Megoldatlan

Egyre veszélyesebbé váló Hosszúréti-patak

A Hosszúréti-patakkal kapcsolatban már több bejelentés is születet, és kiderült hogy mind a Csatornázási Művek mind az önkormányzat nagyon jól tud a problémáról, de sajnos eddig mindenki a legegyszerűbb utat választotta.
Sokszor utazok a 41-es villamossal, és ha valaki figyel, akkor könnyen észreveheti hogy hónapról hónapra hogy mélyülnek a lyukak, szélesednek a medrek a patak mentén. A képen szereplő lyuk fél éve még nem volt ott, 3 hónapja még csak a kerités sarkát mosta a víz, mára már a kerités alatti föld lecsúszott a patakba.
Sok sok ilyen hely van, ahol erősen látszódik hogy mind a patak mentén futó házak, mind a villamos vonal töltése hónapról hónapra (akár évről évre), de közeledik a patakhoz, és szerintem senkinek se érdeke hogy meg legyen várva míg valaki kerítése a patakba borul, vagy esetleg a BKK kényszerül szüneteltetni a villamos forgalmat (ami akár lehet azért is, mert a meder mentén lévő valamelyik fa már nem bírja tovább hogy kifolyik alóla a talaj)
Kérem hogy vizsgálják meg a patak medrét, és fontolják meg a régóta halogatott meder megerősítését, mert minden lefolyó árral csak rosszabbodik a helyzet.

Probléma helyszíne
Budapest XXII. kerület, Budafok-Tétény, Ady Endre út 143

Hozzászólások

  • Pál András hozzászólt a bejelentéshez.

    Ha esetleg valaki követi ezt a bejelentést, akkor pozitív hír hogy úgy tűnik végre történik valami az ügyben, mert tegnap megjelent két konténerrel és egy markolóval a Vízépszolg 94, ami mederfalat is...
  • Bejelentős Krizanna hozzászólt a bejelentéshez.

    Kedves András!
    Mivel a bejelentés túllépte az egy évet (sőt a másfelet is), szabályaink szerint ezt a bejelentést már nem változtathatjuk meg.
    Érdemes lenne újra bejelenteni, főleg, ha az új fotók mé...
  • Pál András hozzászólt a bejelentéshez.

    Újra lehet küldeni ezt a bejelentést vagy esetleg írjak egy újat hozzá? Elvileg fél év eltelt a határidő óta amit kitűztek hogy addigra elkészül a dokumentáció a patak felújítása kapcsán, de visszajel...
  • Pál András hozzászólt a bejelentéshez.

    Másik érdekes megjegyezendő. Hogy ugye a Főváros válaszában azt írta hogy a 2. negyedévre készül a beruházást előkészítő dokumentáció. UGye már a 3. negyedév vége jön lassan, tehát kész kell hogy leg...
  • anonim olvasovagyok hozzászólt a bejelentéshez.

    Egyetlen egy remény, hogy ha jól tudom a csúcsszuper Budai Szóperkórház közlekedésére a 41-es villamost (is) szemezték ki, bízzunk benne, hogy addig nem történik tragédia, de talán legkésőbb akkor van...
  • Lukács Máté lezárta a bejelentést Megoldatlan eredménnyel. Oka: Megoldhatatlan.

  • Pál András hozzászólt a bejelentéshez.

    Nincs semmi változás. Ugye lassan több mint egy hónapja a villamos már is 1 pályán jár mert veszélyes már a patak felőli vágány alátámasztása. Néhol foltoznak,de amúgy semmi.
  • Pál András visszajelzésére vár.

  • Pál András hozzászólt a bejelentéshez.

    Köszönöm a Főváros válaszát!
    Bár egyenlőre inkább maradok pesszimista a témában, de örömmel várom hogy lássak fejleményt.
    A 22. Ker válasza siralmas. Fél év után olyan választ szülnek hogy a Csatornáz...
  • Járókelő Adminisztrátor megváltoztatta a bejelentés állapotát "Válaszra vár"-ról "Megoldásra vár"-ra.

  • Az illetékes válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Jarokelo.hu!

    Az "Egyre veszélyesebbé váló Hosszúréti-patak" tárgyú észrevételét köszönettel megkaptuk, azzal kapcsolatban az alábbiakról tájékoztatom.

    A patak vízgyűjtő területével érintett
    ...
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 1. Mi ez?

  • Az illetékes válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Járókelők!

    A tárgyi hivatkozási számú bejelentésben szereplő vízfolyás kezelője és üzemeltetője Fővárosi Csatornázási Művek.
    Az Önök észrevételét továbbítottuk az illetékeseknek, hogy tegyé...
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 1. Mi ez?

  • Az illetékes válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt www.jarokelo.hu Csapata!

    Ezúton tájékoztatom Önöket, hogy levelüket érkeztettük az FPH_KOZP-121469/2017-es érkeztetőszámon és továbbítottuk a Főpolgármesteri Hivatal Városigazgatóság Főosztá...
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 1. Mi ez?

  • Sági Katalin elküldte az ügyet az illetékesnek: Budapest Főváros Önkormányzata

  • Sági Katalin megváltoztatta a bejelentés illetékesét "XXII. kerület Budafok Önkormányzata"-ról "Budapest Főváros Önkormányzata"-ra.

  • Pál András hozzászólt a bejelentéshez.

    Nem tudom esetleg a főváros számára megküldeni nem lenne hasznos? Hátha az ő támogatásuk kellene a XXII kerületnek, nem tudom.
  • Járókelő Adminisztrátor elküldte az ügyet az illetékesnek: XXII. kerület Budafok Önkormányzata

  • Pál András hozzászólt a bejelentéshez.

    Nem sikerült a képek feltöltése legutóbb:
  • Pál András hozzászólt a bejelentéshez.

    Néhány új kép a helyszínről. Az egyik szegény lakónak a 2 hete jött nagy esőzés elvitte a kerítését, mert megcsúszott alatta a talaj, míg máshol vagy a kilométer jelző kocka dől már a patakba, vagy a...
  • Járókelő Adminisztrátor elküldte az ügyet az illetékesnek: XXII. kerület Budafok Önkormányzata

  • Pál András hozzászólt a bejelentéshez.

    Újra elkűldhetnénk a bejelentést?
    Nem történt semmi sem.
    A bkk részéről is látszódik hogy tudnak róla és veszelyesnek tartják. Mert ahol a képeken is látszó 'lyuk' a villamos töltésen vannak, a villam...
  • Járókelő Natalia hozzászólt a bejelentéshez.

    Semmi sem történik...se válasz se megmozdulás az ügy érdekében...mit is várhattunk volna...
  • Pál András hozzászólt a bejelentéshez.

    Egy érdekes kérdés. A kerület lassan 2 hónapja dolgozik egy megfelelő válasz, és terv elkészítésén, vagy talán a bejelentést tartalmazó e-mail a spam mappába került?
  • Pál András hozzászólt a bejelentéshez.

    Így néz ki a mai nap a helyzet.
  • Pál András hozzászólt a bejelentéshez.

    Kíváncsi vagyok a kerület válaszára. Elhiszem hogy sokba kerülne, de remélem tesznek érte valamit. Akár kérhetik a főváros vagy Uniós támogatást is rá szerintem. A Csatornázási Művek is már régóta vár...
  • Járókelő Adminisztrátor elküldte az ügyet az illetékesnek: XXII. kerület Budafok Önkormányzata

  • Pál András hozzászólt a bejelentéshez.

    Nagyon jó szemléltető példák. Alul látszódik az évtizedekkel ezelőtt (vagy még régebben) kialakított mederfal, mely szépen teszi a dolgát, csak hogy azóta sokat bővült a város és nőtt a vízhozam, így...
  • Pál András bejelentette az ügyet.

Hasonló bejelentések

  • Megoldásra vár
    1
    Megoldásra vár
    1

    Veszélyes vízparti terület

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Anonim Járókelő
    Illetékes: Budapest Főváros Önkormányzata
    Római part (III. kerület, Óbuda-Békásmegyer)
  • Válaszra vár
    1
    Válaszra vár
    1

    Zajvédőfal teljes hiánya

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Anonim Járókelő
    Illetékes: Budapest Főváros Önkormányzata
    Szélső utca (XVIII. kerület, Pestszentlőrinc-Pestszentimre)
  Vissza az oldal tetejére