Megoldatlan

Hányatott sorsú Hosszúréti-patak

Tisztelt Főváros!
A két évvel ezelőtti bejelentésre reagálván (https://jarokelo.hu/bejelentesek/budapest/19304/egyre-veszelyesebbe-valo-hosszureti-patak), érdeklődnénk, illetve újabb képekkel ismételten kérni, hogy legyen előrelépés az ügyben. Legutóbbi válaszukban, 2018, második negyedévét jelölték meg hogy elkészülhet a dokumentáció a patak medrének rendbetételéhez. Azóta eltelt 1 év, és a helyzet folyamatosan romlik. 2018 Februárjától a BKK. érezvén a probléma súlyosságát 1 vágányra szűkítette a 41-es villamos vonalát (Bár a tájékoztatóban felújítás van megjelölve, egyértelmű hogy félnek a villamos súlya alatt hamar a patakba kötne ki). Egyre több háznak a kerítése landol a patakban, illetve kényszerül szükség megoldással védekezni. Követendő példának a Csatornázási Művek feltehetőleg megunta az évek óta tartó stagnálást, és a patak felső szakaszán a nyúlgátat lecserélte masszív betonra és szivattyút telepített a helyszínre.
Kérem mielőbb szülessen megoldás a problémára mert ennél csak rosszabb lesz.

Probléma helyszíne
Budapest XXII. kerület, Budafok-Tétény, Ady Endre út 123

Hozzászólások

  • Pál András hozzászólt a bejelentéshez.

    Reméljük azért nem megoldhatatlan, csak hosszabb időbe fog telni. :)
  • Járókelő Ügykezelő lezárta a bejelentést Megoldatlan eredménnyel. Oka: Megoldhatatlan.

  • Pál András hozzászólt a bejelentéshez.

    De sok változás nincs. Lassan de folyamatosan bomlik a meder. A villamos legalább most már stabil.
  • Pál András hozzászólt a bejelentéshez.

    Megoldásra vár? Nem tudom igazán hogy mikor juthat el a projekt egy új ponthoz amit érdeklődhetnénk a Fővárosnál hogy mi a következő lépés. Igazán anyagiak és tenni akarásnál akadtunk le.
  • Pál András visszajelzésére vár.

  • Lukács Máté megváltoztatta a bejelentés állapotát "Válaszra vár"-ról "Megoldásra vár"-ra.

  • Az illetékes válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Járókelő.hu!

    Köszönettel vettük lenti megkeresésüket honlapjukon megjelent „Hányatott sorsú Hosszúréti-patak” panasszal kapcsolatban, melyre az alábbi tájékoztatást adjuk:

    Buda déli terület
    ...
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 1. Mi ez?

  • Pál András hozzászólt a bejelentéshez.

    Addig is egy kis ízelítő hogyan fejlődik a terület.
  • Pál András hozzászólt a bejelentéshez.

    Ha minden igaz most hétvégén zarodik le a BKV felújítása, és egy szakaszon megoldodik a dolog. Egyetlen gond van. 1 ez csak a villamost védi a lakásokat nem, 2 ez a BKV projektje. Nem tudom ez ugyanaz...
  • Az illetékes válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.


    Tisztelt Cím !

    Ezúton tájékoztatom, hogy levelét érkeztettük az FPH_KOZP- 63016 /2019-es érkeztetőszámon és továbbítottuk a Főpolgármesteri Hivatal Városigazgatóság Főosztálya részére.

    Tisztelett
    ...
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 1. Mi ez?

  • H. Annamária elküldte az ügyet az illetékesnek: Budapest Főváros Önkormányzata

  • Pál András hozzászólt a bejelentéshez.

    Reméljük. Próbáljuk elérni hogy így legyen.
  • Andrea Ban hozzászólt a bejelentéshez.

    Bán Andrea Éva a Rózsavölgy felső és Pék utcai megálló közti partszakasz érintettje vagyok.
    22 éve vettem a telket, akkor még simán sétáltunk a patak oldalon a kerítés mellett kb.1 ½ méter volt a mede...
  • Pál András hozzászólt a bejelentéshez.

    Egy jó hír a BKV-tól. Kérdés míg várunk a Főváros válaszára. Ez most a BKV külön projektje, és még várható hogy a Főváros beszáll mellé a kimaradó szakaszokra. Vagy a Főváros támogatja a BKV-t az ügyb...
  • Az illetékes válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt www.jarokelo.hu Csapata!

    Ezúton tájékoztatom Önöket, hogy levelüket érkeztettük az FPH_KOZP-26041/2019-es érkeztetőszámon és továbbítottuk a Főpolgármesteri Hivatal Városigazgatóság Főosztál
    ...
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 4. Mi ez?

  • Lukács Máté elküldte az ügyet az illetékesnek: Budapest Főváros Önkormányzata

  • Pál András hozzászólt a bejelentéshez.

    És a követendő példa
  • Pál András bejelentette az ügyet.

Hasonló bejelentések

  • Válaszra vár
    6
    Válaszra vár
    6

    Túlcsorduló patak

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Lukács Máté
    Illetékes: Budapest Főváros Önkormányzata
    Naplás út (XVI. kerület)
  • Megoldásra vár
    2
    Megoldásra vár
    2

    Rozsdás szekrény

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Anonim Járókelő
    Illetékes: Magyar Telekom
    Tóth József utca (XXII. kerület, Budafok-Tétény)
  Vissza az oldal tetejére