Megoldatlan

Örs vezér tere ember-barátabbá tétele

Anonim Járókelő

FRISSÍTÉS 2020. 10. 12.
BUDAPEST KÖZÚT Zrt. válasza:

Tisztelt Bejelentő!

A 71724. sz. ügyben az alábbi választ adjuk:

A kerékpárút-átvezetés mellett gyalogátkelőhely kijelölését indokoltnak tartjuk. Gyalogos-átkelőhely létesítéséhez útépítési, forgalomtechnikai és (fénymérési jegyzőkönyvet is tartalmazó) közvilágítási terven kívül a Budapest Főváros Kormányhivatalának illetékköteles eljárás keretében kiadott helykijelölő határozata szükséges. A helykijelölő határozathoz számos szervezet hozzájárulását is meg kell kérni: többek között a terület tulajdonosának, útkezelőjének, a forgalomtechnikai kezelőnek és a közvilágítási hálózat üzemeltetőjének hozzájárulását. A burkolati jelek és jelzőtáblák létesítésén kívül a szabványokban előírt erősségű megvilágítást és a kétoldali járdacsatlakozást (szegélysüllyesztésekkel, vakvezető sávokkal) is ki kell építeni. A fentiek alapján a gyalogos-átkelőhely létesítésére csak beruházási program keretében kerülhet sor.
Hatályos beruházási programunkban a tárgyi helyszín nem szerepel, de a következő beruházási program összeállítása során kezdeményeztük a Fővárosi Önkormányzatnál a tárgyi helyszínen a gyalogos-átkelőhely létesítésének finanszírozását. Társaságunk ugyanakkor csak javaslatot tud tenni a Fővárosi Önkormányzat felé, a program elfogadásáról a Fővárosi Önkormányzat jogosult dönteni.

Kérjük válaszunk megértő elfogadását.

Tisztelettel:
BUDAPEST KÖZÚT Zrt.
Forgalomtechnikai Igazgatóság
_______
Az Örs vezér terén a buszpályaudvar (IKEÁ-nál) és az Árkád közötti szakaszon nincs emberhez méltó átkelési lehetőség, a gyalogosok a kerékpárúton kelnek át, amely balesetveszélyes a két közlekedési eszköz közötti sebességkülönbség miatt. Nagyon közel, párhuzamosan futnak a villamossínek, amely egy nagyon szerencsétlen gyalogos-kerékpáros ütközés esetén végzetes balesethez is vezethet. Látszik a csatolt képen, hogy emellett keresztben, a gépjárműforgalom is csökkenti az áthaladáshoz szükséges útszélességet.
Viszonylag széles útszakaszról van szó, de meg kell találni a módját, hogy itt zebra és a gyalogosokat segítő lámpa is legyen, mert a bringás zöld nem elég neki. Látszik, hogy használják, csak ki kell menni egy teljesen random napon, reggel és este között. Az aluljáró és a felüljáró úgy tűnik, hogy nem jó alternatíva (főleg mozgáskorlátozottaknak, vagy babakocsisoknak). Bízom abban, hogy európai, kultúrált megoldás található erre a nagyon sok szempontból életveszélyes helyzetre.

Probléma helyszíne
Budapest X. kerület, Kőbánya, Örs vezér tere

Hozzászólások

  • Dr Kardos Angelika lezárta a bejelentést Megoldatlan eredménnyel. Oka: Nem érkezett válasz az illetékestől.

  • Az illetékes válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt www.jarokelo.hu Csapata!

    Ezúton tájékoztatom Önöket, hogy levelüket érkeztettük az FPH_KOZP-122771/2020-as érkeztetőszámon és továbbítottuk a Főpolgármesteri Hivatal Városigazgatóság Főosztá
    ...
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 2. Mi ez?

  • Gál Miklós elküldte az ügyet az illetékesnek: Budapest Főváros Önkormányzata

  • Gál Miklós megváltoztatta a bejelentés leírását "Az Örs vezér terén a buszpályaudvar (IKEÁ-nál) és az Árkád közötti szakaszon nincs emberhez méltó átkelési lehetőség, a gyalogosok a kerékpárúton kelnek át, amely balesetveszélyes a két közlekedési eszköz közötti sebességkülönbség miatt. Nagyon közel, párhuzamosan futnak a villamossínek, amely egy nagyon sze...

  • Gál Miklós megváltoztatta a bejelentés illetékesét "Budapest Közút"-ról "Budapest Főváros Önkormányzata"-ra.

  • Az illetékes válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Bejelentő!

    A 71724. sz. ügyben az alábbi választ adjuk:

    A kerékpárút-átvezetés mellett gyalogátkelőhely kijelölését indokoltnak tartjuk. Gyalogos-átkelőhely létesítéséhez útépítési, forgalo
    ...
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 2. Mi ez?

  • Járókelő Ügykezelőverified-profile hozzászólt a bejelentéshez.

    Abszolút támogatjuk a kérést!
    https://www.youtube.com/watch?v=7zOpSCLJBLc
  • Járókelő Ügykezelő megváltoztatta a bejelentés kategóriáját "Akadálymentesítés"-ról "Forgalomtechnika"-ra.

  • Járókelő Ügykezelő megváltoztatta a bejelentés nevét "Örs vezér terén a buszpályaudvar (IKEÁ-nál) és az Árkád közötti szakasz ember-barátabbá tétele!"-ról "Örs vezér tere ember-barátabbá tétele"-ra.

  • Anonim Járókelő hozzászólt a bejelentéshez.

    úgy tűnik, hogy igény volna rá :)
  • A Rendezett Budapestért hozzászólt a bejelentéshez.

    Szorgalmaznám a vegyes gyalogos-kerékpáros átkelést biztosító felfestést a járdára és útra, jelzőlámpával!
  • Biciklin Tekerek hozzászólt a bejelentéshez.

    Az az apróság már meg sem említtessék, hogy a pillanatnyilag szabálytalan gyalogosokat úgy kell elhessegetni, ha az ember kerékpárral menne arra és még vissza is szólnak: "nem bírsz kikerülni?" Mármin...
  • Dr Kardos Angelika elküldte az ügyet az illetékesnek: Budapest Közút

  • Anonim Járókelő bejelentette az ügyet.

Hasonló bejelentések

  • Megoldásra vár
    4
    Megoldásra vár
    4

    Zebra létesítése

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Anonim Járókelő
    Illetékes: Budapest Főváros Önkormányzata
    Sírkert út (X. kerület, Kőbánya)
  • Válaszra vár
    0
    Válaszra vár
    0

    Kidőlő tábla

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Farkas József
    Illetékes: Budapest Közút
    Somfa köz (X. kerület, Kőbánya)
  Vissza az oldal tetejére