Megoldatlan

Járdán és megállóban parkolás

Anonim Járókelő

FRISSÍTÉS 2019.03.21.
Tisztelt Budapest Közút!
Mi alapján születik döntés arról, hogy hova telepítenek parkolásgátló oszlopokat? Több száz helyszínen megtalálhatóak a pollerek a fővárosban, ezekre kivétel nélkül igaz, hogy a járdán várakozást a KRESZ egyértelműen szabályozza, tehát ez nem lehet kizárólagos oka a jelen bejelentésben megfogalmazott igény elutasításának. Milyen körülmények fennállása esetében tartják indokoltnak a parkolásgátló oszlopok telepítését?
Válaszukat ezúton is nagyon köszönöm.
---

Tisztelt illetékes!
A Keleti Pályaudvar mellett, a Thököly úton a Bethlen G. Utca és a Nefelejcs utca között állandósult jelenség a járdán és a buszmegállóban parkolás. Feltehetően az itt található üzletek tulajdonosai vagy dolgozói parkolnak így, hiszen mindig ugyan az a néhány autó áll itt. Különösen zavaró a Baross tér 13 szám előtt lévő buszmegállóban (20E,30,30A,230 buszok megállója) parkolás. Kérem a helyzet megszüntetését első körben fokozott közterület felugyelői jelenléttel és lehetőség szerint parkolásgátló pollerek kihelyezését (legalább a buszmegálló hosszában).
Együttműködésüket köszönöm.

Probléma helyszíne
Budapest VII. kerület, Erzsébetváros, Baross tér 13

Hozzászólások

  • H. Annamária lezárta a bejelentést Megoldatlan eredménnyel. Oka: Nem érkezett válasz az illetékestől.

  • Járókelő Gergő hozzászólt a bejelentéshez.

    Nem érkezett meg a Budapest Közút válasza. Kérném szépen a bejelentés ismételt elküldését. Köszönöm szépen.
  • Lukács Máté elküldte az ügyet az illetékesnek: Budapest Közút

  • Járókelő Gergő hozzászólt a bejelentéshez.

    Nem érkezett meg a Budapest Közút válasza. Kérném szépen a bejelentés ismételt elküldését. Köszönöm szépen.
  • Bertalan Balázs elküldte az ügyet az illetékesnek: Budapest Közút

  • Bertalan Balázs megváltoztatta a bejelentés leírását "Tisztelt illetékes! A Keleti Pályaudvar mellett, a Thököly úton a Bethlen G. Utca és a Nefelejcs utca között állandósult jelenség a járdán és a buszmegállóban parkolás. Feltehetően az itt található üzletek tulajdonosai vagy dolgozói parkolnak így, hiszen mindig ugyan az a néhány autó áll itt. Különösen zavaró a Baross tér 13 szám előtt lévő buszmegállóban (20E,30,30A,230 buszok megállója) parkolás. Kérem a helyzet megszüntetését első körben fokozott közterület felugyelői jelenléttel és lehetőség szerint parkolásgátló pollerek kihelyezését (legalább a buszmegálló hosszában). Együttműködésüket köszönöm."-ról "FRISSÍTÉS 2019.03.21. Tisztelt Budapest Közút! Mi alapján születik döntés arról, hogy hova telepítenek parkolásgátló oszlopokat? Több száz helyszínen megtalálhatóak a pollerek a fővárosban, ezekre kivétel nélkül igaz, hogy a járdán várakozást a KRESZ egyértelműen szabályozza, tehát ez nem lehet kizárólagos oka a jelen bejelentésben megfogalmazott igény elutasításának. Milyen körülmények fennállása esetében tartják indokoltnak a parkolásgátló oszlopok telepítését? Válaszukat ezúton is nagyon köszönöm. --- Tisztelt illetékes! A Keleti Pályaudvar mellett, a Thököly úton a Bethlen G. Utca és a Nefelejcs utca között állandósult jelenség a járdán és a buszmegállóban parkolás. Feltehetően az itt található üzletek tulajdonosai vagy dolgozói parkolnak így, hiszen mindig ugyan az a néhány autó áll itt. Különösen zavaró a Baross tér 13 szám előtt lévő buszmegállóban (20E,30,30A,230 buszok megállója) parkolás. Kérem a helyzet megszüntetését első körben fokozott közterület felugyelői jelenléttel és lehetőség szerint parkolásgátló pollerek kihelyezését (legalább a buszmegálló hosszában). Együttműködésüket köszönöm."-ra.

  • Bertalan Balázs megváltoztatta a bejelentés kategóriáját "Parkolás"-ról "Forgalomtechnika"-ra.

  • Anonim Járókelő hozzászólt a bejelentéshez.

    Köszi Gergő, hogy helyettem is megfogalmaztad a kérdést. :)
  • Járókelő Gergő hozzászólt a bejelentéshez.

    Kérlek küldjétek el az előző hozzászólássomal frissített bejelentést a Budapest Közút részére. Köszönöm.
  • Járókelő Gergő hozzászólt a bejelentéshez.

    Tisztelt Budapest Közút!
    Mi alapján születik döntés arról, hogy hova telepítenek parkolásgátló oszlopokat? Több száz helyszínen megtalálhatóak a pollerek a fővárosban, ezekre kivétel nélkül igaz, hogy...
  • Az illetékes válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Bejelentő!

    A járdán való várakozás szabályait a KRESZ egyértelműen rögzíti, így parkolásgátló elemeket nem áll szándékunkban kihelyezni. A szabálytalanul várakozó járművekkel szemben a közte...
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 1. Mi ez?

  • Járókelő Gergő hozzászólt a bejelentéshez.

    2019.03.14.
    Csak a szokásos szakadt Transit áll egész nap a járda közepén.
  • Anonim Járókelő hozzászólt a bejelentéshez.

    Szegény FÖRI. Folyton keresik a szabálytalan autósokat, de sosem találják meg őket.
  • Járókelő Gergő hozzászólt a bejelentéshez.

    2019.03.13.
    A másik bejelentésben a FÖRI azt válaszolta, hogy többször ellenőrizték a helyszínt, de egy esetben sem tapasztaltak szabálysértést.
  • Járókelő Gergő hozzászólt a bejelentéshez.

    2019.03.08.
    Ugyanaz az autó ismét (ezüst Audi). Illetve egy fehér furgon, amit több napja foglalja a járda közepét reggeltől késő délutánig.
  • Dobos Balázs elküldte az ügyet az illetékesnek: Budapest Közút

  • Járókelő Gergő hozzászólt a bejelentéshez.

    Nem érkezett meg a Budapest Közút válasza. Kérném szépen a bejelentés ismételt elküldését. Köszönöm szépen.
  • Anonim Járókelő hozzászólt a bejelentéshez.

    Buszmegállóban akkor sem állhat meg ha árut szállít! Ahol nincs megálló oda mehet a poller akár 20 centire az út szélétől is.
  • Járókelő Gergő hozzászólt a bejelentéshez.

    A XI. kerület rendszeresen refuzálja a poller kérelmeket arra hivatkozva, hogy az út szélétől számított 50 cm-en belül (közúti űrszelvény) nem telepíthetők pollerek, emiatt szerintük nem tudja a polle...
  • Anonim Járókelő hozzászólt a bejelentéshez.

    Kíváncsian várom a Budapest Közút válaszát a poller kérelemre.
  • Járókelő Gergő hozzászólt a bejelentéshez.

    2019.02.27.
    Átlagos reggel a Thököly út 2. előtt. A piros furgon talán az egyetlen, aki valóban áruszállítást végez, de ő is úgy állt meg, hogy akadályozza a trolibuszt a megállóból való elindulásban....
  • Járókelő Gergő hozzászólt a bejelentéshez.

    Vélhetően az itt található üzletek tulajdonosai parkolnak a járdán, a szélvédő mögött általában található egy papírfecni "Áruszállítás" felirattal, esetleg egy telefonszámmal. Természetesen ez nem jog...
  • Járókelő Gergő hozzászólt a bejelentéshez.

  • Járókelő Gergő hozzászólt a bejelentéshez.

  • Járókelő Gergő hozzászólt a bejelentéshez.

  • Járókelő Gergő hozzászólt a bejelentéshez.

    Köszönjük. :)
  • Bardócz Csaba hozzászólt a bejelentéshez.

    A poller kérelem miatt megküldtem a Budapest Közútnak is.
  • Bardócz Csaba elküldte az ügyet az illetékesnek: Budapest Közút

  • Bardócz Csaba megváltoztatta a bejelentés illetékesét "FÖRI Fővárosi Önkormányzati Rendészet"-ról "Budapest Közút"-ra.

  • Az illetékes válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 1. Mi ez?

  • Járókelő Gergő hozzászólt a bejelentéshez.

    Az alábbi képek 2019.01.30-án és 2019.02.01-én készültek. Megfigyelhető, hogy ugyanaz a gépjármű parkol a járdán rendszeresen.
  • János Péter hozzászólt a bejelentéshez.

    Megteheti.
    Ez Budapest.
  • H. Annamária elküldte az ügyet az illetékesnek: FÖRI Fővárosi Önkormányzati Rendészet

  • H. Annamária megváltoztatta a bejelentés illetékesét "Az illetékes"-ról "FÖRI Fővárosi Önkormányzati Rendészet"-ra.

  • Anonim Járókelő bejelentette az ügyet.

Hasonló bejelentések

  Vissza az oldal tetejére