Megoldott

Beláthatatlan útszakasz

FRISSÍTÉS: 2023.11.03
Egy felhasználó hozzászólása alapján:

,,Amúgy belóg a növény az útra..."

------

A XVII. kerület Rákosmente Önkormányzatának válasza:

,,A bejelentéssel kapcsolatban a közúti közlekedés szabályairól szóló 1/1975. (II. 5.) KPM–BM együttes rendelet (KRESZ) alábbi, hatályos bekezdései érvényesek:
„21. § (6) A gyalogos az úttestre akkor léphet, ha meggyőződött annak veszélytelenségéről. Az úttestre váratlanul nem léphet, köteles az úttesten késedelem nélkül átmenni és tartózkodni minden olyan magatartástól, amely a járművek vezetőit megzavarhatja vagy megtévesztheti.
(8) A gyalogos olyan helyen, ahol a járművekkel szemben elsőbbsége nincs, mielőtt az úttestre lép, köteles meggyőződni arról, hogy áthaladásával a járműforgalmat nem zavarja. Nem léphet az úttestre, ha a jármű olyan közel van, hogy annak zavarása nélkül az úttesten átmenni nem tud.
(9) A gyalogosnak tilos
b) olyan helyen, ahol a járművekkel szemben elsőbbsége nincs, a szabad kilátást gátló akadály (nagyobb álló jármű stb.) közelében az úttestre lépni”

-----

A XVII. kerület, Rákoscsaba, Czeglédi Mihály u. 12. sz. alatti lakóház előtt van a közvetlen átjárási lehetőség a Lajosház utcába. A tulajdonos úgy ültetett be hibiszkusz bokrokat, hogy a szembe jövő autókat egyáltalán nem lehet látni, csak ha lelépünk az útra, hogy körülnézzünk. Az autók ezen az útszakaszon igen gyorsan közlekednek. Mi van akkor, ha egy gyerek kilép, hogy megnézze a szembe jövő forgalmat, de nem tud időben visszalépni? Nagyon féltem emiatt a saját gyermekeim biztonságát is. A ház tulajdonosának jeleztem a problémát, aki kinevetett és csak annyit mondott, hogy menjünk át máshol az úton. Én ezt meg tudom tenni, de a gyerekek számára a kereszteződésnél lévő átjárás lesz az értelemszerű, nagy valószínűséggel ezt is fogják választani, kockáztatva ezzel a testi épségüket. Kérem segítségüket ez ügyben, hogy az útszakasz teljesen átlátható lehessen.

Probléma helyszíne
Budapest XVII. kerület, Rákosmente, Czeglédi Mihály u. 12

Hozzászólások

  • Zita Takácsné hozzászólt a bejelentéshez.

    Nagyon köszönjük, már sokkal jobb a helyzet, habár az önkormányzat által készített fotón is látható, hogy az úttest még mindig nehezen belátható a többi bokor miatt. Lehetséges, hogy a bokrok engedély...
  • g g lezárta a bejelentést Megoldott eredménnyel.

  • Járókelő Star hozzászólt a bejelentéshez.

    Köszönjük! Így máris jobb.
  • XVII. kerületi Önkormányzat Sajtó és kommunikációverified-profile hozzászólt a bejelentéshez.

    Tisztelt Bejelentő!

    A hibiszkusz bokrok metszése megtörtént a mellékelt képnek megfelelően.
    Emellett korábbi válaszunkat fenntartjuk és az ügyet lezártnak tekintjük.

    Üdvözlettel
    Sajtó és Kommunikáci...
  • Tar Julcsi elküldte az ügyet az illetékesnek: XVII. kerület Rákosmente Önkormányzata

  • Tar Julcsi megváltoztatta a bejelentés leírását "A XVII. kerület, Rákoscsaba, Czeglédi Mihály u. 12. sz. alatti lakóház előtt van a közvetlen átjárási lehetőség a Lajosház utcába. A tulajdonos úgy ültetett be hibiszkusz bokrokat, hogy a szembe jövő autókat egyáltalán nem lehet látni, csak ha lelépünk az útra, hogy körülnézzünk. Az autók ezen az útszakaszon igen...

  • Járókelő Star hozzászólt a bejelentéshez.

    Amúgy belóg a növény az útra...
  • E. Mátyás lezárta a bejelentést Megoldatlan eredménnyel. Oka: Megoldhatatlan.

    Az illetékes válasza alapján
  • XVII. kerületi Önkormányzat Sajtó és kommunikációverified-profile hozzászólt a bejelentéshez.

    Tisztelt Bejelentő!

    A bejelentéssel kapcsolatban a közúti közlekedés szabályairól szóló 1/1975. (II. 5.) KPM–BM együttes rendelet (KRESZ) alábbi, hatályos bekezdései érvényesek:
    „21. §
    (6) A gyalogos
    ...
  • Anonim Járókelő hozzászólt a bejelentéshez.

    A 2012-es utcakép szerint a 12-es számú telek eladó volt és akkor a bokrok még picik voltak. Vajon az előző ingatlantulaj kért engedélyt az önkoritól a bokrok elültetéséhez? Az is látható, hogy beton...
  • S Dominik elküldte az ügyet az illetékesnek: XVII. kerület Rákosmente Önkormányzata

  • Zita Takácsné bejelentette az ügyet.

Hasonló bejelentések

  • Válaszra vár
    0
    Válaszra vár
    0

    Árok

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Bálint Baráz
    Illetékes: XVII. kerület Rákosmente Önkormányzata
    Újlak utca (XVII. kerület, Rákosmente)
  • Válaszra vár
    6
    Válaszra vár
    6

    Megszaporodott szemét

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Anonim Járókelő
    Illetékes: XVII. kerület Rákosmente Önkormányzata
    Kaszáló utca (XVII. kerület, Rákosmente)
  Vissza az oldal tetejére