Megoldott

Jelzőtábla a bal oldalon (avagy a háttal állva dolgozó esete?)

FRISSÍTÉS 2020.06.10.:

"A bejelentés konkrét tartalmát végülis megoldották, ezért köszönet! ... ez a táblakihelyezés még mindig/megint nem jogszerű? ...

83/2004. (VI. 4.) GKM rendelet 5.11. A jelzőtáblákat az útburkolat, illetőleg a talaj szintje felett úgy kell elhelyezni, hogy
...
b) olyan helyen, ahol gyalogos- és/vagy kerékpáros közlekedés van, a tábla
ba) (a legalsó tábla) alsó éle legalább 2,25 méter,"

-----

1/1975. (II. 5.) KPM–BM együttes rendelet
10. § (1) A közúti jelzőtáblák a járművezetők részére
(3) * A jelzőtáblákat - a (4)-(7) bekezdésben említett kivétellel - az úttest mellett, menetirány szerint a jobb oldalon helyezik el. A jelzőtáblát a bal oldalon, vagy az úttest felett megismételhetik. A jelzőtábla jelzése - a (4) és (5) bekezdésben említett kivétellel - a jelzőtáblával szemben közlekedő minden járműre vonatkozik.

Probléma helyszíne
Budakalász I. kerület, Várkerület, Szüret u. 3807

Hozzászólások

  • Járókelő Ügykezelő hozzászólt a bejelentéshez.

    Szia Géza!
    Először is köszönjük a visszajelzésedet, örülünk, hogy ismét segíteni tudtunk neked. :)
    Az észrevételed kapcsán annyit tudunk mondani, hogy tisztában vagyunk ezzel a hibával, szerepel a jav
    ...
  • G. Balázs lezárta a bejelentést Megoldott eredménnyel.

  • Rózsa Géza hozzászólt a bejelentéshez.

    Visszajelzés: megoldott, lezárható

    Tisztelt Hivatal! Tisztelt Járókelő!
    A tábla jogszabály szerinti áthelyezéséért köszönet, az ügy kezeléséért a Járókelőnek is köszönet!
    Mégis méltóbb Budakalászhoz,
    ...
  • G. Balázs megváltoztatta a bejelentés állapotát "Válaszra vár"-ról "Megoldásra vár"-ra.

  • Budakalász Polgármesteri Hivatal válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

  • Budakalász Polgármesteri Hivatal válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Ügyfelünk!

    Levelét a rendszerünk fogadta, továbbítjuk az ügyintézőnek és határidőn belül reagálni fogunk.

    Ez egy automatikusan generált levél, kérjük ne válaszoljon rá.

    Budakalászi Polgárm...
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 3. Mi ez?

  • G. Balázs elküldte az ügyet az illetékesnek: Budakalász Polgármesteri Hivatal

  • G. Balázs megváltoztatta a bejelentés leírását "1/1975. (II. 5.) KPM–BM együttes rendelet 10. § (1) A közúti jelzőtáblák a járművezetők részére (3) * A jelzőtáblákat - a (4)-(7) bekezdésben említett kivétellel - az úttest mellett, menetirány szerint a jobb oldalon helyezik el. A jelzőtáblát a bal oldalon, vagy az úttest felett megismételhetik. A jelzőtábla jelzése - a (4) és (5) bekezdésben említett kivétellel - a jelzőtáblával szemben közlekedő minden járműre vonatkozik."-ról "FRISSÍTÉS 2020.06.10.: "A bejelentés konkrét tartalmát végülis megoldották, ezért köszönet! ... ez a táblakihelyezés még mindig/megint nem jogszerű? ... 83/2004. (VI. 4.) GKM rendelet 5.11. A jelzőtáblákat az útburkolat, illetőleg a talaj szintje felett úgy kell elhelyezni, hogy ... b) olyan helyen, ahol gyalogos- és/vagy kerékpáros közlekedés van, a tábla ba) (a legalsó tábla) alsó éle legalább 2,25 méter," ----- 1/1975. (II. 5.) KPM–BM együttes rendelet 10. § (1) A közúti jelzőtáblák a járművezetők részére (3) * A jelzőtáblákat - a (4)-(7) bekezdésben említett kivétellel - az úttest mellett, menetirány szerint a jobb oldalon helyezik el. A jelzőtáblát a bal oldalon, vagy az úttest felett megismételhetik. A jelzőtábla jelzése - a (4) és (5) bekezdésben említett kivétellel - a jelzőtáblával szemben közlekedő minden járműre vonatkozik."-ra.

  • Rózsa Géza hozzászólt a bejelentéshez.

    A bejelentés konkrét tartalmát végülis megoldották, ezért köszönet! Azt viszont új bejelentésben tegyem meg szerintetek, hogy ez a táblakihelyezés még mindig/megint nem jogszerű? Mert ha újba tegyem f...
  • Budakalász Polgármesteri Hivatal válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Ügyfelünk!

    Levelét a rendszerünk fogadta, továbbítjuk az ügyintézőnek és határidőn belül reagálni fogunk.

    Ez egy automatikusan generált levél, kérjük ne válaszoljon rá.

    Budakalászi Polgárm...
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 4. Mi ez?

  • Járókelő Ügykezelő elküldte az ügyet az illetékesnek: Budakalász Polgármesteri Hivatal

  • Járókelő Ügykezelő megváltoztatta a bejelentés illetékesét "Budapest Közút"-ról "Budakalász Polgármesteri Hivatal"-ra.

  • Az illetékes válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Járókelő Egyesület!

    Társaságunk nem illetékes Budakalász területén. Kérjük a bejelentést szíveskedjenek a Budakalászi Önkormányzat részére áttenni.

    Üdvözlettel:

    BUDAPEST KÖZÚT Zrt.
    Forgalo
    ...
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 4. Mi ez?

  • Fási Tamara elküldte az ügyet az illetékesnek: Budapest Közút

  • Rózsa Géza bejelentette az ügyet.

Hasonló bejelentések

  Vissza az oldal tetejére