Megoldásra vár

Orbitális árok a zebra szélén

FRISSÍTÉS: 2024.06.04.

Bejelentő visszajelzése
„Sziasztok! Igen, még fennáll a probléma, május 28-án tettem fel róla utoljára képeket. ”

-----

FRISSÍTÉS: 2024.05.28.

Bejelentő hozzászólása:
„Sajnos a probléma még mindig fennáll ”

-----

A Váci úton átvezető zebra (Lőportár utca-Tutaj utca között) úgy lett kialakítva, hogy a járdáról lelépve óriási tócsák alakulnak ki már kis eső esetén is. Nagy esőben van, hogy 10-15 métert kell a forgalmas Váci úton gyalogolni, mire fel lehet lépni valahol a járdára, ami az amúgy is extrém rövid zöld miatt már elinduló autók között iszonyatosan balesetveszélyes.
Vakok számára különösen izgalmas kihívás az átkelés, mivel az őket segítő domború csík pont a bokáig érő tócsa közepébe vezet.
A tócsák részben azért alakulnak ki, mert a lefolyó nincs kitakarítva, és eltömték az úton hagyott levelek, részben a hibás kivitelezés miatt, mert magasabban van a lefolyó, mint a zebra végén lévő úttest szakasz.

Probléma helyszíne
Budapest XIII. kerület, Váci út 66a

Hozzászólások

  • Járókelő Csilla megváltoztatta a bejelentés állapotát "Válaszra vár"-ról "Megoldásra vár"-ra.

  • Az illetékes válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Üdvözlettel:

    [Leírás: Budapest közút]
    Útfenntartási Főosztály
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 1. Mi ez?

  • T. Andrea elküldte az ügyet az illetékesnek: Budapest Közút

  • T. Andrea megváltoztatta a bejelentés leírását "FRISSÍTÉS: 2024.05.28. Bejelentő hozzászólása: „Sajnos a probléma még mindig fennáll ” ----- A Váci úton átvezető zebra (Lőportár utca-Tutaj utca között) úgy lett kialakítva, hogy a járdáról lelépve óriási tócsák alakulnak ki már kis eső esetén is. Nagy esőben van, hogy 10-15 métert kell a forgalmas Váci ...

  • Inez Seregi-Balogh hozzászólt a bejelentéshez.

    Sziasztok! Igen, még fennáll a probléma, május 28-án tettem fel róla utoljára képeket.
  • Inez Seregi-Balogh visszajelzésére vár.

  • T. Andrea megváltoztatta a bejelentés leírását "A Váci úton átvezető zebra (Lőportár utca-Tutaj utca között) úgy lett kialakítva, hogy a járdáról lelépve óriási tócsák alakulnak ki már kis eső esetén is. Nagy esőben van, hogy 10-15 métert kell a forgalmas Váci úton gyalogolni, mire fel lehet lépni valahol a járdára, ami az amúgy is extrém rövid zöld miatt már ...

  • Inez Seregi-Balogh hozzászólt a bejelentéshez.

    Sajnos a probléma még mindig fennáll
  • Járókelő Csilla megváltoztatta a bejelentés állapotát "Válaszra vár"-ról "Megoldásra vár"-ra.

  • Az illetékes válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Üdvözlettel:

    [Leírás: Budapest közút]
    Útfenntartási Főosztály
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 1. Mi ez?

  • Inez Seregi-Balogh hozzászólt a bejelentéshez.

    A képen látható, hogy a tócsa nem tud lefolyni, mert a lefolyó kiemelkedik az úttest szintjéből.
  • Inez Seregi-Balogh hozzászólt a bejelentéshez.

    A hó ma reggel remekül demonstrálta, hogy mekkora tócsa gyűlik össze nagyobb eső esetén, és hogy m ennyit kell sétálni az úttesten, mire fel lehet lépni a járdára.
  • P Csaba elküldte az ügyet az illetékesnek: Budapest Közút

  • Inez Seregi-Balogh bejelentette az ügyet.

Hasonló bejelentések

  Vissza az oldal tetejére