Megoldott

Markusovszky téri "Cica" játszótér átalakítása

Évek óta problémát okoz, hogy a Markusovszky téri játszótér mászókáját rendszeresen belakják vandálok, akik remekül el tudják tölteni az éjszákát a mászóka tökletesen zárt, felső részében. Ráadásul ebben az eldugott helyiségben a csúszda az ejtése és elhelyezkedése miatt remekül használható WC-ként. Másnap, amikor a gyerekek lecsúsznak a csúszda alján derül ki, hogy végigkenték a ruhájukat emberi fekáliával, vagy más testnedvvel. Erről sajnos van tapasztalatunk évekkel ezelőttről. Legutóbb pár napja jutott el a híre hozzám, hogy egy hajléktalant szedett le a Közterület Felügyelet a mászókának erről a pontjáról. Ezért most szeretném javasolni a mászóka egy egyszerű átalakítását, mivel szerintem azzal a probléma véglegesen megoldható.
A vandalizmusra az teremt lehetőséget, hogy a mászóka teteje teljesen zárt, oda kívülről belátni nem lehet. Főleg éjszaka, sötétben nyújt biztonságos közeget annak, aki bármit tenni szeretne ott. Ezért javaslom, hogy a mászóka tetején az oldalfalakat cserélje le a játszótér kezelője olyan rácsra, hálóra vagy lécekre, ami átláthatóvá teszi ezt a teret, úgy hogy az továbbra is biztonságos marad a gyerekek számára.
Kiegészítő javaslat, hogy ez a felső rész kapjon valamilyen éjszakai megvilágítást, ami végképp távolról is láthatóvá teszi, hogy ki mit csinál ott.
(Fotót a Google utcakép felhasználásával mellékelek az átalakítandó elemről, remélem a Google megbocsájtja a képe használatát a jó cél érdekében.)
Köszönöm előre is az érintett válaszát!

Probléma helyszíne
Budapest IX. kerület, Ferencváros, Markusovszky tér

Hozzászólások

  • Kükedi Tamás hozzászólt a bejelentéshez.

    Igen, én is ellenőrizni szoktam, ha nincs ott senki. Máshogy nem lehet.
    Az a baj, hogy a teteje tökéletes az éjszakai bulizásra, ivászatra, WC-zésre, és egyéb tevékenységekre: zárt, belátni nem lehet,
    ...
  • Háromszéki-Virág Fruzsina hozzászólt a bejelentéshez.

    Ez nagyon jó ötlet! Buliznak, dogoznak, isznak, cigiznek odafent éjszakánként, alatta a homokozó tele van cigicsikkel! Reggelente nem merem felengedni a gyereket, míg személyesen le nem ellenőrzöm, ha...
  • Kükedi Tamás hozzászólt a bejelentéshez.

    Tisztelt Közterület-üzemeltetési Csoport!

    Köszönöm a választ. Remélem, hogy az ellenőrzésnek eredménye lesz.
    Jelezni fogom ha újra hasonlót tapasztalunk.

    Üdvözlettel:

    Kükedi Tamás
  • IX. kerület Ferencváros Önkormányzata válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Válasz a www.járókelők.hu oldalról a 29711 számú bejelentésre.
    Tisztelt Bejelentő!

    A Budapest IX. ker. Markusovszky téri csúszdás játszóvár tornyát nem tervezzük átalakítani. Tapasztalatunk szerint s
    ...
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 1. Mi ez?

  • Sági Katalin lezárta a bejelentést Megoldott eredménnyel.

  • Kükedi Tamás hozzászólt a bejelentéshez.

    Kedves dr. Bondor Zsóka!

    Köszönöm a válaszát.
    Elfogadom amit írt és fogom jelezni, ha újra tapasztaljuk a problémát.

    Üdvözlettel:

    Kükedi Tamás
  • Lukács Máté megváltoztatta a bejelentés állapotát "Válaszra vár"-ról "Megerősítésre vár"-ra.

  • Anonim Járókelő hozzászólt a bejelentéshez.

    Tök jól fogalmaztál, teljesen érthető.
    Kösz, hogy bejelentetted.
    A hajam az égnek áll!!!
  • Az illetékes válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Címzett!

    Mellékelten megküldöm Felügyeletünk tájékoztatását a fenti bejelentéssel
    kapcsolatosan.

    Tisztelettel:

    dr. Bondor Zsóka
    térfelügyeleti igazgató-helyettes
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 4. Mi ez?

  • Haris Gergely elküldte az ügyet az illetékesnek: IX. kerület Ferencváros Önkormányzata

  • Kükedi Tamás hozzászólt a bejelentéshez.

    Bocs a zavaros fogalmazásért és a rontott címért: délelőtt rohannom kellett és kapkodtam. Most látom, hogy milyen zöldségeket írtam. :) Azért talán kihámozható belőle a javaslat.
  • Kükedi Tamás bejelentette az ügyet.

Hasonló bejelentések

  • Megerősítésre vár
    1
    Megerősítésre vár
    1

    Járdára belógó ágak

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Anonim Járókelő
    Illetékes: IX. kerület Ferencváros Önkormányzata
    Ferenc tér (IX. kerület, Ferencváros)
  • Válaszra vár
    0
    Válaszra vár
    0

    Kidőlt köztéri szemetes

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Tóth Péter
    Illetékes: XI. kerület Újbuda Önkormányzata
    Bartók Béla út (XI. kerület, Újbuda)
  Vissza az oldal tetejére