Megoldatlan

Hiányzó megállni tilos tábla 2.0

FRISSÍTÉS 2022.06.14 III. Kerület Óbuda-Békásmegyer Közterület-Felügyelet:

A tábla kihelyezésével kapcsolatban az ügyben keletkezett iratanyagot megküldjük Óbuda-Békásmegyer Polgármesteri Hivatal Hatósági Osztályának, mint a közút kezelőjének.

---

FRISSÍTÉS 2022.05.19. Bejelentő:

Így 1 év után új bejelentés.

----

FRISSÍTÉS 2022.04.13. Budapest Közút válasza:

legalizálva az ottani várakozást, növelve a parkolószámot.
Sajnos egyéb intézkedést nem tudunk jelenleg tenni forgalomtechnikai kezelői szempontból, és korábbi válaszainkban írtakat továbbra is változatlanul fenntartjuk, miszerint a KRESZ szerinti (egy sorban) történő várakozás a szabályos. A parkolás rendezését, és a parkolóhelyek mindegyikének burkolati jellel történő kijelölését pedig a kerületi Önkormányzat tudja elindítani, bár, ahogy írtuk, ez várakozóhely vesztéssel jár; ugyanígy egyedi megállni tilos jelzőtáblákat is csak az Önkormányzat kérésére teszünk ki olyan szakaszokon, ahol egyébként a KRESZ határozza meg a megállást.
Kérjük tájékoztatásunk szíves elfogadását.

----

FRISSÍTÉS 2022.02.17.:

A bejelentő válasza:
"Sikerült, így 5 hónap alatt valamire jutni?"

-----

FRISSÍTÉS 2021.09.16.:

A Budapest Közút válasza:
"Korábban adott válaszunkat továbbra is változatlanul fenntartjuk, kiegészítve azzal, hogy a III. kerületi Önkormányzattal egyeztetünk a Hatvany Lajos utca parkolási rendjének esetleges módosításáról."

-----

FRISSÍTÉS 2021.07.29.:

Az Önkormányzat 06.25-én továbbította a problémát a Budapest Közút felé, szerintük a BK az illetékes.

-------

FRISSÍTÉS 2021.06.21.:

A BUDAPEST KÖZÚT Zrt. válasza:
"A Hatvany Lajos utca lakótelepen keresztül haladó, nagy parkolási igénnyel rendelkező utca. A hatályban lévő, közúti közlekedés szabályairól szóló 1/1975. (II.5.) KPM-BM együttes rendelet (KRESZ) egyértelműen meghatározza a megállási és várakozási szabályokat: tilos ott megállni, ahol a jármű és az úttesten lévő záróvonal, vagy az úttest másik oldalán álló jármű között legalább 3 méter szélességű hely nem marad, az útkereszteződések előtt 5 méterrel megállni tilos, valamint az ingatlan tulajdonosának engedélye nélkül tilos várakozni ott, ahol a jármű az út menti ingatlanra történő be- és kihajtást akadályozza.
Véleményünk szerint, aki a KRESZ szabályainak megfelelően várakozik, a forgalmat nem akadályozza.
Véleményünk szerint a parkolás rendezéséhez egy komplett, egész lakótelepet lefedő forgalmi felülvizsgálat lenne szükséges, mely során az összes, szabvány szerint kijelölhető várakozóhely határvonala felfestésre kerülne, illetve azokon a szakaszokon, ahol a parkolás nem megengedett, indokolt esetben még külön „megállni tilos” jelzőtáblák létesítésére is sor kerülhetne. A parkolásrendezés kapcsán a III. kerületi Önkormányzat tehet majd esetlegesen lépéseket, azonban a gyakorlati tapasztalatok alapján a rendezés általában jelentős konfliktusokkal jár, mivel jellemzően csökken a kijelölt parkolóhelyek száma a jelenlegi gyakorlati parkolóhelyszámhoz képest."

-----

Sajnos az utóbbi években az úton való megállás következtében rengeteg balesetveszélyes szituáció alakult ki. A virágládáig az úton nem lehet megállni, hiszen a parkolóból nem lehetett volna kiállni. A virágládánál kérem helyezzenek ki megállni tilos táblát, hogy a jelenlegi balesetveszélyes helyzet megszűnjön véglegesen. Köszönöm szépen!

Probléma helyszíne
Budapest III. kerület, Óbuda-Békásmegyer, Hatvany Lajos u. 8

Hozzászólások

  • Járókelő Herta lezárta a bejelentést Megoldatlan eredménnyel. Oka: Megoldhatatlan.

    Az illetékes válasz alapján
  • Járókelő Patrik hozzászólt a bejelentéshez.

    Nem kellett volna eladni a parkolót, hogy újabb lakóparkot építsenek oda esetleg.
  • III. kerület Óbuda-Békásmegyer Önkormányzata válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Bejelentő!

    Megkeresésével összefüggésben a Hatósági Osztályunkkal történt egyeztetést követően az alábbiakról szeretném tájékoztatni.

    A Hatvany Lajos utca forgalomtechnikai kérdése kapcsán
    ...
  • S Dominik elküldte az ügyet az illetékesnek: III. kerület Óbuda-Békásmegyer Önkormányzata

  • S Dominik megváltoztatta a bejelentés leírását "FRISSÍTÉS 2022.05.19. Bejelentő: Így 1 év után új bejelentés. ---- FRISSÍTÉS 2022.04.13. Budapest Közút válasza: legalizálva az ottani várakozást, növelve a parkolószámot. Sajnos egyéb intézkedést nem tudunk jelenleg tenni forgalomtechnikai kezelői szempontból, és korábbi válaszainkban írtakat továbbra is változ...

  • Az illetékes válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Járókelő Egyesület!

    Mellékelten megküldjük Intézményünkhöz érkezett beadványára válaszlevelünket.

    Tisztelettel

    Óbuda-Békásmegyer
    Közterület-felügyelet

    [cid:image001.png@01D870EA.BCE14E10]
  • S Dominik megváltoztatta a bejelentés állapotát "Megoldásra vár"-ról "Válaszra vár"-ra.

  • Jakab Imola megváltoztatta a bejelentés állapotát "Válaszra vár"-ról "Megoldásra vár"-ra.

  • III. kerület Óbuda-Békásmegyer Önkormányzata válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Bejelentő!

    Megkeresését továbbítottuk az Óbuda-Békásmegyer Közterület-felügyelet Városüzemeltetési részlege felé ügyintézés céljából.

    Intézkedésig türelmét kérjük!

    Tisztelettel:
    Illés Kata
    ...
  • S Dominik elküldte az ügyet az illetékesnek: III. kerület Óbuda-Békásmegyer Önkormányzata

  • Járókelő Patrik bejelentette az ügyet.

Hasonló bejelentések

  • Megoldásra vár
    2
    Megoldásra vár
    2

    Kidöntött korlát

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Anonim Járókelő
    Illetékes: III. kerület Óbuda-Békásmegyer Önkormányzata
    Silvanus sétány (III. kerület, Óbuda-Békásmegyer)
  • Megoldatlan
    2
    Megoldatlan
    2

    Behajtani tilos tábla és poller is kellene

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Anonim Járókelő
    Illetékes: III. kerület Óbuda-Békásmegyer Önkormányzata
    Jós utca (III. kerület, Óbuda-Békásmegyer)
  Vissza az oldal tetejére