Megoldatlan

II. ker. - Életveszélyes gyalogátkelő(k) a Vérhalom térnél

2016.04.24.
Tisztelt BKK!

Örülök, hogy elindult egy közös munka a kerülettel, melynek keretében megoldják a biztonságos átkelést ezen az életveszélyes helyen, de egyáltalán nem mondható megnyugtatónak a válaszuk. Egyfelől a forgalom lelassítása nem oldja meg az alapproblémát, hogy egy beláthatatlan kanyarban van a gyalogátkelő, amely ha jól tudom, még szabálytalan is, nem csak veszélyes. Ha csak táblával "lassítják le" a forgalmat, annak semmilyen hatása nem lesz, és a gyalogosokat sem védi meg igazán. Az csak arra lenne jó, hogy megvédjék a feneküket egy esetleges jogi számonkérésnél, ha ne adj isten lenne egy baleset ezen a helyen, és a sértett feljelentené Önöket... Fekvő rendőrt alkalmazni pedig elég érdekes megoldás egy buszforgalommal rendelkező főútvonalon.

A másik problémám, hogy gondolom, amikor kijelölték a süllyesztett gyalogátkelési pontokat, akkor is jó szándék vezérelte a kivitelezőket, és mindenki a képesítésének, tudásának megfelelően elvárható leggondosabban járt el, a végeredmény mégis.egy teljesen szabálytalan és életveszélyes gyalogátkelő kialakítása lett. Bejelentésemben kértem Önöket, hogy vizsgálják felül azt is, ki tervezte, jelölte ki az átkelő helyét, ki hagyta jóvá, engedélyezte a tervet, és ki vette át az elkészült munkát. Ezeknek az embereknek megvoltak-e a megfelelő képesítéseik, és hogyan fordulhatott elő, hogy vélhetően több emberen is átment az egész tervezés, kivitelezés, mégsem szúrta ki senkinek a szemét, hogy a hely alkalmatlan gyalogátkelő kijelölésére. Érdekelne az is, hogy ezek a (szak)emberek kapnak-e valamilyen elmarasztalást, lesz-e következménye ennek a súlyos szakmai hibának. Valamint érdemes lenne megvizsgálni, milyen hasonló munkákban vettek részt, és azokat a helyszíneket is vizsgálják felül, mert könnyen lehet, hogy hasonlóan szakszerűtlenül, akár életveszélyesen is oldották meg a többi feladataikat is.

Üdvözlettel,
György Attila

Eredeti bejelentés:
[ ÉLETVESZÉLYES GYALOGÁTKELŐ a Cimbalom utca Vérhalom térbe csatlakozásánál! Valamint rengeteg hiányzó zebra a Vérhalom tér körül! ]

Pár éve elkezdték kialakítani a gyalogátkelőt itt, lesüllyesztették a járdát, de a zebra felfestéséről elfeledkeztek. A szituáció most életveszélyes, mert ha valaki gyalogosan a Pentelei Molnár utca felől érkezik, és át akar menni a Cimbalom utcán, akkor az autósok számára beláthatatlan kanyarban kell az úttestre lépnie! Ez egyébként egy főútvonal, a 91-es és a 291-es busz is itt jár, és az autósok sem túl óvatosak errefelé. Még egy előrejelző tábla sincs, ami a veszélyre felhívná a figyelmet, de persze az sem érne túl sokat.

Véleményem szerint a zebra felfestése sem oldaná meg a problémát, mert egy beláthatatlan kanyarba terveztek egy gyalogátkelőt! Ha valaki egy babakocsival próbál átmenni, először az autók elé kell tolnia a babakocsit, és reménykednie, hogy nem jön éppen autó... Ha mégis jön, tud-e lassítani, mert ő elugrani nem fog tudni a babakocsival. A Vérhalom téren van a környék egyetlen nagyobb játszótere, rengeteg kismama sétál itt babakocsival, kisgyerekkel. Errefelé egyre több teljesen halk elektromos autó is közlekedik már, tényleg para az átkelés...

Inkább pár méterre a Cimbalom utca felé a kanyar bejáratához kellett volna tenni az átkelőt, hogy az érkező autós mindkét irányból jó előre láthassa, ha valaki át akar menni.

Emellett körbe a téren hiányoznak a zebrák. A Vérhalom téren szabadidőparkot alakítottak ki, rengeteg gyerek van a téren folyamatosan, de nem tudnak szabályosan átmenni a térre, csak átszaladni az úttesten valahol, ha éppen nem jön autó. Erre neveljük a gyerekeinket, hogy ne is keressék a zebrát, mert úgy sincs sehol? Még egyszer kihangsúlyozom, hogy ez egy főútvonal rengeteg autóval, buszjáratokkal!

Kérem az Önkormányzatot, hogy mielőbb vizsgálják meg a helyzetet, tervezzék át, hogy a Cimbalom utca végére biztonságos helyre kerüljön gyalogátkelő, és oldják meg, hogy szabályosan, zebrával védett gyalogátkelőkön lehessen a játszótérre eljutni minden irányból!

Előre is köszönöm segítségüket!

Üdvözlettel,
György Attila

Probléma helyszíne
Budapest II. kerület, II. kerület

Hozzászólások

  • Gy. Attila hozzászólt a bejelentéshez.

    Bő 2 év kellett hozzá, de átépítették!

    Először az volt az álláspontja a BKK-nak, hogy megfelel a szabályoknak, nincs itt semmi baj.

    1 évvel később sok-sok levélváltás után a kirendelt szakértők is m...
  • Gy. Attila hozzászólt a bejelentéshez.

    2017 májusában a hivatalos helyszíni szemle javaslata szerint az új gyalogátkelő kijelölése után az átkelő, pontosabban átvezető jelenlegi helyén egy csőkorláttal kell tiltani a tilosban való átkelést...
  • Gy. Attila hozzászólt a bejelentéshez.

    A kerület saját hatáskörén belül átépíti a kereszteződést. Az új, szabályoknak is megfelelő gyalogátkelő engedélyeztetése folyamatban van, de a kiépítés határidejéről nincs információ.
  • Az adminisztrátor lezárta a bejelentést Megoldatlan eredménnyel. Oka: Nem érkezett a bejelentőtől visszajelzés.

  • Gy. Attila visszajelzésére vár.

  • Gy. Attila hozzászólt a bejelentéshez.

    A BKözút továbbra is azt állítja, hogy nincs semmi baj egy olyan gyalogátkelővel, ahol egyébként a KRESZ szerint nem is mehet át gyalogos...

    "21. § Gyalogosok közlekedése:
    (6) A gyalogos az úttestre
    ...
  • Gy. Attila hozzászólt a bejelentéshez.

    01020/14929/2017-es számon ma feljelentést tettem a rendőrségen ismeretlen tettes ellen foglalkozás körében elkövetett gondatlan veszélyeztetés bűncselekmény gyanújában, mert véleményem szerint a gyal...
  • Bardócz Csaba megváltoztatta a bejelentés állapotát "Megoldatlan"-ról "Megoldásra vár"-ra.

  • Sági Katalin lezárta a bejelentést Megoldatlan eredménnyel. Oka: Nem érkezett a bejelentőtől visszajelzés.

  • Járókelő Adminisztrátor megváltoztatta a bejelentés állapotát "Megoldásra vár"-ról "Megerősítésre vár"-ra.

  • Gy. Attila hozzászólt a bejelentéshez.

    Még a nyáron, vagyis majd fél évvel a bejelentés után találkoztam egy 4 tagú csoporttal a kereszteződésben, akik felmérni jöttek a helyszínt. Ők is azon a véleményen voltak, hogy rossz helyre került k...
  • BKK Ügyfélszolgálat válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Levélíró!

    A bejelentett problémára a megoldásában illetékes Budapest Közút Zrt. már válaszolt.

    Köszönjük az észrevételt.

    Budapest, 2016. május 31....
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 1. Mi ez?

  • BKK Ügyfélszolgálat válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt György Attila Úr!

    Ahogy azt korábbi válaszunkban is leírtuk, a Vérhalom tér Cimbalom utca torkolatában nincs „Kijelölt gyalogos átkelőhely”, ezért hivatkozott jogszabály nem vonatkozik erre
    ...
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 1. Mi ez?

  • BKK Ügyfélszolgálat válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Cím!

    Ezúton tájékoztatjuk, hogy Társaságunkhoz érkezett „Bejelentés a www.jarokelo.hu oldalról (9946)” tárgyú bejelentést nyilvántartásunkban rögzítettük. Az üggyel kapcsolatos vizsgálat az
    ...
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 1. Mi ez?

  • Sági Katalin elküldte az ügyet az illetékesnek: Budapest Közút

  • Gy. Attila hozzászólt a bejelentéshez.

    Tisztelt BKK!

    Örülök, hogy elindult egy közös munka a kerülettel, melynek keretében megoldják a biztonságos átkelést ezen az életveszélyes helyen, de egyáltalán nem mondható megnyugtatónak a válaszuk
    ...
  • BKK Ügyfélszolgálat válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Cím!

    Társaságunkhoz érkezett „Bejelentés a www.jarokelo.hu oldalról (9946)” tárgyú elektronikus levelükkel kapcsolatban az alábbiakról tájékoztatjuk:

    Tisztelt Levélíró!

    A II., Vérhalom t
    ...
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 2. Mi ez?

  • Fábry Bálint hozzászólt a bejelentéshez.

    A Cimbalom utca másik végére is jó lenne egy zebra, a buszmegállók miatt rengetegen kelnek át ott az úton.
  • János Péter hozzászólt a bejelentéshez.

    Igen, azok az Önkormányzat saját beruházásában épültek:
    http://www.masodikkerulet.hu/hirek/gyalogatkelok_2013.html
  • Gy. Attila hozzászólt a bejelentéshez.

    János Márton - Én kérek elnézést, slendrián voltam, valóban pontosításra szorul, mert ez fontos információ: az egyik sarokban valóban van kettő zebra egymás mellett, de a tér másik négy sarkából hiány...
  • János Péter hozzászólt a bejelentéshez.

    „Emellett körbe a téren hiányoznak a zebrák.”
    átellenben kettő is van
  • Pokol Zoltán hozzászólt a bejelentéshez.

    A kerület talán legveszélyesebb szakasza, egyértelmű a mulasztás.
    Gyors intézkedést várunk mi is!
  • Anonim Járókelő hozzászólt a bejelentéshez.

    Teljesen, egyetértek Attila. Mi is a környéken lakunk, és számtalanszor kerültünk már balasetveszélyen helyzetbe az adott útszakaszon.
    Remélem, történnek lépések ez ügyben az önkormányzat részéről!

    S...
  • Gy. Attila hozzászólt a bejelentéshez.

    Most találtam ezt a törvényt, ami szerintem ide vonatkozik:
    Melléklet a 11/2001. (III. 13.) KöViM rendelethez: 1259A - Gyalogos átkelők létesítésére vonatkozó törvényi előírások:

    "23.1. Gyalogos-átke
    ...
  • Sági Katalin elküldte az ügyet az illetékesnek: Budapest Közút

  • Gy. Attila bejelentette az ügyet.

Hasonló bejelentések

  Vissza az oldal tetejére