Megoldott

Életveszélyes gyalogátkelő a Gábor Áron úton

Az elmúlt 6 hét alatt 3 garnitúra táblát dötöttek ki az átépített gyalogátkelő közepén lévő járdaszigeten áthajtva, az egyiken 2x is átmentek, tehát minimum 4 alkalommal akár tragédia is történhetett volna. Sok gyerek jár ezen a zebrán, mert nem messze innen egy általános iskola van, de a buszmegálló miatt amúgy is forgalmas a kereszteződés reggel és kora délután egyaránt.

Ez a kijelölt gyalogátkelő már korábban is nagyon veszélyes volt, mert egy hosszú emelkedő tetején van, az útról nem lehet látni, az alulról sokszor nagysebességgel érkező autósok csak az emelkedő tetején a gyalogátkelőtől pár méterre veszik észre, ha éppen a zebrán áll valaki. Valószínűleg az önkormányzatnál is tisztában voltak vele, mennyire veszélyes ez a helyszín, mert pár hete átépítették, de talán még rosszabb lett a helyzet, mint volt. Az úttest közepére egy járdasziget került, de a lentről érkező autósok számára a járdasziget sem látszik, viszont a gyalogosok hamis biztosnágérzettel állnak meg itt várva, hogy elengedjék őket. Pont ott szoktak várakozni, ahova az elmúlt hetekbe többször is nagysebességgel rohantak az autók.

Lehet várni, hogy majd megszokják, megtanulják az új módit, de ez így inkább hasonlít egy orosz-rulett nevű játékra, amiben kisiskolások és babakocsit toló anyukák és babáik életével játszik valaki, mint egy okosan, átgondoltan megtervezett gyalogátkelőre. Tisztában kell(ene) lenni a helyszín adottságaival, azzal, hogy a felfelé haladó dupla sávot sokan használják előzésre, és eddig éppen ott kellett elkezdeni besorolni, ahol most a járdaszigt áll. Az, hogy most egy balra forduló sáv került a járdasziget elé, semennyire nem védi az ott tartózkodókat, hiszen ha nem áll ott autó, akkor sokan előznek az ilyen helyeken, akármennyire is tiltja a kresz. A figyelemfelkeltő tábla sem ér fabatkát sem, mint a mellékelt ábra mutatja.

Több a jelenleginél és a réginél is jobb megoldás lehetséges. Figyelembe véve, hogy beláthatatlan helyen van a zebra, és a közelben iskola van, egy nyomógombos lámpa lenne a legbiztonságosabb, de ennek természetesen komoly költségei vannak. A másik lehetőség, ha az emelkedő felső szakaszán már fizikai akadállyal terelnék az autókat egy sávba, majd ezután a terelés után nyílna lehetőség a balra kanyarodó sávba menni. Így az emelkedőről is jól látható helyen lenne a terelés, és utána a rövid szakasz miatt a balra forduló sávot már valószínűleg nem használná senki előzésre, de ha mégis, annyira nem tudna már felgyorsulni, mint most.

Valamit sürgősen csinálni kellene, mert a 2 hetenkénti táblakidöntés jól jelzi, mekkora a veszély ezen a szakaszon!

Probléma helyszíne
Budapest II. kerület, Gábor Áron u. 51

Hozzászólások

  • Hajnal Arnold hozzászólt a bejelentéshez.

    Éppen most történt. Egy balra kanyarodó, fehér személyautó volt, gyorsan elhajtott. Én kb. 3-szor személyautót láttam kidönteni a táblát, nem teherkocsit. Az ablakom pont a zebrára néz.
  • S-N Szabolcs hozzászólt a bejelentéshez.

    Kedves Bejelentő, megújult ügykezelési szabályaink szerint lezárt ügyet a továbbiakban nem nyitunk újra. Kérjük, a probléma megoldásához írj egy új bejelentést! Köszönjük.
  • Gy. Attila hozzászólt a bejelentéshez.

    Agyrém ez az átkelő...

    Igen, úgy tűnik, hogy most már "csak" a kanyarodó (teher)autók döntik ki a táblát, ami azért egy fokkal jobb, de biztosak akkor lehetnénk, ha lenne szemtanú. Kértem már a hatós...
  • János Péter hozzászólt a bejelentéshez.

    Újra kidöntötték!
    A lenti terelőtáblák most is épek.
  • János Péter hozzászólt a bejelentéshez.

    A tegnap beállt, azaz "kidőlt" állapot.
    Mivel a lenti terelőtáblák épek, csak arra tudok tippelni, hogy a kereszteződésben összeütköző, vagy az Endrődiből nagy sebességgel kikanyarodók produkálják az...
  • János Péter hozzászólt a bejelentéshez.

    Tábla ma estére kidöntve!
  • Sági Katalin lezárta a bejelentést Megoldott eredménnyel.

    A minap a tábla is a helyén volt és mintha terelősziget is kiépült volna.
  • Haris Gergely megváltoztatta a bejelentés állapotát "Válaszra vár"-ról "Megerősítésre vár"-ra.

  • Az illetékes válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Adminisztrátor!

    A következő bejelentésre
    https://jarokelo.hu/bejelentesek/budapest/20962/eletveszelyes-gyalogatkelo-a-gabor-aron-uton
    az alábbi választ adjuk:

    Tisztelt Bejelentő!

    Tájékozta
    ...
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 1. Mi ez?

  • K. Edina elküldte az ügyet az illetékesnek: Budapest Közút

  • János Péter hozzászólt a bejelentéshez.

    ...és tegnap megint kidöntötték a táblát! Bár ezúttal csak félig, olyan 45 fokban állt.
  • Hajnal Arnold hozzászólt a bejelentéshez.

    Friss képek!
  • Gy. Attila hozzászólt a bejelentéshez.

    Egyelőre úgy tűnik, hogy egy sima középszigetet csinálnak ide is, az elején és a végén egy ugyanolyan kerek terelőtáblával, mit amilyen a zebránál lévő középszigeten is van. A válaszlevelekben viszont...
  • Hajnal Arnold hozzászólt a bejelentéshez.

    egy kis szigetkét építenek
  • János Péter hozzászólt a bejelentéshez.

    Ma reggel elkezdték az újabb átépítést.
  • Hajnal Arnold hozzászólt a bejelentéshez.

    Én picivel hosszabb levelet kaptam:
    Tisztelt Hajnal Arnold Úr!

    A Gábor Áron utca – Endrődi Sándor utca csomóponti észrevételeivel kapcsolatban az alábbi tájékoztatást adjuk.

    A közelmúltban forgalom
    ...
  • Gy. Attila hozzászólt a bejelentéshez.

    BKözút friss válasza:
    "Tapasztalataink alapján a Gábor Áron utcai – középső – balra kanyarodó sávot kevesen használják, így a forgalmi igények nem indokolják az önálló balra kanyarodó sáv megtartását
    ...
  • Gy. Attila hozzászólt a bejelentéshez.

    Kár megvárni, hogy megsérüljön valaki, de úgy látszik, addig nem sok minden fog történni.

    Egyébként érdekesen működnek a dolgok. Pénteken elküldtem az újabb tábladöntés tényét a BKözút felettes szerv...
  • Györkös Attila hozzászólt a bejelentéshez.

    Nyugi, még nem sérült meg senki emiatt!
  • Gy. Attila hozzászólt a bejelentéshez.

    Ma reggeli csendélet. Ezt megint lentről tarolta le valaki. Kicsit uncs...
  • Gy. Attila hozzászólt a bejelentéshez.

    A BKözút felettes szervének válasza. Ők legalább elismerik, hogy van itt egy bukkanó, ez is haladás, bár túl sok mindent nem akarnak ők sem változtatni. Folyt. köv.
  • Gy. Attila hozzászólt a bejelentéshez.

    Azért az vicces, hogy mi keresünk szakmai megoldást azok helyett, akiknek ez lenne a munkája...

    Ezek jól néznek ki, de nem tudom, mennyire alkalmasak arra, hogy egy megszűnő sáv végén tereljenek. Éjs
    ...
  • Hajnal Arnold hozzászólt a bejelentéshez.

    Ilyeneket kellene kirakni a fehérre srafozott út részére. (fotó: Csehország)
  • Hajnal Arnold hozzászólt a bejelentéshez.

    Hosszabb ideig nem voltam itthon, és amikor tegnap hazajöttem, én is meglepődtem! Úgy néz ki, már nem érte meg a Közútnak annyiszor cserélgetni a gyalogátkelő táblát. Ez a régi tábla borzasztó, és nem...
  • Gy. Attila hozzászólt a bejelentéshez.

    Idézet a BKözút legutólsó leveléből:

    "Végezetül szeretnénk tájékoztatni, hogy a Gábor Áron utca – Endrődi Sándor utcai csomópontban 2017. augusztus 3-án kihelyezésre került egy új kikerülés iránya je...
  • János Péter hozzászólt a bejelentéshez.

    Mára ismét kidöntve!
  • Gy. Attila hozzászólt a bejelentéshez.

    BKözút megint kitett magáért. Mint mai válaszukban megírták, a helyszíni szemléről nem készült jegyzőkönyv, de elküldték a szerintük "bizonyító" erejű képeket, hogy a zebrán akár egy kisgyerek is jól...
  • Sági Katalin megváltoztatta a bejelentés állapotát "Megoldatlan"-ról "Megoldásra vár"-ra.

  • Györkös Attila hozzászólt a bejelentéshez.

    Akkor én kérek elnézést, nem gondoltam erre, hogy a bejelentések automatikusan záródnak. Főleg, hogy ez van beállítva alapértelmezetten.
  • Járókelő Eszter lezárta a bejelentést Megoldatlan eredménnyel. Oka: Megoldhatatlan.

    Attila, elnézést, automatikusan lezárult a sablon szöveggel.
  • Járókelő Eszter megváltoztatta a bejelentés állapotát "Megoldatlan"-ról "Válaszra vár"-ra.

  • Györkös Attila hozzászólt a bejelentéshez.

    Azért ez a lezárás indoklás nem gyenge! Ennél a bejelentésnél kicsit... Inkább nem minősíteném.
  • Az adminisztrátor lezárta a bejelentést Megoldatlan eredménnyel. Oka: Nem érkezett a bejelentőtől visszajelzés.

  • Gy. Attila hozzászólt a bejelentéshez.

    BKözút szakemberei szerint a lejtő felöl a törvényben előírt 50m-ről a gyalogosok jól láthatóak.

    Íme két kép, ami cáfolja ezt az állítást. Én 183cm magas vagyok, kb. 110cm feletti részem látszódik cs
    ...
  • Gy. Attila hozzászólt a bejelentéshez.

    A BKözút megtalálta a megoldást, egy kevésbé látható táblát tett ki ma az előző helyére, amin vagy 5x átmentek az elmúlt hetekben. Háhta ezt jobban észreveszik majd... Nagyon ravasz!
  • Gy. Attila visszajelzésére vár.

  • Gy. Attila hozzászólt a bejelentéshez.

    Segítsetek kérlek. Tegnap este (18-án kedden) úgy tűnt, mint ha új táblára cserélték volna azt, amin előtte 3x is átmentek. Ma reggel azonban már megint össze volt törve, és már nem tudom követni, hog...
  • Gy. Attila hozzászólt a bejelentéshez.

    Tegnapelőtt, amikor utoljára döntötték le a táblát, valaki még este felállította, hogy legalább valamennyire látható legyen. Ma délelőtt már újra letiporva feküdt a földön. Ezen a táblán 1 hét alatt 3...
  • Gy. Attila hozzászólt a bejelentéshez.

    Ha valakinek nem lenne egyértelmű, miért lett veszélyesebb a középsziget kialakítással az átkelő, mint előtte volt.

    Egy autó érkezik nagy sebességgel lentről a belső sávban, mondjuk éppen (szabályta
    ...
  • Gy. Attila hozzászólt a bejelentéshez.

    Pont egy hete posztoltam, hogy átmentek a táblán, de visszaállították. Nem cserélték ki, gondolom, ezzel is spórolnak, de ma megint letiporták szemből, nagy sebességgel. Ezt már muszáj lesz megint cse...
  • Györkös Attila hozzászólt a bejelentéshez.

    Köszönöm a fáradozásodat!
  • Gy. Attila hozzászólt a bejelentéshez.

    Írtam a legtöbb online médiumnak, kisebb-nagyobb tévéknek, de nem érdekelte őket egyelőre. A rendőrség oldaláról sem történt semmi érdemleges. Úgy néz ki, hogy addig, amíg nem sérül meg senki, addig k...
  • Györkös Attila hozzászólt a bejelentéshez.

    Talán érdemes lenne a sajtó felé is kicsit meglengetni a dolgot, mert erre már talán ők is ráharapnának.
  • Gy. Attila hozzászólt a bejelentéshez.

    Kezdik megszokni... A mai tábladöntésnél jól látszik, hogy ezt bizony szemből kapta el egy autó nagy sebességgel: a lökhárító magasságában erősen deformálódott az oszlop, még mielőtt ledőlt volna. Val...
  • Gy. Attila hozzászólt a bejelentéshez.

    Kezdik megszokni az autósok... Ja nem...

    Én is írtam a BKözútnak, egyfelől hogy mutassák már meg, szerintük milyen aktuális jogszabálynak felel meg az átkelő, valamint, hogy a jövőben írja alá a leve...
  • Hajnal Arnold hozzászólt a bejelentéshez.

    2 nap alatt megint megsérült (8. sérülés)
  • Hajnal Arnold hozzászólt a bejelentéshez.

    Írtam nekik egy e-mailt, majd posztolom a választ.
  • Hajnal Arnold hozzászólt a bejelentéshez.

    Megkérdezhetem a kedves BK Zrt.-tól, hogy amikor pótolják a táblákat, akkor miért mindig lejjebb rakják a táblákat, amikor azt írják, hogy a megoldásuk az, hogy feljebb rakják??? És az is érthetetlen...
  • Hajnal Arnold hozzászólt a bejelentéshez.

    Újabb cikk. Összefoglaló: Nem teszünk semmit, magától meg fog oldódni a helyzet :(
  • Györkös Attila hozzászólt a bejelentéshez.

    Majd megszokják az autósok. Majd jobb lesz, csak egy kis türelem. Majd megoldódik a probléma. Majd.
  • Györkös Attila hozzászólt a bejelentéshez.

    Finoman szólva is szkeptikus vagyok a BK Zrt. "megoldásával" kapcsolatban.
  • Lukács Máté megváltoztatta a bejelentés állapotát "Válaszra vár"-ról "Megoldásra vár"-ra.

  • Gy. Attila hozzászólt a bejelentéshez.

    Az a jobbik eset, ha egy kanyarodó jármű dönti ki, de persze ezt is meg kellene oldani. Ez már a 8., volt olyan tábla, amin egy nap alatt 2x is átmentek, miután visszaállították...
    A közútkezelő válas...
  • Az illetékes válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt György Attila Úr!

    Társaságunkhoz érkezett II. kerület, Gábor Áron utca - Endrődi Sándor utca csomópontjában található gyalogátkelőhellyel kapcsolatos észrevételére az alábbi tájékoztatást ad
    ...
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 2. Mi ez?

  • Hajnal Arnold hozzászólt a bejelentéshez.

    7. nekimenés. Megint egy kanyarodó furgon. Lehet, hogy a mellékutcákból érkezőknek is kellene kihelyezni a kék irányt mutató táblákat :/
  • Hajnal Arnold hozzászólt a bejelentéshez.

    Csak azt remelém, hogy lesz alternatíva ehhez az átkelőhöz, ne hogy pótlása nélkül megszüntetik.
  • Hajnal Arnold hozzászólt a bejelentéshez.

    Köszönöm, jól tetted, Attila. A mai adag (ez már kb. a 6. kidöntés, nem?)
  • Gy. Attila hozzászólt a bejelentéshez.

    01020/14929/2017-es számon ma feljelentést tettem a rendőrségen ismeretlen tettes ellen foglalkozás körében elkövetett gondatlan veszélyeztetés bűncselekmény gyanújában, mert véleményem szerint a gyal...
  • Hajnal Arnold hozzászólt a bejelentéshez.

    Felállították. Csak az a vicces, hogy először azt a megoldást találták, hogy feljebb rakták a kék táblát. De azóta mindig ugyanolyan olyan lentről rakják, mint eredetileg...
  • Hajnal Arnold hozzászólt a bejelentéshez.

    Éppen most ment neki a táblának egy kanyarodó furgon, a táblaoszlop kitört, és az egész leesett az útra. A furgonosok felemelték a táblát, és nekitámasztották a fának, megnézték a furgonon keletkezett...
  • Györkös Attila hozzászólt a bejelentéshez.

    Helyesen teszed. Végre valaki keményebben odalép!
  • Gy. Attila hozzászólt a bejelentéshez.

    Csak hogy ne gondoljuk, a probléma majd magától megoldódik, a múlt héten cserélt táblán azóta megint átment valaki... Tehát ez a 6. tábladöntés pár hét alatt, átlagban 1-2 hetente lehet cserélni itt e...
  • Hajnal Arnold hozzászólt a bejelentéshez.

    Kértem egy kis cikket a II. kerületi Budai Polgár újság szerkesztőjétől, beküldtem a képeket is :) Most már mindegyik II. kerületi elolvashatja a cikket.
  • Gy. Attila hozzászólt a bejelentéshez.

    Lehetne azt is, hogy a Pusztaszeri körönd irányába vigyék, csak a két szabály miatt (50 m láthatóság, 15 m buszmegállótól) jóval a mostani buszmegálló elé kellene tenni. Viszont így ha egy gyerkőc az...
  • János Péter hozzászólt a bejelentéshez.

    Tegnap estére kiegyenesítették a táblát.

    A zebrát egyébként szerintem a Pusztaszeri körönd irányába kellett volna eltolni, hiszen a forgalmat generáló buszmegállók is feljebb vannak, és így a gyalogo...
  • Wachtler Peter hozzászólt a bejelentéshez.

    És meg kell említeni, hogy a probléma már a Gábor Áron Utcában lévő Szabó Magda iskolánál kezdődik, ahol a kedves szülők akár a forgalommal szembe is odahajtanak az iskola bejáratához ezzel kétszerese...
  • Gy. Attila hozzászólt a bejelentéshez.

    Ez hihetetlen...

    Ma írtam megint a polgarmester@masodikkerulet.hu email címre, hogy bár ez nem a kerülethez tartozik, soron kívül azonnal keressenek valamilyen ideiglenes megoldást, mert sajnos csak
    ...
  • Hajnal Arnold hozzászólt a bejelentéshez.

    Miután pár nappal ezelőtt megcsinálták, íme a mai napi "meglepi"
  • Gy. Attila hozzászólt a bejelentéshez.

    Ha egy gyalogátkelő közepén lévő járdaszigetre 6 hét alatt minimum 4x hajt rá egy autó, kidöntve ott egy táblát és csak a véletlennek köszönhetően nem történik ott tragédia, akkor az TERVEZÉSI HIBA!...
  • Hajnal Arnold hozzászólt a bejelentéshez.

    A BK. válasza a személyes e-mailemre (még a 3. kidöntés előtt):

    Tisztelt Hajnal Arnold Úr!

    A II. kerület Gábor Áron utca – Endrődi Sándor utca csomópontjában létesített középszigettel kapcsolatban
    ...
  • Anonim felhasználó hozzászólt a bejelentéshez.

    A tábla elé betonkúp kell, mint oly sok helyen a városban. Az az egy, ami valóban megmenti a gyalogosok életét.
  • Haris Gergely elküldte az ügyet az illetékesnek: Budapest Közút

  • Gy. Attila bejelentette az ügyet.

Hasonló bejelentések

  Vissza az oldal tetejére