Megoldatlan

Zebra az Örs vezér terén

Anonim Járókelő

FRISSÍTÉS 2019.06.09.:

Kedves BUDAPEST KÖZÚT Zrt. Forgalomtechnikai Igazgatóság!

Köszönöm szépen az alapos választ. A felsorolt indokok részben érthetőek, de szeretném a problémát másik irányból megközelíteni.
A gyalogosok látszólag szeretnének itt átkelni, annak ellenére is, hogy nincs kijelölt átkelőhely. Véleményem szerint teljesen elvárhatatlan az, hogy a gyalogosokat kényszerítsük kerülőutak megtételére. És látszólag tényleg nem életszerű az, hogy a 150 méterre lévő, emeleten található felüljáró legyen az alternatíva.

A közösségi közlekedés hátrányba kerülése szintén érdekes érv, ha azt nézzük, hogy vajon, ha nem építenénk több sávos autópályákat a városban, akkor vajon kevesebben ülnének-e autóba, és, ha igen, akkor az vajon a közösségi közlekedést tényleg hátráltatja-e? Természetesen ez egy teljesen más szemléletmód, mint, hogy, ha széles az út, akkor inkább nem építünk zebrát, mert nem tudjuk biztosítani a megfelelő időt ahhoz, hogy az autóink a városba áramoljanak be. Véleményem szerint inkább az autós forgalom aránytalanul magas a városunkban, semmint a gyalogosátkelésre fordított idő.

Ezen kívül a csatolt képek között látható, hogy a Kerepesi út - Hungária krt. kereszteződésben ugyanúgy 8 sávot kell megtenniük a gyalogosoknak, járdasziget nélkül, körülbelül 29 métert megtéve. Az Andrássy út - Bajcsy-Zsilinszky úton is hasonló a helyzet, bár itt csak hét sáv van, de a "ferdén" felfestett átkelő miatt jön ki ez a távolság. Ehhez képest az Örs vezér terén, a Kerepesi úton 28 métert kellene megtenni egy esetlegesen felfestett zebrán.
Természetesen minden kereszteződés más és más, forgalomtól, kialakítástól függenek a lehetőségek, illetve a példaként említett kereszteződéseknél nincsen aluljáró, amire hivatkozni lehet.

Bízom abban, hogy egy rendezett városi környezetben való élethez nem csak jobb helyzetben lévő országok állampolgárainak van lehetősége a közeljövőben, és az ilyen jellegű fejlesztésekre nem problémaként, hanem lehetőségként tekint az érintett szervezet.

--------------

A bevásárló központ és a hév- és buszpályaudvar között a kerékpárosoknak van kulturált átkelési lehetőségük, gyalogosoknak sajnos nincs, pedig látszólag elég nagy igény volna rá mindkét irányba a nap bármely szakaszában

Probléma helyszíne
Budapest XIV. kerület, Zugló, Örs vezér tere

Hozzászólások

  • Anonim Járókelő hozzászólt a bejelentéshez.

    Szánalmas az Örs vezér terének átépítésére hivatkozva várni ezzel....
  • Anonim Járókelő hozzászólt a bejelentéshez.

    Ja, igen, a képek lemaradtak....
  • Anonim Járókelő hozzászólt a bejelentéshez.

    Sajnos a mai napig ugyanez a helyzet. Szerintem ez elég szégyen, hogy a gyalogosoknak illegálban kell itt átmenniük. Szintén, a babakocsis, kerekesszékesekre még mindig nincs válasz. Illetve, hogy van...
  • Anonim Járókelő hozzászólt a bejelentéshez.

    Még mindig ugyanaz a helyzet.
  • Németh Zs. hozzászólt a bejelentéshez.

    A kerekesszékeseken, babakocsisokon nem segít a mozgólépcső.
  • Takács Edina alias Nyolcas számú Járókelő hozzászólt a bejelentéshez.

    Mozgólépcsőre lenne itt szükség nem zebrára, a kerepesi így is rendszeresen be van dugulva, pl. a 45ös busznak a villamos miatt már kapásból 3-4 perc megtenni a kis utat is, ez csak a végállomás-első...
  • Anonim Járókelő hozzászólt a bejelentéshez.

    Minden alkalommal, amikor erre járok, mindig nagy a gyalogos tömeg. Egyébként a babakocsisoknak és a kerekesszekeseknek például mennyit kell itt kerülni, kedves Közút?
  • Járókelő Ügykezelőverified-profile hozzászólt a bejelentéshez.

  • Anonim Járókelő hozzászólt a bejelentéshez.

    minden nap....
  • Anonim Járókelő hozzászólt a bejelentéshez.

    Kedves BUDAPEST KÖZÚT Zrt. Forgalomtechnikai Igazgatóság!

    Bízom a fejlesztési projekt mielőbbi megvalósulásában.
  • H. Annamária lezárta a bejelentést Megoldatlan eredménnyel. Oka: Megoldhatatlan.

    Több éves beruházás
  • Az illetékes válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Bejelentő!

    Az Örs vezér terén a Kerepesi úton át felszíni gyalogos átjárás biztosításával kapcsolatos újabb levelére az alábbi választ adjuk:

    Az Ön által írt szempontokat megértjük, éppen e
    ...
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 2. Mi ez?

  • Lukács Máté elküldte az ügyet az illetékesnek: Budapest Közút

  • Lukács Máté megváltoztatta a bejelentés leírását "A bevásárló központ és a hév- és buszpályaudvar között a kerékpárosoknak van kulturált átkelési lehetőségük, gyalogosoknak sajnos nincs, pedig látszólag elég nagy igény volna rá mindkét irányba a nap bármely szakaszában"-ról "FRISSÍTÉS 2019.06.09.: Kedves BUDAPEST KÖZÚT Zrt. Forgalomtechnikai Igazgatóság! ...

  • Anonim Járókelő hozzászólt a bejelentéshez.

    Kedves admin, nem tudom, hogy az alábbi levelet még el tudják-e juttatni válaszként, mindenestre megírom :)

    "Kedves BUDAPEST KÖZÚT Zrt. Forgalomtechnikai Igazgatóság!

    Köszönöm szépen az alapos válas
    ...
  • g g lezárta a bejelentést Megoldatlan eredménnyel. Oka: Megoldhatatlan.

    A gyalogos közlekedést sajnos nem részesítik előnyben a közútival szemben. Várjuk a szemléletváltozást.
  • Az illetékes válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Bejelentő!

    Az Örs vezér terén a kerékpárút-átvezetés mellett a Kerepesi utat keresztező gyalogátkelőhely kialakításával kapcsolatban az alábbi választ adjuk:

    Társaságunk előtt is ismert az
    ...
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 4. Mi ez?

  • Anonim Járókelő hozzászólt a bejelentéshez.

    Ez a két kép lemaradt...
  • Sz-S Noémi elküldte az ügyet az illetékesnek: Budapest Közút

  • Anonim Járókelő bejelentette az ügyet.

Hasonló bejelentések

  • Válaszra vár
    0
    Válaszra vár
    0

    Kopott táblák

    Beküldés ideje:
    Beküldte: B Simon
    Illetékes: Budapest Közút
    Mogyoródi út (XIV. kerület, Zugló)
  • Megoldásra vár
    1
    Megoldásra vár
    1

    Ez most komoly? Viccnek durva lenne.

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Anonim Járókelő
    Illetékes: Budapest Közút
    Egressy út (XIV. kerület, Zugló)
  Vissza az oldal tetejére