Megerősítésre vár

Kullancsok elszaporodása

Anonim Járókelő

A Hármashatárhegyi vitorlázó reptér kedvelt célpont kutyások, kisgyermekes családok és túrázók körében, amit a kerület és a kormány is támogat (kihelyezett ürülékgyűjtő zacskók, reklámok a villamoson). Idén, a már bevált kullancs elleni védelem (nyakörv), majd az első kullancsok hatására +csepegtető oldat ellenére már 6 kullancsot szedtem ki a háziállatomból, csak remélve, hogy ezek nem fertőzött példányok voltak. Népszerű hely lévén és a jó idő közeledtével minél hamarabb szükséges a kullancsok irtása a reptéren és az azt körülölelő területen (Kővár/Szélzsák domb, templom környéke és az övező füves, erdős területek), mivel ez veszélyezteti gyermekeink, saját, valamint háziállataink egészségét, életét. A Pilisi Parkerdő munkatársait rendszeresen látom, de gondolom, ők a nagyobb vadak miatt vonulnak ki napi szinten, nem pedig az apró, de annál veszélyesebb élősködők miatt. Előre is köszönöm a segítséget!

Probléma helyszíne
Budapest II. kerület, Glück Frigyes út

Hozzászólások

  • Anonim Járókelő visszajelzésére vár.

  • Hétfői Ügykezelő megváltoztatta a bejelentés állapotát "Válaszra vár"-ról "Megoldásra vár"-ra.

  • II. Kerületi Városfejlesztő Zrt hozzászólt a bejelentéshez.

    Tisztelt Bejelentő!

    Köszönjük észrevételét.
    Bejelentését továbbítottuk az illetékes Önkormányzati Osztály felé, akik meg fogják vizsgálni az Ön által említett problémát, majd a rendelkezésükre álló k
    ...
  • Pál András hozzászólt a bejelentéshez.

    Ez ilyen sajnos. Nem hiszem hogy túl sok megoldás létezik a kullancsok irtására anélkül hogy minden mást ne írtsanak ki, főleg természetvédelmi/természeti területen. Védekezni lehet csak. :/
  • S-N Szabolcs elküldte az ügyet az illetékesnek: II. kerület

  • Anonim Járókelő bejelentette az ügyet.

Hasonló bejelentések

  Vissza az oldal tetejére