Megoldott

MÁV-HÉV: átjáró sorompóinak fényjelzői nem működnek

Tisztelt MÁV-HÉV!
Kérem , hogy a HÉV (vasúti) átjárók félsorompóinak fényjelzőit is javítsák meg.
Mivel rendre a külső piros fényjelző van kitörve, beesve, így föltételezhető, hogy szabálytalan járművezetők piroson-tiloson való áthajtásai okozzák ezeket a sérüléseket a sorompón... így viszont , hogy ha ilyen gyakori ez a hibajelenség, akkor gyakori a leengedett sorompón való áthajtás, ... tehát fölmerül annak szükségessége, hogy a helyszínen kamerákkal vagy más módon kiszürjék a szabálytalan járművezetőket . , melyre gondolom Önöknek kellene kérjék a rendőrséget. ... mindenesetre oly gyakran hiányoznak ezek a kis fényjelzők, hogy indokolt lehetne a szabálytalankodók helyszíni kiszűrése.

Eznnek intézésével opárhuzamosan tisztelettel kérem az átjáró sorompóinak összes kis fényjelzőjének javítáűsát (a forgalom irányából kettő piros, a másik irányból egy sárga jelzés).

Hangsúlyozom: a nagy pirosan felváltva villogó jelző rendben van, bejelentésem "csak" a sorompón lévő kis fényjelzésekről szól, ám a HÉV-vasúti átjárókban bekövetkezhető balesetek súlyosságára tekintettel fontosnak tartom hogy minél több figyelmeztető jelzés működjön rendesen, ha már tervezéskor és építéskor elhelyezték ezeket.

Mindenképpen jó volna, ha a Pünkösdfürdő utca felé lévő átjáró már hónapok óta hibáslámpáinál hamarabb megodanák ezt. (És ha már kéznél a csavarhúzó, akkor azt is... gyalog csak 5 percre van ide....)

Köszönettel.

Probléma helyszíne
Budapest III. kerület, Óbuda-Békásmegyer, Vasút sor 23

Hozzászólások

  • Járókelő Herta lezárta a bejelentést Megoldott eredménnyel.

  • BKK Budapesti Közlekedési Központ válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Ügyszám: 0038/0019528/2022
    Tárgy: tájékoztatás

    JAROKELO-BUDAPEST-00101661

    Tisztelt Ügyfelünk!

    Köszönjük megkeresését, melyet továbbítottunk az illetékes MÁV-HÉV Zrt.-nek. A társaság azt válaszolta,
    ...
  • Sági Katalin elküldte az ügyet az illetékesnek: MÁV-HÉV Zrt.

  • Rózsa Géza hozzászólt a bejelentéshez.

    Hasonló tartalmú bejelentés az innen 600 méterre lévő másik átjáróval kapcsolatban... amely nem javul hónapok óta: https://jarokelo.hu/97490
  • Rózsa Géza bejelentette az ügyet.

Hasonló bejelentések

  • Válaszra vár
    0
    Válaszra vár
    0

    Közlekedési tábla megdőlt

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Anonim Járókelő
    Illetékes: Budapest Közút
    Pünkösdfürdő utca (III. kerület, Óbuda-Békásmegyer)
  • Válaszra vár
    0
    Válaszra vár
    0

    Elfordult közlekedési tábla

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Anonim Járókelő
    Illetékes: Budapest Közút
    Pünkösdfürdő utca (III. kerület, Óbuda-Békásmegyer)
  Vissza az oldal tetejére