Megoldott

a IX. ker. egyetlen használható kerékpárútja hivatalosan járda

a Nehru parti sétányra mindkét irányból (Boráros tér, Bálna) rá van vezetve a kerékpárút, de ott megszakad. szabályosan tolni kellene, esetleg kimenni a rendkívül forgalmas Közraktár utcára. pedig a parttól távolabbi aszfaltcsík jobb állapotban van, mint bármelyik bicikliút a kerületben. a gyalogosoknak pedig megmaradhatna a parthoz közelebbi csík + a kavics.

Probléma helyszíne
Budapest IX. kerület, Ferencváros, IX. kerület

Hozzászólások

  • Rácz András hozzászólt a bejelentéshez.

    saját magának mond ellent Várkonyi Ágnes kevesebb mint egy éven belül – most már azt állítja, hogy ott sosem lehetett kerékpározni: http://jarokelo.hu/budapest/bejelentesek/10610/indokolt-a-nehru-par...
  • Rácz András hozzászólt a bejelentéshez.

    eddig volt egy normálisan burkolt kerékpáros útvonal a IX. kerületben; azóta megoldották a problémát.
  • Pap Viktor hozzászólt a bejelentéshez.

    Sikerült rendezni! GRATULÁLOK! Zúzott kavics az egész parkban és az egyetlen szilárd burkolatot is telerakták förmedvény műanyag utcabútorral, leszűkítve a helyet amit majd a túristák és bringások has...
  • Rácz András hozzászólt a bejelentéshez.

    gondolom azért, mert 1., nem érdekli őket különösebben a kerékpáros használhatóság (nézd meg akármelyik építkezést, felújítást, tömbrehabilitációt vagy régi kerékpárutat a IX. kerületben – nem véletle...
  • Tófalvy Péter hozzászólt a bejelentéshez.

    A bringaút rendezése nem szerepel ezen a terven! Miért?
  • Rácz András hozzászólt a bejelentéshez.

  • Torma Dániel hozzászólt a bejelentéshez.

    Nem a bringaút van ott rossz helyen, ott működőképes lenne a kialakítás:
    - amennyiben nem volna elválasztva a gyalogosoktól és nem lennének a közlekedők saját sávokba ennyire becsatornázva
    - lenne egy
    ...
  • Tófalvy Péter hozzászólt a bejelentéshez.

    Szerintem a Bálna mellett kijelölt kerékpárút sokkal veszélyesebb kerékpárosra, gyalogosra, pincérekre nézve egyaránt az éttermek kiülői miatt, mintha valaki a Nehru parkban kerékpározik.
    Nem tudom, m...
  • Rácz András hozzászólt a bejelentéshez.

    „A kerékpárosok továbbhaladását a Nehru part parkon semmilyen jogszabály vagy jelzés nem tiltja. A parkon át – a gyalogosforgalom zavarása és veszélyeztetése nélkül – szabad kerékpározni.”

    Ez igen ör...
  • BKK Ügyfélszolgálat válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Bejelentő!

    Levelével kapcsolatban tájékoztatjuk, hogy a Bálna melletti elválasztott gyalog- és kerékpárút a Zsil utca vonalában véget ér, amit tábla is jelez. A kerékpárosok továbbhaladását
    ...
  • Az adminisztrátor elküldte az ügyet az illetékesnek: BKK Ügyfélszolgálat

  • Rácz András bejelentette az ügyet.

Hasonló bejelentések

  Vissza az oldal tetejére