Hiányzó "Kijelölt gyalogosátkelőhely" tábla
Az Attila utca - Bolyai János utca sarkán hiányzik a "Kijelölt gyalogosátkelőhely" tábla, ezért a Mars tér felől érkező járművek későn vagy egyáltalán nem észlelik az útburkolati jelet, és ezért gyakran nem adnak elsőbbséget a gyalogosoknak.
Kérjük a tábla kihelyezését a "83/2004. (VI. 4.) GKM rendelet a közúti jelzőtáblák megtervezésének, alkalmazásának és elhelyezésének követelményeiről" rendelethez igazodva. Mivel a járda lekerekítése miatt a gyalogátkelőhely elé nem lehet táblát kitenni, ezért azt a 18.9. bb) pontja alapján utána kell kihelyezni. A jelenlegi oszlopra nem lehet, csak külön oszlopra az 5.13. alapján.
"18.9. Kijelölt gyalogos-átkelőhely
a) A „Kijelölt gyalogos-átkelőhely” jelzőtáblát a gyalogos-átkelőhely útburkolati jelének menetirány szerinti kezdeténél, illetve előtte 2 méter távolságon belül kell elhelyezni.
b) Ha a 18.9. a) pontban említett elhelyezés
ba) a járdán vagy útpadkán levő, a táblát takaró akadály (pl. fa, villanyoszlop stb.) miatt nem biztosítható, a táblát a kijelölt gyalogos-átkelőhely előtt, ahhoz a lehető legközelebb kell elhelyezni,
bb) a járda lekerekítő íve miatt nem biztosítható, a gyalogos-átkelőhely útburkolati jelének menetirány szerinti kezdete után, ahhoz a lehető legközelebb is elhelyezhető."
"5.13. Több jelzőtábla azonos tartószerkezeten való elhelyezése esetén:
a) egy tartóoszlopon három táblánál többet nem szabad elhelyezni [ebbe a szokványos kiegészítő tábla (távolság, irány, időtartam) nem számít bele],"
Hozzászólások