Válaszra vár

Balesetveszély és rendszeresen szabálytalan közlekedés a V. ker. Honvéd/Szalay sarkon

Mostanában egyre veszélyesebb az V. kerületi Honvéd/Szalay utca kereszteződése.
A két utca egyirányú, a Honvéd utcán folyamatos a forgalom, jellemzően gyorsan is közlekednek az autók, a gyorshajtás is jellemző.
Ennek ellenére rendszeresen hajtanak visszafelé a Szalay utcán a Duna felőle, innen néha még a Honvéd utcába is behajtanak ellenkező irányba.
Ennél viszont sokkal nagyobb probléma, hogy rendszeressé kezd válni, hogy a széles kereszteződésben a zebra miatt lassítókat balról nagy sebességgel megelőzik - ez az egy sávos út miatt amúgy is teljesen szabálytalan. Eddig is jellemző volt a dudálás, hirtelen fékezés, most viszont életveszélyes kezd lenni a gyalogosok számára a zebrán átkelés.
A mai napon majdnem baleset történt, a zebránál lassított valaki, mert egy gyalogos ment éppen át, őt pedig eközben kb 70 km/h-val hajtva balról előzte a következő autó, majdnem elütve a gyalogost.

Jó lenne, ha az önkormányzat azelőtt keresne megoldást a romló helyzetre, mielőtt komolyabb baleset történik. Megoldás lehet a kereszteződés lámpázása vagy fekvőrendőrök telepítése. Vagy akár a kereszteződésben az úttest beszűkítése, hogy ne adjon lehetőséget az előzősére és az egy irányú utcán két irányban haladásra.

Probléma helyszíne
Budapest Szalay u. 3a

Hozzászólások

  • Lukács Máté elküldte az ügyet az illetékesnek: BRFK - Budapesti Rendőr-főkapitányság

  • Lukács Máté elküldte az ügyet az illetékesnek: BRFK - Budapesti Rendőr-főkapitányság

  • Lukács Máté megváltoztatta a bejelentés illetékesét "Budapest Közút"-ról "BRFK - Budapesti Rendőr-főkapitányság"-ra.

  • Németh Gergely hozzászólt a bejelentéshez.

    Szóval ha jól értelmezem a választ, nem tesznek semmit amíg komolyabb baleset vagy haláleset nem történik.

    A rendőrség épületet 2 sarokra van, a környező sarkon is több rendőr teljesít utcai szolgála...
  • Az illetékes válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Bejelentő!

    A kérdéses útszakaszon, illetve kereszteződésben a forgalomtechnikai jelzések egyértelműen jelzik a forgalmi rendet. A bejelentésben leírt, szabálytalan közlekedési magatartást ta
    ...
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 3. Mi ez?

  • Lukács Máté elküldte az ügyet az illetékesnek: Budapest Közút

  • Németh Gergely bejelentette az ügyet.

Hasonló bejelentések

  Vissza az oldal tetejére