Megoldott

Fák védelmének hiánya a munkálatok során

Tisztelt Illetékes!

A XIII. kerület Szent László út 56. szám környékén végzett munkálatok során az építési anyagokat közvetlenül a fák tövében, a fáknak borítva tárolják.

Ezen felül a munkagépek a fák közvetlen közelében is mindkét oldalon átvágták az összes tartógyökeret, ezzel visszafordíthatatlanul károsítva a fákat.

Kérem vizsgálják meg, hogy a képeken is bemutatott állapotok megfelelnek-e a hatályos előírásoknak, szabad-e ilyen módon tönkretenni a fás szárú növényeket a felújítások során. Amennyiben nem, kérem vonják felelősségre a kárt okozó vállalkozás(oka)t, és gondoskodjanak a sérült fák megfelelő pótlásáról.

Köszönöm!

Probléma helyszíne
Budapest XIII. kerület, Szent László út 56

Hozzászólások

  • Gál Miklós lezárta a bejelentést Megoldott eredménnyel.

  • XIII. kerület Közterület-felügyelet válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Bejelentő!

    A Közszolgáltató Zrt. visszajelzése szerint a helyszínen ellenőrizték a fák állapotát és kötelezték a kivitelezőt a sérült fák kezelésére, valamint a fák további védelmére.
    Köszö
    ...
  • Garami Mária elküldte az ügyet az illetékesnek: XIII. kerületi Polgármesteri Hivatal

  • Garami Mária megváltoztatta a bejelentés illetékesét "Budapesti Közművek FŐKERT"-ról "XIII. kerületi Polgármesteri Hivatal"-ra.

  • Anonim Járókelő hozzászólt a bejelentéshez.

    Ez a kettő kimaradt
  • Anonim Járókelő bejelentette az ügyet.

Hasonló bejelentések

  • Válaszra vár
    1
    Válaszra vár
    1

    Szétrohadt törzsű fa

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Anonim Járókelő
    Illetékes: XIII. kerületi Polgármesteri Hivatal
    Kárpát utca - Tisza utca (XIII. kerület)
  Vissza az oldal tetejére