Válaszra vár

Anna utca fényszennyezés horizont fölé érő reflektorok

Tisztelt Dél-Budai Építésügyi és Építésfelügyeleti Osztály!

A Leányka utcai lakótelep teljes nyugati oldalát beteríti a rengeteg fény! Indokolatlan ez a túlzó éjszakai fényszennyezés. Egyedül a közvilágítás megfelelő fényű. Ezen felül nagy számban van a mesterséges zavaró fény, ami a horizont fölé vagy nem kizárólag a megvilágítandó felületre és annak irányába, illetve nem a megfelelő időszakban világít, ezzel káros élettani és környezeti hatást okoz sok száz ember számára. Eddig még nem kaptam semmilyen választ és változás sem történt. Pontosabban annyi történt, hogy a horizont fölé világító reflektorok száma évről évre növekszik.
Kérem, korlátozzák az élhető lét keretei felé!
Egész éjszaka nagy számban (kb. 50!) van mesterséges fény, amelyek a horizont fölé vagy nem kizárólag a megvilágítandó felületre és annak irányába, illetve nem a megfelelő időszakban, azaz egész éjszaka és teljesen indokolatlanul világít.
Kérem, tiszteljenek meg végre a válaszukkal!
Köszönöm!

Dél-Budai Építésügyi és Építésfelügyeleti Osztály
epitesugy-delbuda@bfkh.gov.hu

Probléma helyszíne
Budapest XXII. kerület, Budafok-Tétény, Anna u 9-11

Hozzászólások

  • Nagy Máté hozzászólt a bejelentéshez.

    Lehet érdemesebb lenne elküldeni a konkrét okozóknak is. Ahogy látom a térképen van ott Törley, hotel, kajálda stb. Nem csak a mennyiséggel, hanem a módjával, színhőmérséklettel is probléma van.
  • Sleepy Claus hozzászólt a bejelentéshez.

    Újabb tíz fényforrással bővült a látkép.
  • Garami Mária elküldte az ügyet az illetékesnek: Egyéb szervezet

  • Járókelő Ügykezelőverified-profile hozzászólt a bejelentéshez.

    Ismételten elküldve a Dél-Budai Építésügyi és Építésfelügyeleti Osztálynak az epitesugy-delbuda@bfkh.gov.hu címre.
  • Sleepy Claus hozzászólt a bejelentéshez.

    Szépen bővül a kínálat.
    Már bőven száz felett járnak a fénypontok.
    Pont, mint egy reptéren.
  • Járókelő Ügykezelőverified-profile hozzászólt a bejelentéshez.

    Elküldve a Dél-Budai Építésügyi és Építésfelügyeleti Osztálynak az epitesugy-delbuda@bfkh.gov.hu címre.
  • Fónai Kende elküldte az ügyet az illetékesnek: Egyéb szervezet

  • Fónai Kende megváltoztatta a bejelentés illetékesét "Az illetékes"-ról "Egyéb szervezet"-ra.

  • Sleepy Claus bejelentette az ügyet.

Hasonló bejelentések

  • Válaszra vár
    2
    Válaszra vár
    2

    Sérült reklámtábla

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Anonim Járókelő
    Illetékes: Egyéb szervezet
    Fiastyúk utca (XIII. kerület)
  • Válaszra vár
    5
    Válaszra vár
    5

    Rozsdás kapu

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Anonim Járókelő
    Illetékes: Egyéb szervezet
    Hungária körút (VIII. kerület, Józsefváros)
  Vissza az oldal tetejére