Szemét és varjak
Tisztelt Önkormányzat!
A Szarvas Gábor út 59-ben lakom, a Szent Család játszótér mellett.
3 éve már írtam egyszer a szemetesek ügyében. Ugyanis a varjak minden egyes nap kirámolják és szétszórják a szemetet. Képeket különböző napokon készítettem. 2023-ban videót is küldtem. Ha kell, most is szívesen készítek.
Akkor az volt a megoldási terv, hogy új kukákat tesznek ki, amik varjúbiztosak lesznek. És valóban, a kukákat lecserélték, de a varjak így is hozzáférnek. No meg okos madarak, pillanatok alatt megtanulták, ezeket hogy tudják kirámolni.
Emellett az is probléma, hogy gondolom a folyamatos kajalelőhely miatt elképesztően elszaporodtak. Reggelente néha még felnőttként is félelmetes a több 10 varjú között elmenni. Ráadásul miattuk eltűntek a mókusok, a kisebb madarak. A károgásról már nem is beszélve. Tudom, zöldövezet, nehogy már zavarjon. Csak nem mindegy, hogy 1-2 károg, vagy 20-30 egyszerre. Ellepik az öregek otthona, a környező házak tetejét.
Kérem, történjen valami hathatós intézkedés végre!
Várom válaszukat!
Benedek Ildikó
Hozzászólások