Megoldatlan

Száguldozás a 30 km/H övezetben, egyenrangú kereszteződéseknél

Anonim Járókelő

FRISSÍTÉS 2021. 04. 12.
XVI. kerület válasza:

A Közterület-felügyeleti Iroda visszatérően ellenőrizni fogja az össztömeg behajtást a Koronafürt utcán.
A gyorshajtást, hitelesített mérő eszközzel kell mérni. (Rendőrségi feladatkör/hatáskör).

----------------------

A XVI. kerületi Koronafürt utca 30 km/h övezetben fekszik és ráadásul 12 tonna össztömeg korlátozás is van rá.

Az összes környező utcán van forgalomlassító berendezés, itt valamiért kimaradt.

Meg is lett az eredménye: nagyjából percenként átlagosan 4-6 autó vagy teherautó használja a nap folyamán (ami egy gyengébb forgalmú főútnak is megfelelhet), egyrészt egérútnak, másrészt a közeli LIDL és építőanyag áruházak miatt is.

10-ből 8 autós nem is lassít a Koronafürt utca-Májusfa utca, illetve a Koronafürt utca-Rezgőfű utca egyenrangú kereszteződéseknél, és a legtöbbjük 30 helyett inkább 50-70, késő este akár 80km/h körüli sebességgel közlekedik. A Koronafürt utca-Májusfa utca sarkán ráadásul egy faltól alig látják egymást az autósok.

Főleg hétköznap munkaidőben sok a 12 tonna feletti kamion, teherautó is.

Szeretnénk, ha itt is létesülne forgalomcsillapító eszköz, mert túl népszerű lett ez a korábban nyugodt mellékutca és zajterhelés, ingatlanok állagromlása, ingatlanok elértéktelenedése, valamint a járókelők biztonsága is, ami itt kockán forog.

Probléma helyszíne
Budapest XVI. kerület, Koronafürt u. 27

Hozzászólások

  • XVI. kerületi Önkormányzatverified-profile hozzászólt a bejelentéshez.

    Tisztelt Bejelentő!

    Többször mértünk forgalmat az utcában, a reggeli csúcsidőben a mért maximum egyszer sem érte el a 1,5 jármű/perc forgalmat, a délutáni forgalom még ennél is csendesebb.

    Ez a forg...
  • Az adminisztrátor lezárta a bejelentést Megoldatlan eredménnyel. Oka: Nem érkezett válasz az illetékestől.

  • Garami Marika elküldte az ügyet az illetékesnek: XVI. Kerületi Rendőrkapitányság

  • Anonim Járókelő hozzászólt a bejelentéshez.

    A probléma továbbra is fennáll.
  • Nagy Anett Eszter hozzászólt a bejelentéshez.

  • Gál Miklós elküldte az ügyet az illetékesnek: XVI. Kerületi Rendőrkapitányság

  • Gál Miklós megváltoztatta a bejelentés leírását "A XVI. kerületi Koronafürt utca 30 km/h övezetben fekszik és ráadásul 12 tonna össztömeg korlátozás is van rá. Az összes környező utcán van forgalomlassító berendezés, itt valamiért kimaradt. Meg is lett az eredménye: nagyjából percenként átlagosan 4-6 autó vagy teherautó használja a nap folyamán (ami egy gyeng...

  • Gál Miklós megváltoztatta a bejelentés illetékesét "XVI. kerületi Önkormányzat"-ról "XVI. Kerületi Rendőrkapitányság"-ra.

  • XVI. kerületi Közterület-felügyeletverified-profile hozzászólt a bejelentéshez.

    Tisztelt Bejelentő!

    A Közterület-felügyeleti Iroda visszatérően ellenőrizni fogja az össztömeg behajtást a Koronafürt utcán.

    A gyorshajtást, hitelesített mérő eszközzel kell mérni. (Rendőrségi feladatkör/hatáskör).
  • Pál András elküldte az ügyet az illetékesnek: XVI. kerületi Önkormányzat

  • Anonim Járókelő bejelentette az ügyet.

Hasonló bejelentések

  • Megoldásra vár
    1
    Megoldásra vár
    1

    Kiégett a zöld.

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Kovács Róbert
    Illetékes: Budapest Közút
    Veres Péter út (XVI. kerület)
  • Kiegészítésre vár
    2
    Kiegészítésre vár
    2

    Kijelölt parkolósávot kérünk

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Anonim Járókelő
    Illetékes: Budapest Közút
    Enikő utca (XVI. kerület)
  • Válaszra vár
    2
    Válaszra vár
    2

    Lakó-pihenő övezetet kérünk

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Anonim Járókelő
    Illetékes: XVI. kerületi Önkormányzat
    Bökényföldi út (XVI. kerület)
  Vissza az oldal tetejére