Megoldatlan

Használhatatlanok lesznek a kerékpártámaszok

Tisztelt Illetékes!

A József nádor téren már elkezdték telepíteni a kerékpártámaszokat. A kordon túloldaláról is látszik, hogy olyan támaszokra esett a választás, amikhez a kerékpárokat nem lehet biztonságosan rögzíteni. Sajnálatos, hogy 2019-ben a Jövő Városában ilyen megtörténhet. Egyben jelzem, tervezési hiba, hogy a kerékpártámaszok a járda felé vannak fordítva. A támaszoknak elsősorban a kerékpárosok közlekedésére szolgáló útpálya felől kellene közvetlenül és szintben megközelíthetőnek lenniük.

Kérem, hogy amíg még nem késő, intézkedjenek a támaszok cseréjéről, például a kerületben több helyen alkalmazott fordított "U" alakú támaszok megfelelőek lennének.

Egyben kérem, hogy tájékoztassanak a tér várható átadásának időpontjáról - a táblán továbbra is 2019. március 15. szerepel.

Válaszukat és intézkedésüket előre is köszönöm!

Tisztelettel,
Szász László

Probléma helyszíne
Budapest V. kerület, Belváros-Lipótváros, József nádor tér 8

Hozzászólások

  • Járókelő Ügykezelő lezárta a bejelentést Megoldatlan eredménnyel. Oka: Megoldhatatlan.

  • Szász László hozzászólt a bejelentéshez.

    Köszönöm hogy megnézted!
  • Varga Dóra hozzászólt a bejelentéshez.

    Mai fényképek a kerékpár tárolókról. Úgy látszik, még nem engedték el ezt a típust. Cserébe nem is nagyon használják az emberek. (legalábbis ma)
  • Szász László visszajelzésére vár.

  • Novák Péter hozzászólt a bejelentéshez.

  • Kiss Zoltán hozzászólt a bejelentéshez.

    Már nemazért de ha akarod ehhez a tárolóhoz is letudod zárni a biciklit de mondjuk aki hülye az hülye már bocsánat de tényleg lazán letudod zárni a bringát anélkül hogy elvigyék
  • Gajdov Géza hozzászólt a bejelentéshez.

    Jézus szíve! 2019 van kedves döntéshozók! Ehhez hogyan lakatoljuk a bringát? Elmondom mi lesz: 1 bringát fognak keresztben odatenni, és nagy nehezen hozzázárni a vázat valahogy, a többi bringa meg meg...
  • Anonim Járókelő hozzászólt a bejelentéshez.

    Én is pont erre gondoltam. Nem mindegy, mennyi időre hagyja ott valaki a bringát? Ez a tároló rövid időre is alkalmatlan. Ebből az arculatból a lakosság nem kér.
  • Sleepy Claus hozzászólt a bejelentéshez.

    Ennyi. Továbbá a funkcionális szempontokról: Nem csak a küllőnek, de a tárcsaféknek és a váltónak sem tesz jót még rövid távon sem ez a szépséges arculatú, továbbá a gyorszáras kerekek miatt mindig a...
  • Novák Péter hozzászólt a bejelentéshez.

    A kedves Illetékes magyarázza már meg , hogy mitől más, ha 10 percre kötöm le a bringámat vagy egész napra? A tároló nem azért rossz, mert napokig akarom itt tárolni a bringát, hanem mert alapból egy...
  • Járókelő Adminisztrátor megváltoztatta a bejelentés állapotát "Válaszra vár"-ról "Megoldásra vár"-ra.

  • Az illetékes válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Járókelő Egyesület!

    A József nádor tér arculatát nagy mértékben meghatározza a tér közepén található József nádor szobor, így – a funkcionális szempontok mellett – ezt is figyelembe kellett
    ...
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 4. Mi ez?

  • Az illetékes válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Bejelentő!

    A József nádor tér arculatát nagy mértékben meghatározza a tér közepén található József nádor szobor, így - a funkcionális szempontok mellett - ezt is figyelembe kellett venni az
    ...
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 4. Mi ez?

  • Szász László elküldte az ügyet az illetékesnek: V. kerület Belváros-Lipótváros Városüzemeltető

  • Szász László bejelentette az ügyet.

Hasonló bejelentések

  • Válaszra vár
    0
    Válaszra vár
    0

    Biciklitároló hiánya

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Anonim Járókelő
    Illetékes: Budapest Közút
    Bajcsy-Zsilinszky út (V. kerület, Belváros-Lipótváros)
  • Válaszra vár
    1
    Válaszra vár
    1

    Elhagyott kerékpárok

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Zemkó Szonja
    Illetékes: BKM Budapesti Közművek FKF
    Széchenyi István tér (V. kerület, Belváros-Lipótváros)
  Vissza az oldal tetejére