán Ernő utca (XIII. kerület)
  Vissza az oldal tetejére