Válaszra vár

Vizeletben úszó járda

FRISSÍTÉS: 2022.01.18.
FKF válasza alapján kérjük a tulajdonos felszólítását a takarítási feladatokm ellátására:
"Tájékoztatjuk, hogy a bejelentett járdaszakasz ingatlanhoz csatlakozik, ezért Budapest Főváros Közgyűlésének 48/1994. (VIII.1.) Főv. Kgy. rendelete értelmében annak takarítása az ingatlan tulajdonosának, kezelőjének, bérlőjének kötelessége. Tehát amennyiben az ingatlan lakóház, akkor a lakóközöségnek kell gondoskodnia a kapcsolódó járda tisztán tartásáról, az üzletek és éttermek környékén pedig a hulladékgyűjtők kihelyezése, valamint a hulladék elszállítása az adott kereskedelmi egység feladata és kötelessége."

--------------------------------------
Az Alkotás utca (Királyhágó utca és Kléh István utca között, a Mom Park oldalában), és a Kiss János altábornagy utca ( Alkotás utca és Ugocsa utca között) folyamatosan emberi/állati vizelettel és ürülékkel szennyezett. Élhetetlen, undorító és fertőzés veszélyes (mivel a covid fertőzés mértékét is a szennyvíz adatok alapján mérik). Kezdjék mosni a járdát, ahogy ezt a VII. kerületben is teszik!

Probléma helyszíne
Budapest XII. kerület, Hegyvidék, Alkotás u. 39/c

Hozzászólások

  • Garami Mária elküldte az ügyet az illetékesnek: XII. kerület Hegyvidék Önkormányzata

  • Garami Mária megváltoztatta a bejelentés leírását "Az Alkotás utca (Királyhágó utca és Kléh István utca között, a Mom Park oldalában), és a Kiss János altábornagy utca ( Alkotás utca és Ugocsa utca között) folyamatosan emberi/állati vizelettel és ürülékkel szennyezett. Élhetetlen, undorító és fertőzés veszélyes (mivel a covid fertőzés mértékét is a szennyví...

  • Garami Mária megváltoztatta a bejelentés illetékesét "Budapesti Közművek FKF"-ról "XII. kerület Hegyvidék Önkormányzata"-ra.

  • Az illetékes válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Bejelentő!
    Köszönjük megkeresését.
    Tájékoztatjuk, hogy a bejelentett járdaszakasz ingatlanhoz csatlakozik, ezért Budapest Főváros Közgyűlésének 48/1994. (VIII.1.) Főv. Kgy. rendelete értelméb
    ...
  • Pál András elküldte az ügyet az illetékesnek: Budapesti Közművek FKF

  • Máthé-Szabó Katinka bejelentette az ügyet.

Hasonló bejelentések

  • Válaszra vár
    0
    Válaszra vár
    0

    Megrongált utcanévtábla

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Anonim Járókelő
    Illetékes: XII. kerület Hegyvidék Önkormányzata
    Mártonlak utca (XII. kerület, Hegyvidék)
  • Válaszra vár
    0
    Válaszra vár
    0

    Vajon miért volt erre a táblára szükség?

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Anonim Járókelő
    Illetékes: XII. kerület Hegyvidék Önkormányzata
    Széll Kálmán tér (XII. kerület, Hegyvidék)
  • Válaszra vár
    0
    Válaszra vár
    0

    Elmozdult utcakövek

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Varga Tamás
    Illetékes: XII. kerület Hegyvidék Önkormányzata
    Nógrádi utca (XII. kerület, Hegyvidék)
  Vissza az oldal tetejére