Elvadult növényzet
Szeretném megkérni a soroksári önkormányzat illetékeseit (kertészeti osztály), hogy gondoskodjanak a közterületeken lévő fák, fásszárú növények visszavágásáról. Nagyon sok helyen tapasztalható, hogy a friss hajtások belógnak a járdára, az úttestre. Akadályozák a kereszteződések beláthatóságát, a gyalogos, kerékpáros és autós közlekedést. Tegyék lehetővé, hogy a járdákat és utakat teljes szélességükben lehessen használni. Kinek lesz a felelőssége, ha egy gyalogos az úttestre kényszerülve balesetet szenved? A csatolt helyszín és kép is sürgős beavatkozást igényel. Az úttest felét nem lehet rendeltetésszerűen használni a tősarjak miatt! A ház ereszcsatornéjét, a villanyvezetéket is hamarosan tönkre fogja tenni ennek a pár évvel ezelőtti viharban letörött és aztóta újranövekvő lombja.
Hozzászólások