Válaszra vár

Ez nagyon murva!

A volt Thermál Hotelnélnél levő Beliczay-szigetre vezető lejárót ökölnyi murvával szórták fel. Az erre járó babakocsisok, bringások meg kb. mindenki szívnak emiatt. Értem én, hogy a fakitermelést gyorsabb nagy gépekkel elvégezni, de miért kell Érd város kevés rekreációra alkalmas területét így tönkretenni? Miért nem akkora gépekkel jönnek, amit elbírt az eddigi út? Úgy tudom, hogy Beliczay-szigeten az egykorú ültetett erdőrészeket amúgy is őshonos ártéri fajokkal akarják kiváltani csökkentve a fakitermelés intenzitását ( http://www.erdcenter.hu/pub/ec/news/200712/beliczay-sziget.html ). Értesültem a nemesnyár kéregfekélyről is, ami miatt 2020-ban a sziget déli részén volt tarvágás ( https://boldoguljerden.blog.hu/2020/02/10/erdi_tarvagas_a_beliczay_szigeten_lehetne_mindig_igy_tajekoztatni ). Most is valami hasonló probléma van az erdővel? A fakitermelés után vissza tudják állítani az eredeti állapotot?

Probléma helyszíne
Érd Tőzike tanösvény kiindulási pontja

Hozzászólások

  • Hegymegi-Barakonyi Bálint hozzászólt a bejelentéshez.

    A bejelentésem akár megoldottnak is tekinthető, a Beliczay-háznál levő nagyszemű múrvát felülszórták finomabbal, amin már kultúráltan lehet közlekedni (első kép).
    DE!
    Nem hittem a szememnek, hogy a be
    ...
  • Járókelő Ügykezelőverified-profile hozzászólt a bejelentéshez.

    A bejelentés elküldve a Pilisi Parkerdőnek az informacio@pprt.hu email címre.
  • Hegymegyi-Bakaronyi Bálint elküldte az ügyet az illetékesnek: Egyéb szervezet (Érd)

  • Hegymegyi-Bakaronyi Bálint megváltoztatta a bejelentés illetékesét "Az illetékes"-ról "Egyéb szervezet (Érd)"-ra.

  • Hegymegi-Barakonyi Bálint bejelentette az ügyet.

Hasonló bejelentések

  Vissza az oldal tetejére