Megoldásra vár

Fákat szeretnénk kérni

Kedves Főkert!

Régóta szeretnénk fákat ide a Szent István krt. XIII. kerületi oldalára. Most gondoltam, befotózom, hány üres fahely van a Pannónia utcai kereszteződés és a Visegrádi utcai között (ez 3 utcányi távot jelent, kb. 300 métert).

Összesen 6 db fa hiányzik, ha nem számolom bele azt a fahelyet, amit lebetonoztak nemrég a 9-es busz megállójában. Azt gondolom, már el kell engednünk örökre.

A 6 hiányzó fából valamennyit lehetne pótolni a következő időszakban? Nagyon nagy szükségünk volna több árnyékra, hogy ne kizárólag az épületekre legyünk utalva ebből a szempontból pl. kereszteződéseknél, ha várakozunk (a Szent István krt-at átszelve) hosszú ideig a zöldre.

Mikor van tervben ennek a sok üres helynek a betöltése itt?

Köszönöm a válaszukat.

Probléma helyszíne
Budapest XIII. kerület, Szent István krt. 14

Hozzászólások

  • Ghira Zsófia megváltoztatta a bejelentés állapotát "Válaszra vár"-ról "Megoldásra vár"-ra.

  • Az illetékes válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Bejelentő!
    Köszönjük megkeresését.
    Tájékoztatjuk, hogy a fák pótlására az előzetes munkaterveinknek megfelelően, várhatóan a 2022-es őszi faültetési időszakban kerül sor.
    Jogszabályi köteleze
    ...
  • Kapas Viktor hozzászólt a bejelentéshez.

    Így “zöldül” a város Karácsony szerint.
    Csak kivágják a fákat folyamatosan
  • Fónai Kende elküldte az ügyet az illetékesnek: Budapesti Közművek FŐKERT

  • Szűcs-Zágoni Bella bejelentette az ügyet.

Hasonló bejelentések

  • Válaszra vár
    0
    Válaszra vár
    0

    Szétrohadt törzsű fa

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Anonim Járókelő
    Illetékes: Budapesti Közművek FŐKERT
    Kárpát utca - Tisza utca (XIII. kerület)
  • Válaszra vár
    0
    Válaszra vár
    0

    száradó fenyőfa

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Anonim Járókelő
    Illetékes: Budapesti Közművek FŐKERT
    Soó Rezső sétány (XIII. kerület)
  Vissza az oldal tetejére