Megerősítésre vár

Hiányzó / felesleges buszjárat a XI. kerületben

Anonim Járókelő

2019. nyarán elérte az 1-es villamos a sok évtizede tervezett végállomását az Etele téren. Egy ekkora vonumenu változásnál természetesen többről van szó, hogy a villamos pár megállót tovább megy. Ennek megfelelően tervezték a térség közlekedési hálózatának átalakítását. Például a 103-as busz átkerült volna az Etele útról az Andor utcára, északon pedig elérte volna a Móricz Zsigmond körteret és 203-as néven közlekedett volna. Erről a már szokásossá vált társadalmi egyeztetést ki is írta a BKK: https://bkk.hu/fejlesztesek/tarsadalmi-egyeztetes/tarsadalmi-egyeztetes-1-es-villamosvonal.5845/
A honlapjukon a hivatkozott társadalmi egyeztetés lezárt státuszú lett, viszont a tartalmából semmi sem valósult meg immár második éve. A 103-as ma is jár, ráadásul olyan paraméterekkel amikről sehol sem volt szó. Vasárnap nem is közlekedik a busz de amikor épp jár, akkor is fél óránként jár. Hogy ezt kitől és milyen egyeztetésen kérdezték és mi alapján változott... Ez a vonal az utolsó 1 megállót - kb. 500 méter - leszámítva teljesen párhuzamos az 1-es villamossal. Azon kívül, hogy a Vahot utcából átszállás nélkül el lehessen jutni az Újbuda Centerbe, nincs sok értelme közpénzen üzemeltetni ennyi különbségért, miközben más közeli térség kiszolgálatlanul maradt. Ráadásul a 30 perces követés az amit nem várnak meg az utasok, már most megéri 1-essel menni és 5 percet sétálni. Persze az ilyen járaton mindig lesz néhány utas. Így a létét meg lehet indokolni azzal, hogy nem üresen jár. Egy ilyen járattal szemben a tervezett 203-as - ami az Andor utcában közlekedve - új térséget kapcsolna be a tömegközlekedésbe, fájóan hiányzik. Onnan csak hosszas sétával és átszállással (vagy autóval) lehet elérni az említett környéket. Adódik a kérdés, ha a 103-as életbentartására az Újbuda Center átszállásmentes elérése az érv az Etele úton még egy a villamossal teljesen párhuzamos busznál is, akkor a máshol lakóknak miért nincs közvetlen buszuk? Az egyik lakótérségnek 2, míg a másiknak 1 közlekedési járat sem jár?
Az elmúlt 2 évben épült és a napokban kinyitott egy plaza az Etele téren, tovább épült a Szerémi út környéke. Ezeknek a tömegközlekedési ellátására pedig nem látni semmilyen akaratot. Mindeközben pedig már a nyitás napján megtelt a plaza 1300 darabos parkolója és a környéken még a fákon is az ideérkező látogatók parkoló autói lógtak. De ha ezeket nem vesszük, akkor már csak annyit is számíthat egy 203-as busz megindulása, hogy az Andor utca és környékéről is elérhetővé válna az Újbuda Center, Kopaszi-gát és némi sétával még az Infopark is.

Egyszerűen érthetetlen a mai helyzet, a lezáratlan egyezetetés lezártnak jelölése mindenféle információ nélkül, hogy miért nem valósult meg vagy mikor fog.
Jó lenne valóban lezárni a hivatkozott társadalmi egyeztetést. Ha az abban foglaltak végül sehogy nem valósulnak meg, akkor azt megindokolni és közzétenni úgy. Ha megvalósul, vagy az eredeti tervekhez képest módosítva, de megvalósul, akkor végre meglépni a változást!

Probléma helyszíne
Budapest XI. kerület, Újbuda, Bikás park M

Hozzászólások

  • Anonim Járókelő visszajelzésére vár.

  • Horváth Péter hozzászólt a bejelentéshez.

    Szerintem ki lehetne küldeni ezt a bejegyzést a Fővárosi Önkormányzatnak. Nagyon kíváncsi vagyok, hogy mennyire örülnek annak, hogy a BKK semmittevéssel égeti a közpénzt. Évek óta jár egy, a. Illamoss...
  • Anonim Járókelő hozzászólt a bejelentéshez.

    A BKK válaszában elfelejtette megírni, hogy egyáltalán mikor tervez bármit is a térségben változtatni, így a jelenleg FELESLEGESEN és párhuzamosan futó 103-ast megszüntetni. Ez így közpénz pazarlás. E...
  • T Julcsi megváltoztatta a bejelentés állapotát "Válaszra vár"-ról "Megoldásra vár"-ra.

  • BKK Budapesti Közlekedési Központ válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Ügyszám: 0038/0026118-001/2021/0038
    Tárgy: tájékoztatás

    JAROKELO-BUDAPEST-00089974

    Tisztelt Ügyfelünk!

    Köszönjük megkeresését. A BKK szakterülete azt válaszolta, hogy a XI. kerület hálózati fejlesz
    ...
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 2. Mi ez?

  • Nagy Máté hozzászólt a bejelentéshez.

    Igen, ez sajnos így van. Én se értem mi értelme 1 megállóért fent tartani a 103-ast. Volt egy időszak amikor kerülő úton hozták. Azt hiszem ugyan onnan indult, viszont az Etele út/fehérvári útnál nem...
  • Horváth Péter hozzászólt a bejelentéshez.

    Ebből látszik, hogy bár fővárosi rendelet van rá, a BKK önkényesen kezeli ezt az egész Társadalmi Egyeztetés kérdést. Walter Katika nem jeleskedik a szervezetben lévő ilyesfajta "anomáliák" megoldásáb...
  • Ügykezelő Szilvia elküldte az ügyet az illetékesnek: BKK Budapesti Közlekedési Központ

  • Ügykezelő Szilvia megváltoztatta a bejelentés illetékesét "Az illetékes"-ról "BKK Budapesti Közlekedési Központ"-ra.

  • Anonim Járókelő bejelentette az ügyet.

Hasonló bejelentések

  • Kiegészítésre vár
    2
    Kiegészítésre vár
    2

    Takarítás hiánya

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Pál András
    Illetékes: BKK Budapesti Közlekedési Központ
    Bikás park (XI. kerület, Újbuda)
  • Válaszra vár
    1
    Válaszra vár
    1

    Nem működik a mozgólépcső

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Anonim Járókelő
    Illetékes: BKK Budapesti Közlekedési Központ
    Flórián tér (III. kerület, Óbuda-Békásmegyer)
  Vissza az oldal tetejére